4128611A00000578 45765522330188

بنیاد انجمن صنفی نویسندگان آمریکا و سازمان مسلمانان روی صفحه سینما و تلویزیون از مسلمانان و غیر مسلمانان دعوت کردند تا به اتفاق در مهمانی افطاری هالیوود شرکت کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، دومین مهمانی سالانه افطار هالیوود پنجشنبه شب برگزار شد. بنیاد انجمن صنفی نویسندگان در همکاری با سازمان مسلمانان روی صفحه سینما و تلویزیون میزبان برنامه افطاری بودند که در هتل لندن در وست هالیوود برگزار شد. این مهمانی برای حضور مسلمانان و غیر مسلمانان صنعت سرگرمی تدارک دیده شده بود.

هدف از برگزاری این مراسم این بود که نویسندگان و تهیه کنندگان این شانس را داشته باشند تا در کنار اعضای جامعه مسلمانان حضور یابند و با آنها غذا بخورند تا بتوانند چهره دقیق‌تر و درست‌تری از اسلام در فیلم و تلویزیون خلق کنند.

این در حالی است که برخی از تهیه کنندگان تلویزیونی مانند هاوارد گوردون و دیوید گری با جامعه مسلمانان هالیوود ارتباط دارند.

گوردون که تهیه کننده چندین سریال تلویزیونی از جمله «۲۴» و «ستمگر» بود، بارها تصویر شخصیت‌های مسلمان و کشورهای مسلمان را در فیلم‌هایش ارایه کرده است و سال‌هاست با سازمان بازیگران سینما و تلویزیون همکاری دارد.

برنامه افطار هالیوود از سال پیش و پس از این که ترامپ سنت ۲۰ ساله برپایی مراسم افطار در کاخ سفید را لغو کرد، برگزار می‌شود.

در این برنامه چندین سخنران شرکت داشتند که درباره نقش اسلام در رسانه و جامعه صحبت کردند. مریم علی دختر محمد علی اسطوره فقید بوکس از جمله این افراد بود. وی برای شرکت کنندگان درباره زندگی پدرش صحبت کرد و از این سخن گفت که پدرش تقوا را سرلوحه کارهایش قرار داده بود و به انسان دوستی و همدلی با مردم برمبنای خداباوری اسلامی توجه داشت و به همین دلیل هرجا که بود خیریه از اصولی بود که ترک نمی‌کرد.

در این برنامه محمد عامر کمدین فلسطینی نیز به اجرای استندآپ کمدی پرداخت و درباره مطالبی چون سختی‌های سفر در دنیا با پاسپورت پناهندگی صحبت کرد.

در این گردهمایی مهمانان روزه‌شان را پس از اذان افطار کردند و دیالوگ‌هایی درباره دیدگاه‌های مسلمانان و ماه رمضان و دیگر باورهای اسلامی از هر گوشه و کناری شنیده می‌شد.