image 13970305998 2 h3445523

اولین بخش از سه‌گانه «هان سولو» از دیروز (جمعه) در سینماهای امریکای شمالی به صورت گسترده اکران شد و 32 میلیون دلار فروش کرد. برآوردهای اولیه در روز گذشته نشان می‌دهد محصول جدید استودیو دیزنی و لوکاس فیلم تا پایان روز یک‌شنبه حدود 110 میلیون دلار فروش خواهد کرد. این در حالی است که دیزنی پیش‌بینی کرده بود فروش افتتاحیه جدیدترین محصول «جنگ ستارگان» دست‌کم به 130 میلیون دلار و حداکثر به 150 میلیون دلار برسد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، از 32 میلیون دلار فروش اولیه «سولو»، حدود 14 میلیون دلار سهم پیش‌نمایش این فیلم است که از پنج‌شنبه شب در بیش‌تر سینماهای امریکا اکران شد و از جمعه با نمایش در بیش از 4300 سالن سینما رسما در گیشه امریکای شمالی افتتاح شد.

برخی علت شروع ناامیدکننده «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» را ناشی از فرسودگی احتمالی این مجموعه سینمایی و همچنین خطای راهبردی دیزنی در نمایش پیاپی دو محصول اخیرش دانسته‌اند. اواسط دسامبر گذشته (حدودا پنج ماه پیش) بود که «جنگ ستارگان: آخرین جدای» در سینماها اکران شد و بیش از 1.3 میلیارد دلار در گیشه دنیا فروش کرد. فروش داخلی این فیلم با افتتاحیه 220 میلیون دلاری در گیشه امریکا، به 620 میلیون دلار رسید.

«سولو» دهمین فیلم «جنگ ستارگان» و چهارمین محصول این مجموعه است که در چهار سال گذشته، استودیوی دیزنی پخش‌شان را بر عهده داشته است. واکنش اغلب منتقدان به این فیلم مثبت بوده و در نظرسنجی سایت راتن تومیتوز موفق به کسب 70 درصد امتیاز شده است.

همزمان، فیلم ابرقهرمانی «ددپول 2» که دومین هفته اکرانش را پشت سر می‌گذارد و با استقبال گسترده سینماروها و منتقدان روبرو شده، می‌تواند بر عملکرد «سولو» تاثیر گذاشته باشد. پیش‌بینی می‌‌شود جدیدترین محصول مارول و فاکس در پایان تعطیلات آخر هفته به فروشی برابر با 55 میلیون دلار دست پیدا کند. به این ترتیب، فروش اولین دنباله «ددپول» با بازگشت رایان رینولدز بعد از 11 روز نمایش در گیشه امریکا به 220 میلیون دلار خواهد رسید.