285008434

انیمیشن «شگفت انگیزان ۲» فروشش را در سراسر جهان از مرز یک میلیارد دلار عبور داد و به گروه فیلم‌هایی پیوست که فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه کرده‌اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، فیلم «شگفت انگیزان ۲» با عبور از مرز فروش یک میلیارد دلاری نامش را در تاریخ ثبت کرد. این فیلم که ادامه‌ای بر فیلم ابرقهرمانی محصول دیزنی- پیکسار است دوشنبه شب به مرز فروش یک میلیارد دلار رسید.

 «شگفت انگیزان ۲» هفتمین فیلم انیمیشن در میان ۳۶ فیلمی است که تاکنون فروششان را از مرز یک میلیارد دلار عبور داده‌اند.

این فیلم در بازار جهانی تاکنون ۵۷۴ میلیون دلار و در آمریکای شمالی ۴۳۰ میلیون دلار فروش کرده است .

«پلنگ سیاه»، «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» و «دنیای ژوراسیک: سقوط سلطنت» سه فیلم دیگری بودند که امسال به این مرز رسیدند.

این پنجمین انیمیشن دیزنی است که به کلوپ میلیارد دلاری‌ها می‌پیوندد. «یخ زده»، «داستان اسباب‌بازی ۳»، « درجستجوی دوری» و «زوتوپیا» دیگر انیمیشن‌هایی بودند که فروشی بالاتر از یک میلیارد دلار را تجربه کردند.

در مجموع ۱۸ فیلم کمپانی دیزنی در میان ۳۶ فیلم کلوپ میلیاردی‌ها جای دارد.

«شگفت انگیزان ۲» نوشته و کارگردانی برَد بِرد است. این فیلم رکورد افتتاحیه ۱۸۲.۷ میلیون دلاری را در آمریکای شمالی به جای گذاشت و نهمین فیلم انیمیشن است که در آمریکا از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

«شگفت انگیزان» در سال ۲۰۰۴ فروشش را در سینماهای جهان با فروش ۶۳۳ میلیون دلار به پایان برد که سهم بازار آمریکا در این میان ۲۶۱ میلیون دلار بود.

با این حال هنوز فروش «شگفت انگیزان ۲» ادامه دارد و ژاپن و اسپانیا و سپس ایتالیا و آلمان در همین هفته میزبان این انیمیشن خواهند بود.