image 13970612704 img 20180903 16584731

یک کارگردان ایتالیایی با پوشیدن پیراهنی که روی آن شعار «واینستین بی‌گناه است» همراه با عکس این تهیه کننده بدنام آمریکایی نقش بسته بود، در جشنواره ونیز جنجال به پا کرد. لوچیانو سیلینی گارانانی این پیراهن را روی فرش قرمز فیلم «سوسپیریا» ساخته هموطنش به تن داشت.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، این فیلمساز ایتالیایی پیراهن را زیر کت سیاهش به تن داشت و روی فرش قرمز با باز کردن کت خود، تصویر و شعار حمایت از واینستین را برای عکاس‌ها آشکار کرد. در عکس‌های منتشر شدن پائولو ریوا بازیگر ایتالیایی دیده می‌شود که در کنار او با لبخند به پیراهن گارانانی اشاره می‌کند.

هالیوود ریپورتر نوشته که ریوا قرار است در فیلم جدید گارانانی نقش سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین و جنجالی ایتالیا را بازی کند. این فیلم بر اساس کتاب زندگینامه برلوسکونی با عنوان «یکی از ما» ساخته خواهد شد.

واینستین ۶۶ ساله در حال حاضر با چند پرونده آزار و تجاوز جنسی در نیویورک روبه‌رو شده و تحقیقات دیگری در لس آنجلس و لندن با موضوع مشابه درباره او در جریان است. اگر او محکوم شود، ممکن است حتی به مجازات حبس ابد محکوم شود.

فعالان جنبش زنان نگران‌اند که جنبش #MeToo که در واکنش به نقض حقوق زنان در سینما به شکل جدی راه اندازی شد، در ایتالیا با واکنش‌های متقابل علیه زنان مواجه شود.

نبود نگهبان‌هایی که گارانانی را از روی فرش قرمز کنار ببرند، انتقادهایی برانگیخته، بخصوص که برگزار کنندگان جشنواره اجازه تجمع به فعالان حقوق زنان روی فرش قرمز ندادند. جشنواره ونیز به دلیل انتخاب فقط یک فیلم از کارگردانان زن در بخش مسابقه تحت فشار بود. هرچند که مسئولان جشنواره روز جمعه عهدنامه برابری جنسیتی را امضا کردند.