بیستم ژوئن روز جهانی پناهندگان است و پناهندگان کسانی هستند که از زادگاه خود برای فرار از جنگ، حوادث طبیعی و آزار و اذیت فرار کرده اند. امروزه بیشتر از ۲۵ میلیون پناهنده در دنیا وجود دارد که بسیاری از آن ها مشکلات و درگیری هایی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنند کمک های بزرگی به جامعه کرده اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بدونیم، در ادامه با پناهندگانی که هم اکنون سلبریتی های معروفی شده اند آشنا شوید.

 cele094ity 1

رجینا اسپکتور موسیقی دان معروف در سال ۱۹۸۰ در شوروی به دنیا آمده است و زمانی که ۹ ساله بود خانواده اش از مسکو به ایالات متحده مهاجرت کردند. پدر و مادر اسپکتور هر دو موسیقی خوانده اند و از نوجوانی به او موسیقی کلاسیک آموزش داده اند. او به تحصیل در زمینه موسیقی ادامه داده و اکنون خواننده و نوازنده پاپ معروفی شده است.

b1df6a495a5bfcdcaa8ae3250ecac09fd925a93232

خانواده ریتا اورا خواننده و بازیگر معروف زمانی که ۱ سال بیشتر نداشت از آزار و اذیت های نژادی در کوزو فرار کردند. اورا از یک خانواده آلبانیایی در یوگسلاوی به دنیا آمده است. او اکنون در لندن زندگی می کند و خواننده، بازیگر و مدل معروفی شده است.

4brity 3

میلا کونیس با ویزای پناهندگی مذهبی از اوکراین به لس آنجلس مهاجرت کرده است.

456brity 4

تام استوپارد نمایشنامه نویس معروفی است که در چکسلواکی به دنیا آمده است و قبل از اشغال وطنشو قتل عام یهودیان توسط نازی آن جا را ترک کرده است. خانواده تام او را به سنگاپور بردند و دو سال بعد زمان حمله ژاپن به سنگاپور دوباره مجبور به مهاجرت شدند. تام به همراه خواهر و برادر و مادرش به شهر دارجلینگ در هندوستان مهاجرت کردند و پدرش داوطلب ارتش بریتانیا شد و در سال ۱۹۴۲ از دنیا رفت. آن ها بعد از جنگ به لندن مهاجرت کردند.

74ity 5

ویت تان نگوین رمان نویس برنده جایزه پولیتزر از ویتنام ابتدا به پنسیلوانیا و سپس به کالیفرنیا مهاجرت کرده است.

ce564gbrity 6

مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده آمریکا در جنگ نازی ها از چکسلواکی به انگلیس مهاجرت کرده است و بعد از جنگ جهانی دوم خانواده او دوباره به وطن برگشتند. مادلین به نیویورک رفت و ایالات متحده را وطن خود نامید. او در سال ۱۹۹۷ نخستین وزیر امور خارجه زن در تاریخ ایالات متحده شد.

b1df6a495a5bfcdcaa8ae3250ecac000d925a93232

گری اشتونگارت طنزنویس روسی – آمریکایی تبار زمان کودکی همراه با خانواده از شوروی به نیویورک مهاجرت کرده و خاطرات مهاجرتش را در یکی از کتاب های خود به نام Little Failure آورده است.

cele094ity 13

ایمان اولین سوپرمدل سیاه پوست دنیاست که در یک مدرسه شبانه روزی در مصر تحصیل کرده است اما زمان کودتا در سومالی ابتدا به کنیا و سپس به نقاط مختلف دیگری در دنیا مهاجرت می کنند. او پس از بازنشستگی در سال ۱۹۹۰ در امور خیریه فعالیت می کند و یک برند لوازم آرایشی برای انواع رنگ های پوست تولید می کند.

 

مطالبی که خواندنشان را توصیه می کنیم :

کدامیک از سلبریتی های هالیوود و ایران تحصیلات عالیه دارند ؟

سلبریتی های مشهوری که همسرانشان را مانع موفقیت شان می دانند! + تصاویر

14 ازدواج موفق سلبریتی ها که به جدایی نینجامیده است! + تصاویر

تصاویری از بادیگارد سلبریتی ها که مانند مدل ها جذاب هستند! + تصاویر

سلبریتی های زیبایی که خود را زشت می بینند! + تصاویر