فیلم هایی که درباره سرقت و بانک زنی ساخته می شود یک چیز ناشناخته در خود دارند که ارزششان را چند برابر می کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بدونیم، یک فیلم با این موضوع وقتی کارگردان خوب و بازیگران نامداری داشته باشد قدرت جاذبه اش بیشتر هم می شود و می تواند تجربه ای دلهره آور و فوق العاده را برای بیننده رقم بزند.

اخیرا یکی از فیلم های سرقتی بسیار مشهور به نام Ocean’s 8 اکران شده که بازیگران به نامی نیز دارد از جمله ساندرا بولاک، کیت بلانشت، آن هاتاوی، سارا پلسون و ریحانا ( چرا فیلمو خراب می کنید! ) این خانم ها گروهی از سارقان را تشکیل می دهند که می خواهند در مراسم Met Gala دست به سرقت بزنند.

به همین دلیل بهانه ای پیدا کردم تا شما را با بهترین فیلم های تاریخ سینما با موضوع سرقت آشنا کنم. لیست را مطالعه کنید و در قسمت کامن بگویید چندتا را دیده اید و اگر چیزی در این لیست کم است حتما به ما هم معرفی کنید.

۲۱- A Fish Called Wanda

جان کلیس، جیمی لی کورتیس، کوین کلاین و مایکل پیلین نقش یک گروه را بازی می کنند که دست به دزدی یک الماس گرانقیمت می زنند و سپس سعی می کنند سهم یکدیگر از دزدی را با فریبکاری برای خود کنند. کلیس و پیلین در بهترین فرم خود ظاهر شده اند و این فیلم را دیدنی کرده اند.

29 444ga22

۲۰- Mission: Impossible

تام کروز در این فیلم برای اولین بار در نقش اتان هانت ظاهر شد و ماموریت غیر ممکن توانست بسیاری از زیبایی های ژانر جاسوسی را به نمایش بگذارد، همچنین این فیلم سرشار است از عناصر تعقیب و گریز. در ماموریت غیر ممکن هانت به سازمان CIA نفوذ می کند تا لیستی به نام NOC را بدزد.

29 444ga222

۱۹- Bottle Rocket

وس اندرسون برای اولین تجربه کارگردانی خود دو برادر ناشناخته لوک و اون ویلسون را به کار گرفت. وس در این فیلم با لوک و اون دوست است و آنها درست به دزدی از یک کارخانه می زنند که اوضاع به شکل وحشتناکی پیچیده می شود.

29 444ga2222

۱۸- Kelly’s Heroes

این فیلم یک دزدی در خلال جنگ جهانی دوم را دنبال می کند که در آن کلینت ایستوود، دونالد ساترلند، تلی ساوالاس و گروه سربازانشان به پشت خطوط نازی ها نفوذ می کنند و تلاش می کنند پیش از پایان جنگ طلاهای آنها را بدزدند.

29 444ga22222

۱۷- Dead Presidents

لارنز تات نقش یک آفریقایی آمریکایی را بازی می کند که پس از بازگشت از جنگ ویتنام نتوانسه زندگی خوبی برای خود بسازد از این رو به سمت خلافکاری گرایش پیدا می کند. تات برای اینکه به پولی هنگفت دست پیدا کند برنامه دزدی از یک ماشین حمل پول را می ریزد و همین موضوع هیجان و دلهره فیلم را به اوج می رساند.

29 444ga222222

۱۶- Out of Sight

استیون سود برگ این فیلم را با اقتباس از کتاب رومان نویس معروف المور لئونارد نوشته و در آن یک داستان عاشقانه را به زیبایی با تعقیب و گریز درآمیخته. جرج کلونی یک مجرم است و جنیفر لپز نیز یک مارشال آمریکایی که پس از فرار جرج کلونی در تعقیب اوست. سود برگ به خوبی نشان داده استاده ساخت چنین فیلم هایی است.

29 444ga2222224

۱۵- Bonnie and Clyde

بانی و کلاید در سال ۱۹۷۰ ساخته شد و خیلی زود این دو بانک زن به شهرتی جهانی دتس پیدا کردند طوری که تا به امروز الهام بخش بسیاری از فیلم ها و آهنگ ها هستند. بنابراین چنین فیلمی را نمی توان از دست داد و باید آن را دید.

29 444ga22e222

۱۴- Inside Man

اسپایک لی سرقت و گروگان گیری را با هم ادقام کرده است و درخشش دنزل واشنگتون و کلایو اون نیز فیلم را جذاب و دیدنی کرده. مطمئنا اگر این فیلم را ندیده اید باید به لیست مواردی که باید ببینید اضافه کنید.

29 444ga222e

۱۳- Ronin

با اینکه صحنه فوق العاده زیبای تعقیب و گریز ماشین ها در این فیلم بیشتر از خودِ سرقت خودنمایی می کند اما نمی توان در این لیست نامی از آن نیاورد چون در ژانر خود یکی از اورجینال ترین کارها است. رابرت دنیرو نقش یک مزدور را بازی می کند که یا کار را انجام می دهد و یا می میرد. یکی از بازی های زیبای دنیرو و ستارگان دیگری مانند ژان رنو را در این فیلم خواهید دید.

29 444ga222rt

۱۲- The Town

اگر بن افلک به عنوان ادامه پیشه خود چنین فیلم هایی را کارگردانی می کرد ما هیچ مشکلی با این موضوع نداشتیم. بن افلک در کنار جرمی رنر، جان هَم و ربکا هال نقش گروهی را بازی می کنند که نقشه آخرین دزدیه بزرگ خود را می کشند.

29 444ga22e2222

۱۱- the usual suspects

فیلمی جنایی که با پایان غافلگیرکننده خود همه را شگفت زده کرد. مزنونین همیشگی بازیگرانی فوق العاده دارد و صحنه های تعقیب و گریز نیز در آن کم نیست بنابریان می توان از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های این لیست نام برد.