سوفیا کاپولا اپل

کمپانی اپل، غول دنیای تکنولوژی وارد عرصه رقابت بزرگان دنیای تصویر می‌شود و در این راه ساخت اولین فیلمش را به سوفیا کاپولا سپرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، سوفیا کاپولا کارگردان نخستین فیلم کمپانی اپل با عنوان «روی صخره‌ ها» است. او این فیلم را با بازی بیل مورای و رشیدا جونز خواهد ساخت.

این خبر در حالی رسانه‌ای شده که اپل هنوز زمان دقیق آغاز به کار پلتفرم استریم ویدئوی خود را اعلام نکرده است اما پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۹ شاهد عرض اندام اپل در این بازار خواهیم بود. تا اینجای کار مشخص است که اپل قصد دارد با صرف هزینه عظیم ۱ میلیارد دلار برای ساخت محتوای ارژینال سهم بزرگی از بازار بزرگانی چون نتفلیکس و آمازون را از آن خود کند.

پیش از این نیز اخبار همکاری نام‌های مطرح دنیای هالیوود از جنیفر آنیستون گرفته تا ریس ویترسپون و استیون اسپیلبرگ در پروژه‌های مختلف تلویزیونی با اپل منتشر شده بود.

سوفیا کاپولا دختر فرانسیس فوردکاپولای مشهور خالق سه گانه «پدرخوانده»، در فیلم «روی صخره‌ها» زندگی و ماجراهای مادری جوان را روایت می‌کند. او پیش از این در فیلم «گمشده در ترجمه» با بیل مورای همکاری داشت و با همان فیلم اسکار بهترین فیلمنامه را دریافت کرد.