image 13980101468 img 20190321 2308482

امیلیا کلارک ستاره سریال «بازی تاج و تخت» برای اولین بار فاش کرد که به دلیل گرفتگی عروق مغزی دو بار جراحی شده و یک بار تا آستانه مرگ پیش رفته بود. او در یادداشتی که در نشریه نیویورکر منتشر کرده، درباره مشکلات سلامتی‌اش نوشته که باعث شده حتی بخواهد برای فرار از درد، زندگی‌اش به پایان برسد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، این بازیگر خبر داده اولین بار در سال ۲۰۱۱ درست قبل از انتخاب به عنوان بازیگر نقش دنریس تارگرین در «بازی تاج و تخت» در سرش احساس درد کرد و پس از معاینه و اسکن به او گفته شد که گرفتگی عروق مغزی دارد و باید جراحی شود.

کلارک که آن زمان ۲۴ سال داشت، جراحی شد و دو هفته دوران نقاهت را گذراند. او فاش کرده که در مدت این دو هفته دچار اختلال «زبان پریشی» بود و حتی نام خود را به یاد نمی‌آورد. او یک ماه بعد از جراحی کار در سریال پرطرفدار شبکه اچ‌بی‌او را آغاز کرد.

اما بعد از فصل سوم این سریال در سال ۲۰۱۳ وقتی او برای اسکن مغز مراجعه کرد، متوجه شد بار دیگر گرفتگی عروق مغزی دارد و این بار اندازه‌اش دو برابر قبلی است. او بار دیگر جراحی شد که موفقیت آمیز نبود.

او ادامه ماجرا را این‌طور روایت کرده است: «وقتی من را به هوش آوردند، از شدت درد جیغ می‌کشیدم. عمل جراحی ناموفق بودو خونریزی شدید داشتم و پزشک‌ها به صراحت گفتند اگر دوباره جراحی نشوم، جانم به شدت در خطر است. این بار باید به شیوه سنتی جراحی می‌کردند و جمجمه من را باز می‌کردند. و جراحی باید بلافاصله انجام می‌شد

این بار دوران نقاهت یک ماه طول کشید و سخت‌تر از مرحله دو سال قبل بود: «انگار از جنگی سخت‌تر از آنچه دنریس تجربه کرده بود، برگشته بودم. جمجمه‌ام را سوراخ کرده بودند و تکه‌هایی از آن با تیتانیوم عوض شده بود. این روزها شما جای زخمی را که روی پوست سرم تا گوشم ادامه دارد نمی‌بینید. اما اولش نمی‌دانستم که جای زخم می‌رود

او همچنین نوشته است: «در بدترین لحظه‌ها می‌خواستم دستگاه را خاموش کنند. از پرستار می‌خواستم بگذارد من بمیرم

چند هفته بعد از جراحی دوم، امیلیا کلارک در گردهمایی تبلیغاتی «بازی تاج و تخت» در کامیک کان شهر سن دیگو شرکت کرد. او خبر دو بار جراحی شدن خود را تا حالا محرمانه نگه داشته بود. او به طرفداران خود اطمینان داده که بعد از عمل جراحی دوم حالش کاملا خوب شده و یک خیریه برای بیماران گرفتار سکته و جراحت مغزی راه اندازی کرده است.