2043185 680356

سال‌ها پس از آخرین حضور برند «مورتال کامبت» در سینما، برادران‌وارنر تاریخ نمایش آخرین نسخه از این فیلم را اعلام کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل صبا، کمپانی برادران‌وارنر تاریخ اکران عمومی جدیدترین نسخه از «مورتال کامبت – Mortal Kombat» یا همان «نبرد فناپذیران» را برای ۵ مارچ ۲۰۲۱ تعیین کرد. کارگردانی این اثر برعهده سیمون مک‌کوید است و جیمز وان، فیلمساز آثاری چون «اره» و «آکوامن» تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد.

«نبرد فناپذیران» در روز اکران خود یک نبرد دیگر را پیش رو خواهد داشت و آن رقابت با «اربابان جهان» اثر فانتزی و ماجراجویانه سونی پیکچرز است که در همان زمان روی پرده‌های سینما خواهد آمد.

پیش تولید «نبرد فناپذیران» در همین ماه جاری آغاز می‌شود و فیلمبرداری آن در اواخر امسال در آدلاید استرالیا کلید خواهد خورد. کمی قبلتر فرماندار استرالیای جنوبی اعلام کرده بود این بزرگترین تولید یک فیلم در تاریخ این ایالت خواهد بود.

مورتال کامبت یا نبرد فناپذیران در اصل نام یک مجموعه بازی ویدیویی در سبک مبارزه‌ای است که در سال ۱۹۹۲ توسط شرکت میدوی گیمز در شیکاگوی آمریکا ساخته ‌شد. ایده اصلی این بازی متعلق به اد بون و جان توبیاس و بر اساس بازی ژان کلود ون دام ستاره رزمی‌کار آن روزهای دنیای سینما بود که بعدا به یک بازی در ژانر فانتزی و وحشت بدل گشت. پس از ورشکستگی شرکت میدوی در سال ۲۰۰۹، حقوق معنوی مورتال کامبت به طور کل توسط برادران وارنر خریداری و تیم توسعه دهنده آن توسط این کمپانی گردآوری شد.

اولین فیلم «نبرد فناپذیران» در سال ۱۹۹۵ تولید و در میان نقدهای گوناگونی که وجود داشت توسط برادران‌وارنر توزیع شد؛ سرمایه‌گذاری سودآوری که در ازای بودجه ۱۸ میلیون دلاری خود ۱۲۲ میلیون دلار در گیشه فروخت. دنبال بعدی این فیلم در سال ۱۹۹۷ و با نام «نبرد فناپذیران: نابودی» عرضه شد که توفیق چندانی در جذب مخاطبان نداشت.