جان بویگا

جان بویگا در سخنان احساسی‌اش که دیروز در هایدپارک لندن در حمایت از جنبش «زندگی سیاهان مهم است» ادا کرد، مخاطبان را به شور آورد.

جان بویگا ستاره جوان «جنگ ستارگان» طی هفته گذشته از اکانت توییتر خود برای مبارزه با نژادپرست‌ها استفاده کرد اما دیروز او پیغام خود را در یک گردهمایی فیزیکی در اعتراض به قتل جورج فلوید مطرح کرد و سخنرانی احساسی او باعث شده خیلی‌ها او را تحسین کنند.

جورج فلوید 

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر،  بویگا خطاب به معترضان گفت: جان سیاهپوستان همیشه اهمیت داشته است. ما همیشه مهم بوده‌ایم. همیشه بدون توجه به مشکلات موفق شده‌ایم. حالا وقتش است. من دیگر نمی‌خواهم منتظر بمانم. ما نمایش فیزیکی حمایت از جورج فلوید، ساندرا بلند، تریوان مارتین و استیون لارنس هستیم.

او اضافه کرد: دارم از ته قلبم صحبت می‌کنم. نمی‌دانم بعد از این قرار است شغلی داشته باشم یا نه اما برایم مهم نیست.

 جان بویگا

او در حالی که بغض کرده بود گفت این اعتراض‌ها برای حمایت از افرادی است که توسط سیستم و جامعه به آن‌ها ظلم می‌شود و اضافه کرد: نمی‌دانیم جورج فلوید و ساندرا بلند چه دستاوردهایی می‌توانستند داشته باشند اما امروز مطمئن می‌شویم که چنین نگاهی برای جوانان‌مان فکری بیگانه نخواهد بود.

 جان بویگا

بویگا از معترضان خواست تا جایی که ممکن است گردهمایی‌های خود را صلح‌آمیز حفظ کنند و داخل تله ماموران دولتی نیفتند. این بازیگر گفت از همه می‌خواهد درک کنند که این مساله چقدر دردناک است و در حقیقت نژاد انسان‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نداشته است.

 جان بویگا

بویگا نقش‌آفرینی خود را در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» در قالب شخصیت فین دسامبر سال گذشته با اکران فیلم «ظهور اسکای واکر» به پایان برد. از جدیدترین پروژه‌های او می‌توان از «نقطه تکین عریان» کنار اد اسکراین، بیل اسکارشگورد و الیویا کوک نام برد.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

سلبریتی های مشهوری که حساب شبکه های اجتماعی شان را بسته اند! + تصاویر

ازدواج ادریس البا با مدل جوان آمریکایی دل زنان را در سراسر جهان شکست! + تصاویر

10 شاهکار سینمایی از هایائو میازاکی که باید حتما ببینید! + تصاویر