pinar gultekin cinayetinde123

چند روزی است که در اینستاگرام چالشی به نام چالش عکس سیاه و سفید به راه افتاده و زنان در سراسر جهان به آن پیوسته اند. ماجرای این چالش که با هشتگی به نام Womenempowerment# در فضای مجازی داغ شده به قتل دختر دانشجوی ۲۷ ساله اهل موغلای ترکیه به نام پینار گولتکین مربوط می شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، این دختر جوان در ۲۶ تیرماه امسال ناپدید می شود و چند روز بعد یعنی در تاریخ ۳۱ تیرماه جسد او پیدا می شود. ظاهرا این خانم توسط نامزد خود که فردی به نام جمال متین آوجی بوده خفه شده و سپس جسدش سوزانده شده بود. قتل این زن جوان بازتاب گسترده ای در نشریه های خبری ترکیه داشت و زنان را در این کشور به خیابان ها کشاند تا در اعتراض به این قبیل قتل ها از دولت طلب حمایت کنند.

 image 130333

حالا زنان در سراسر دنیا و به خصوص کشورهای خاورمیانه در حمایت از پینار گولتکین چالش عکس سیاه و سفید را به راه انداخته اند. چالش عکس سیاه و سفید تلاش دارد تا از قربانیانی نظیر پینار حمایت کند که جانشان را در این گونه قتل ها از دست می دهند و در واقع هنرپیشه ها و زنانی که در این چالش شرکت کرده اند می خواهند صدای زنانی مانند پینار باشند.

تاکنون چهره های شناخته شده زیادی در چالش عکس سیاه و سفید اینستاگرام شرکت کرده اند که از فقیهه سلطانی گرفته تا پریناز ایزدیار ستاره سینمای کشورمان و پرستو صالحی را شامل می شوند. در ادامه این مطلب از شما دعوت میکنیم نگاهی به عکس هنرپیشه های زن ایرانی در چالش عکس سیاه و سفید اینستاگرام بیاندازید.

 شبکه های اجتماعی جدای از اینکه نوعی ابزار سرگرمی برای مردم به شمار می روند وسیله ای برای حرکت های اجتماعی و اقدامات بشردوستانه اند. برای مثال چندی پیش حرکتی به نام چالش آب سرد در فضای مجازی به راه افتاد که در آن افراد  مشهور با دعوت از یکدیگر برای حضور در این چالش و ریختن سطل آب سرد روی خود اقدام به جمع آوری کمک های مالی برای حمایت از بیماران مبتلا به ALS می کردند. مشهورترین مبتلا به این بیماری پروفسور استیون هاوکینگ بود که نظریات علمی مهمی را در دوران حیاتش مطرح کرد.

nayetinde123

nayetinde12355

nayetinde12395

nayetinde123333

nayetinde123343

nayetinde123874

nayetinde1237489

nayetinde1237575

nayetinde12375343


 

 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم عاشقانه ای که در اصل ترسناک هستند! + تصاویر ( بخش اول )

10 فیلم عاشقانه ای که در اصل ترسناک هستند! + تصاویر ( بخش دوم )

فیلمهایی که باید آنها را در تنهایی ببینید! + تصاویر