حتی بازیگران برنده جایزه اسکار نیز هنگام انتخاب فیلم هایشان نمی توانند قضاوت بی نقصی داشته باشند و بعد از هر «شکسپیر عاشق» ی نوبت به یک «مُردخای» خواهد رسید. وقتی تمام ۵۵ بازیگر برنده جایزه اسکار را در یک فهرست قرار می دهیم می بینیم که برخی از آن ها در فیلم هایی بازی کرده اند که بدترین نمره های راتن تومیتوز را دریافت کرده اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با برخی از بدترین نقش ها و ضعیف ترین فیلم های بازیگران برنده جایزه اسکار آشنا کنیم.

۱- رنی زلوگر- The Bachelor (1999)

۱- رنی زلوگر- The Bachelor (1999)

رنی زلوگر دو بار برنده جایزه اسکار شده است؛ اسکار اول برای نقش روبی در اثر حماسی جنگی Cold Mountain در سال ۲۰۰۴ و بار دوم در سال ۲۰۲۰ برای بازی در نقش جودی گارلند در فیلم Judy. زلوگر در یکی از بدترین نقش آفرینی هایش در سال ۱۹۹۹ در فیلم کمدی رمانتیک The Bachelor در نقش اول بازی کرد که یک شکست بزرگ بود و در سایت روتن تومیتوز امتیاز ۹ درصد را از منتقدان دریافت کرده است.

واکین فینیکس- Russkies (1987

۲- واکین فینیکس- Russkies (1987)

واکین فینیکس در سال ۲۰۲۰ برای بازی در نقش جوکر در فیلم Joker اولین جایزه اسکارش را بدست آورد او قبلا نیز سه بار نامزد دریافت این جایزه شده بود. بدترین تجربه بازیگری فینیکس اما فیلم Russkies در سال ۱۹۸۷ و در نوجوانی است که با نام لیف فینیکس در آن نفش آفرینی کرده و نقش یک پسربچه ۱۲ ساله لوس ارتشی به نام دنی را بازی می کرد. این فیلم در وبسایت روتن تومیتوز نمره ۱۴ درصد را دریافت کرده است.

لار درن- Little Fockers (2010

۳- لار درن- Little Foc*ers (2010)

اسکار ۲۰۲۰ لارا درن برای بازی در فیلم Marriage Story در نقش یک وکیل طلاق بیرحم پس از دو بار نامزدی درن برای این جایزه بدست آمد. با این وجود بدترین فیلم درن را باید فیلم Little Foc*ers در سال ۲۰۱۰ دانست که در ان نقش یک مدیر مدرسه را بازی می کند و فیلم در وبسایت راتن تومیتوز نمره ۹ درصد را از منتقدان دریافت کرده است.

برد پیت- Cool World (1992

۴- برد پیت- Cool World (1992)

بعد از دهه ها حضور در هالیوود، برد پیت در نهایت در سال ۲۰۲۰ برای بازی در فیلم Once Upon a Time in Hollywood برنده جایزه اسکار شد. اگر چه سال ۲۰۱۹ را باید بهترین سال برای دوران حرفه ای پیت دانست اما بدترین فیلم او را باید فیلم Cool World در سال ۱۹۹۲ دانست که در آن نقش یک کارآگاه به نام فرانک دانست که به دنیای کمیک بوکی وارد می شود. نمره منتقدان به این فیلم در وبسایت راتن تومیتوز تنها ۶ درصد بوده است.

لئوناردو دی کاپریو- Critters 3 (1991

۵- لئوناردو دی کاپریو- Critters 3 (1991)

لئوناردو دی کاپریو بالاخره برای بازی در فیلم The Revenant در نقش هیو گلس برنده جایزه اسکار شد. اما در آن سوی دوران پربار حرفه بازیگری‌اش، دی کاپریو در سال ۱۹۹۱ در فیلم Critters 3 نقش برادر کوچکتر شخصیت اصلی داستان را داشت که اولین فیلم او بوده و نمره راتن تومیتوز آن صفر بوده است.

آن هاتاوی- The Last Thing He Wanted (2020

۶- آن هاتاوی- The Last Thing He Wanted (2020)

آن هاتاوی که برای ایفای نقش فانتین در فیلم Les Misérables برنده جایزه اسکار شده بود، امسال در فیلم The Last Thing He Wanted در نقش شخصیت النا مک ماهون بازی می کند که در فستیوال فیلم ساندنس به نمایش درآمده و در سایت راتن تومیتوز نمره امتیاز ۵ درصد برای آن درج شده است.

مریل استریپ- Lions for Lambs (2007

۷- مریل استریپ- Lions for Lambs (2007)

مریل استریپ تاکنون سه بار برای فیلم های Kramer vs. Kramer ، Sophie’s Choice و The Iron Lady برنده جایزه اسکار شده است. فیلم Lions for Lambs که در آن استریپ در نقش یک خبرنگار تلویزیونی افشاگر در مورد جنگ افغانستان بازی می کند را می توان بدترین فیلم او دانست که نمره ۲۷ درصد را از وبسایت راتن تومیتوز دریافت کرده است.

جرد لتو- Basil (1998

۸- جرد لتو- Basil (1998)

جرد لتو در فیلم Dallas Buyers Club نقش یک زن ترنس به نام رایون را بازی می کرد که جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای وی در پی داشت. هفده سال قبل از این موفقیت بزرگ، لتو در فیلم Basil در نقش شخصیتی به همین نام بازی کرد که در راتن تومیتوز نمره صفر درصد را دریافت کرده است.

وایولا دیویس- The Architect (2006

۹- وایولا دیویس- The Architect (2006)

وایولا دیویس اولین جایزه اسکارش بعد از سه بار نامزدی را برای بازی دز نقش رُزا لی ماکسون در فیلم Fences دریافت کرد. با این وجود بدترین فیلم او را نیز باید The Architect دانست که در آن دیویس نقش یک فعال اجتماعی به نام تونیا را بازی می کند و در سایت راتن تومیتوز امتیاز ۱۱ درصد را دریافت کرده است.

ماهرشالا علی- Supremacy (2015

۱۰-ماهرشالا علی- Supremacy (2015)

ماهرشالا علی تاکنون دو بار برنده جایزه اسکار شده است؛ اسکار اول برای بازی در فیلم Moonlight و دومی نیز برای فیلم Green Book. اما بدترین فیلم او را باید فیلم Supremacy دانست که در آن علی نقش پلیسی به نام معاون ریورز را بازی می کند و امتیاز درج شده برای آن در وبسایت راتن تومیتوز ۲۷ درصد است.

مارلون براندو- Christopher Columbus: The Discovery (1992

۱۱- مارلون براندو- Christopher Columbus: The Discovery (1992)

مارلون براندو به عنوان یکی از بهترین بازیگران تاریخ سینما در دوران فعالیت پرفراز و نشیب خود دو بار برنده جایزه اسکار شده است. جایزه اسکار اول او برای بازی در نقش تری مالوی در فیلم On the Waterfront و دومی نیز برای بازی در نقش ویتو کورلئونه در فیلم حماسی The Godfather بدست آمد. با این وجود یکی از بدترین فیلم های براندو فیلم Christopher Columbus بود که وی در آن نقش کریستوفر کلمب را بازی می کرد. منتقدان وبسایت راتن تومیتوز به این فیلم امتیاز ۷ درصد را داده اند.

مت دیمون- Suburbicon (2017)

۱۲- مت دیمون- Suburbicon (2017)

مت دیمون در کنار بن افلک به خاطر فیلم Good Will Hunting برنده جایزه اسکار بهترین سناریو شد، فیلمی که هر دو در آن نقش های اصلی را نیز بر عهده داشتند. با این وجود بدترین فیلم دیمون را باید Suburbicon در سال ۲۰۱۷ به نویسندگی و کارگردانی دیگر دوستش، جورج کلونی دانست که امتیاز ۲۸ درصد را در وبسایت راتن تومیتوز دریافت کرده است.

سیدنی پوتیه- The Jackal (1997

۱۳- سیدنی پوتیه- The Jackal (1997)

سیدنی پوتیه اولین بازیگر مرد سیاهپوست بود که جایزه اسکار را بدست آورد، بازیگری که برای بازی در فیلم Lilies in the Field در نقش هومر اسمیت برنده جایزه اسکار شد. حدود ۳۰ سال بعد، پوتیه در فیلم The Jackal در کنار بروس ویلیس ظاهر شد که در سایت راتن تومیتوز امتیاز ۲۳ درست را دریافت کرده است.

تیلدا سوینتون- The Beach (2000

۱۴- تیلدا سوینتون- The Beach (2000)

تیلدا سوینتون برای بازی در فیلم Michael Clayton برنده جایزه اسکار شد اما بدترین فیلم او را باید فیلم The Beach دانست که در آن سوینتون نقش یک رهبر مرموز جامعه ای ساحلی را بازی می کند و منتقدان در وبسایت راتن تومیتوز به آن امتیاز ۲۰ درصد را داده اند.

رامی مالک- Dolittle (2020

۱۵- رامی مالک- Dolittle (2020)

یک سال بعد از آن که رامی مالک برای بازی در نقش فردی مرکوری در فیلم Bohemian Rhapsody برنده جایزه اسکار شد در فیلم Dolittle در نقش گوریلی خجالتی به نام چی چی ظاهر شد که بدترین فیلم او بوده و امتیاز ۱۴ درصد را از راتن تومیتوز دریافت کرده است.

آنجلینا جولی- Original Sin (2001

۱۶- آنجلینا جولی- Original Sin (2001)

آنجلینا جولی با بازی در فیلم Girl, Interrupted به یک ستاره بزرگ تبدیل شده و برنده جایزه اسکار نیز شد. دو سال بعد او در فیلم Original Sin در نقش جولیا راسل در نقش برابر آنتونیو باندراس بازی کرد که بدترین فیلم او به شمار رفته و امتیاز ۱۲ درصد را از راتن تومیتوز دریافت کرده است.

ری اولدمن- Killers Anonymous (2019)

۱۷- گری اولدمن- Killers Anonymous (2019)

تنها یک سال بعد از اولین جایزه اسکارش برای بازی در نقش وینستون چرچیل در فیلم Darkest Hour، اولدمن در فیلم Killers Anonymous در نقش یک آدمکش بی نام بازی کرد که امتیاز صفر را از وبسایت راتن تومیتوز دریافت کرده است.

کیت بلانشت- The Monuments Men (2014

۱۸- کیت بلانشت- The Monuments Men (2014)

کیت بلانشت تاکنون دوبار برنده جایزه اسکار شده است؛ اولین بار برای بازی در نقش کاترین هپبورن در فیلم The Aviator و دومین بار نیز نقش جاسمین فرانسیس در فیلم Blue Jasmine. با این وجود بدترین فیلم دوران حرفه ای او را باید The Monuments Men دانست که در آن نقش کلر سیمونه بازی می کرد و امتیاز ثبت شده در وبسایت راتن تومیتوز برای آن ۳۰ درصد است.

متیو مک کانهی- Surfer, Dude (2008

۱۹- متیو مک کانهی- Surfer, Dude (2008)

متیو مک کانهی برای فیلم Dallas Buyers Club برنده جایزه اسکار شد اما بدترین فیلم او قبل از تجدید دوره حیات بازیگری او فیلم Surfer, Dude در سال ۲۰۰۸ بود که منتقدان وبسایت راتن تومیتوز امتیاز صفر درصد را به آن داده اند.

متیو مک کانهی- Surfer, Dude (2008

۲۰- ووپی گلدبرگ- Theodore Rex (1995)

ووپی گلدبرگ برای فیلم Ghost در سال ۱۹۹۰ در نقش اودا می براون برنده جایزه اسکار شد اما پنج سال بعد در فیلم Theodore Rex در نقش یک کارآگاه به نام کتی کولتران بازی کرد که فیلم بسیار ضعیفی بوده و به طور مستقیم روانه فروش خانگی شد. این فیلم نیز در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز صفر درصد را دریافت کرده است.

دانیل دی لوییس- Nine (2009

۲۱- دانیل دی لوییس- Nine (2009)

دانیل دی لوییس بازیگری بسیار گزیده کار بود که تمامی نقش آفرینی هایش در زمره بهترین نقش آفرینی های تاریخ سینما قرار داشت. به همین دلیل وقتی فیلم Nine با بازی او به مانند دیگر فیلم هایش مورد استقبال گسترده قرار نگرفتند بسیاری از انتخاب او شگفت زده شدند. او در این فیلم نقش کارگردان گویدو کونتینی را بازی می کند که امتیاز ۳۹ درصد را از راتن تومیتوز دریافت کرده است. لوییس تاکنون سه بار برنده جایزه اسکار شده است. اولین اسکار او برای بازی در نقش کریستی براون در فیلم My Left Foot بدست آمد. وی دو بار دیگر نیز برای بازی در نقش دنیل پلین ویو در There Will Be Blood و نقش آبراهام لینکلن در فیلم Lincoln نیز برنده جایزه اسکار شد.

جف بریجز- ۸ Million Ways to Die (1986

۲۲- جف بریجز- ۸ Million Ways to Die (1986)

جف بریجز یک بار برای بازی در فیلم Crazy Heart در نقش یک ستاره موسیقی کانتری به نام اوتیس بلیک برنده جایزه اسکار شد. اما چند دهه قبل، بریجز در فیلم ۸ Million Ways to Die در نقش یک کارآگاه الکلی به نام شودر بازی کرده بود که بدترین فیلم او به شمار آمده و در وبسایت راتن تومیتوز، منتقدان امتیاز صفر درصد را برای آن در نظر گرفته اند.

فارست ویتاکر- Battlefield Earth (2000)

۲۳- فارست ویتاکر- Battlefield Earth (2000)

فارست ویتاکر برای بازی در فیلم The Last King of Scotland در نقش عیدی امین دیکتاتور آفریقایی برنده جایزه اسکار شد. ۶ سال قبل از آن وی در فیلم Battlefield Earth در نقش یک موجود فرازمینی در قالب انسانی بازی کرد که بدترین فیلم او به شمار آمده و منتقدان وبسایت راتن تومیتوز به آن امتیاز ۳ درصد را داده اند.

ساندرا بولاک- Speed 2: Cruise Control (1997)

۲۴- ساندرا بولاک- Speed 2: Cruise Control (1997)

ساندرا بولاک به خاطر بازی در فیلم The Blind Side که سرگذشت مایکل اوهر بازیکن فوتبال آمریکایی بود برنده جایزه اسکار شد. در فیلم Speed 2 او نقش آنی پورتر که در فیلم اورجینال Speed را تکرار کرد که به هیچ عنوان مانند نسخه اورجینال تجربه موفقی نبوده و در وبسایت راتن تومیتوز تنها امتیاز ۴ درصد را بدست آورد.

شان پن- Crackers (1984

۲۵- شان پن- Crackers (1984)

شان پن در دوران فعالیت خود در سینما دو جایزه اسکار بدست آورده است؛ یک بار برای بازی در نقش جیمی مارکوم در فیلم Mystic River و بار دوم برای نقش هاروی میلک در فیلم Milk. در فیلم Crackers شان پن نقش یک موسیقیدان آماتور به نام دیلارد را بازی می کند که ضعیف ترین تجربه بازیگری اوست و در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز صفر درصد برای آن ثبت شده است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

تطابق واقعیات تکان دهنده سریال « چرنوبیل » به رخدادهای واقعی! + تصاویر ( بخش اول )

تطابق واقعیات تکان دهنده سریال « چرنوبیل » به رخدادهای واقعی! + تصاویر ( بخش دوم )

تطابق واقعیات تکان دهنده سریال « چرنوبیل » به رخدادهای واقعی! + تصاویر ( بخش سوم )