tgfpi.0314121556وراث ماریو پوزو نویسنده «پدرخوانده» با یک ادعای متقابل 10 میلیون دلاری به اقدام شرکت پارامونت برای جلوگیری از انتشار کتاب جدید این مجموعه جواب دادند.

وکلای وراث پوزو همچنین قصد دارند حقوق رسمی شرکت پارامونت را بر این کتاب پرفروش به پایان برسانند. فیلم پدرخوانده که با اقتباس از این کتاب توسط پارامونت ساخته شد، برنده جایزه اسکار نیز شد.

برترام فیلدز ، یکی از وکلای خانواده پوزو روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ماریو پوزو سرمایه فراوانی را درست در زمانی که پارامونت نیاز شدیدی به آن داشت فراهم کرد. حالا که خود پوزو در بین ما نیست ، پارامونت در تلاش است که حقوقی را که پوزو اختصاصا برای فرزندانش کنار گذاشته بود از آن ها دریغ کند. من به ماریو قول دادم تا از فرزندانش در مقابل چنین رفتار سرزنش پذیری حمایت کنم. پارامونت خواستار یک جنگ بود، که حالا می تواند وارد آن شود، تنها موضوع این است که بهای این جنگ و ضررهای آن بیشتر از آن است که آن ها فکر می کنند.

شرکت پارامونت در ماه فوریه (بهمن) در دادگاه فدرال شکایتی را علیه نوادگان ماریو پوزو مطرح کرد که بر طبق آن، وراث پوزو بدون اجازه کمپانی و در نتیجه با زیر پا گذاشتن قراردادشان، نمی توانند درخواست نوشته شدن دنباله ای برای کتاب و ساخته شدن ادامه ای بر فیلم «پدرخوانده» را داشته باشند.

این در حالی است که کتاب سومی از این مجموعه با نام «خانواده کورلئونه» قرار است در ماه می (اردیبهشت) به چاپ برسد. این کتاب پیش درآمدی بر کتاب «پدرخوانده» است و داستان آن در شهر نیویورک در سال 1933 اتفاق می افتد .

در این ادعای متقابل که روز دوشنبه مطرح شد، گفته شده که وراث پوزو چندین بار به شرکت پارامونت اعلام کرده بود که کتاب «خانواده کورلئونه» به چاپ خواهد رسید و به این موضوع اشاره شده که پارامونت در سال 2006 به انتشار کتاب «انتقام پدرخوانده» هیچ اعتراضی نشان نداده بود . علاوه بر این، در این بیانیه اعلام شد که پوزو برای نوشتن این کتاب حداقل حقوق را دریافت کرده بود و توافق او شامل کتاب های بعدی ای که دربرگیرنده کاراکتر های این کتاب بشود، نمی شد.

در ادامه این بیانیه اعلام شد: وراث پوزو برای استفاده از عنوان کتاب پدرشان و یا انتشار کتاب جدیدی، به هیچ اجازه ای از شرکت پارامونت نیاز ندارد و این ها فقط ادعاهای پارامونت هستند.

وکلای خانواده از دادگاه درخواست حذف حقوق پارامونت بر کتاب پدرخوانده اصلی را کردند و برای خسارات وارده مبلغ 10 میلیون دلار را خواستار شدند . تا امروز شرکت پارامونت درباره این دادخواست نظری نداده است .

مـاریو پـوزو نویسنده «پدرخوانده» در سال 1999 درگذشت. دو کتاب بعدی که در مورد داستان های این خانواده مافیایی به چاپ رسیدند نوشته نویسنده آمریکایی «مارک واینگاردنر» بودند و کتاب سوم که به زودی به چاپ می رسد نوشته «اد فالکو» است.

ایبنا