باب دیلن

باب دیلن، خواننده و ترانه‌سرای بزرگ آمریکایی، طی قراردادی چند صد میلیون دلاری با یونیورسال، امتیاز و حقوق کلیه ترانه‌های خود را به این شرکت بزرگ پخش موسیقی واگذار کرد.

بر اساس این قرارداد، باب دیلن ۷۹ ساله کلیه درآمدهای آتی و حق کپی‌رایت بیش از ۶۰۰ ترانه خود را که طی ۶ دهه ضبط و منتشر شده‌اند، به یونیورسال واگذار کرده است. این بزرگترین قرارداد خرید آثار موسیقی در تاریخ یونیورسال محسوب می‌شود.

به‌گزارش مووی مگ به نقل از بی‌بی‌سی، رقم دقیق این قرارداد اعلام نشده است، ولی تخمین زده می‌شود که ارزشی بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ میلیون دلار داشته باشد. واگذاری امتیاز این ترانه‌ها به این معناست که باب دیلن از این پس دیگر کنترلی بر چگونگی استفاده از ترانه‌هایش، برای مثال در آگهی‌های بازرگانی، نخواهد داشت

سر لوسین گرینج، مدیر یونیورسال میوزیک گروپ، ضمن اعلام این خبر گفت: "بر کسی پوشیده نیست که ترانه‌نویسی عنصر اساسی در هر اثر موسیقیایی بزرگی است و آثار باب دیلن هم یکی از عالی‌ترین نمونه‌های هنر ترانه‌نویسی است. ترانه‌های او زیبا، الهام‌بخش، تکان‌دهنده و بی‌زمان هستند، چه نیم قرن پیش نوشته شده باشند و چه دیروز


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

وبسایت باب دیلن خبر برنده جایزه نوبل شدن این خواننده را حذف کرد!

تلاش های آکادمی نوبل برای ارتباط با باب دیلن بی نتیجه ماند! / باراک اوباما : او زمانی که من را هم دید فقط یک لبخند زد و رفت!