هاروی واینستاین

وکلای «هاروی واینستین» دوشنبه این هفته به حکم استرداد این تهیه‌کننده‌ی بدنام آمریکایی اعتراض کردند. قاضی بوفالو، نیویورک قرار است در تاریخ ۳۰ آوریل به این اعتراض رسیدگی کند.

واینستین پس از محکوم شدنش به بیست و سه سال زندان در مارس سال ۲۰۲۰، دوشنبه این هفته تنها برای دومین بار در دادگاه حاضر می‌شد. او از راه دور و به شکل مجازی از زندان در چنین جلساتی شرکت می‌کرد. واینستین دوشنبه با واکر در جلسه حاضر شد و پیش از برگزاری با وکلایش لبخندزنان گفتگو می‌کرد. او به چند سؤال قاضی پاسخ داد و در جلسه مشارکت دیگری نداشت.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، دادستانان لس‌آنجلس تلاش می‌کنند واینستین را برای برگزاری دادگاه ۱۱ اتهام به لس‌آنجلس بیاورند. در صورت مجرم شناخته شدن این تهیه‌کننده، سال‌های محکومیت او به ۱۴۰ سال می‌رسد. فرایند استرداد سال گذشته چندین مرتبه به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا با تأخیر مواجه شده است.

«نورمن افمن» وکیل واینستین در نیویورک می‌گوید این تهیه‌کننده از چندین مشکل جسمانی رنج می‌برد. او فاش کرده است که واینستین چهار دندانش را کشیده، و علاوه بر کمر درد و مشکلات قلبی، در حال از دست دادن بینایی خود است. افمن می‌گوید مذاکرات وکلای واینستین در لس‌آنجلس بی‌نتیجه مانده است.

اتهامات واینستین در نیویورک چند فقره آزار جنسی و یک تجاوز جنسی درجه سوم بودند. او سال گذشته پس از محکومیت در بخشی از سخنرانی طولانی خود گفته بود: «من هیچ قدرت فوق‌العاده‌ای در هالیوود نداشتم. میرامکس در اوج شهرتش یک کمپانی کوچک بود… من نمی‌توانستم کسی را تحریم کنم.»


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود:

231 منتقد جهان برترین های سینما در سال 2020 را انتخاب کردند + تصاویر

15 تریلر روانشناسانه برتر یک دهه اخیر که باید دید! + تصاویر