اسکار 2021

نود و سومین برندگان جوایز اسکار اعلام شدند.

این مراسم امسال به دلیل گسترش ویروس کرونا با محدودیت های شدید برگزار شد.

لیست برندگان را در ادامه بخوانید:

فیلم Nomadland

بهترین فیلم سال

  • فیلم Nomadland
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم The Trial of the Chicago 7
  • فیلم Minari
  • فیلم Sound of Metal
  • فیلم The Father
  • فیلم Judas and the Black Messiah
  • فیلم Mank

یون یا-جانگ برای فیلم Minari

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • الیویا کلدمن برای فیلم The Father
  • ماریا باکالووا برای فیلم Borat Subsequent Moviefilm
  • یون یا-جانگ برای فیلم Minari
  • آماندا سایفرید برای فیلم Mank
  • گلن کلوز برای فیلم Hillbilly Elegy

دنیل کلویا برای فیلم Judas and the Black Messiah

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • دنیل کلویا برای فیلم Judas and the Black Messiah
  • لزلی آدام جونیور برای فیلم One Night in Miami
  • ساشا بارون کوهن برای فیلم The Trial of the Chicago 7
  • پل راچی برای فیلم Sound of Metal
  • لیکیث استنفیلد برای  فیلم Judas and the Black Messiah

فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Nomadland

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Nomadland
  • ونسا کربی برای فیلم Pieces of a Woman
  • کری مولیگان برای فیلم Promising Young Woman
  • وایولا دیویس برای فیلم Ma Rainey's Black Bottom
  • اندرا دی برای فیلم The United States vs. Billie Holiday

انتونی هاپکینز برای فیلم The Father

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • چادویک بوزمن برای فیلم Ma Rainey's Black Bottom
  • انتونی هاپکینز برای فیلم The Father
  • ریز احمد برای فیلم Sound of Metal
  • گری اولدمن برای فیلم Mank
  • استیون یان برای فیلم Minari

فیلم Ma Raynie's Black Bottom

بهترین طراحی لباس

  • فیلم Emma
  • فیلم Ma Raynie's Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم Mulan
  • فیلم Pinocchio

فیلم Soul

بهترین موسیقی متن اورجینال

  • فیلم Da 5 Bloods
  • فیلم Mank
  • فیلم Soul
  • فیلم Minari
  • فیلم News of the World

Ez29Bg9UUAEbK9S

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

  • فیلم The Trial of the Chicago 7
  • فیلم Judas and the Black Messiah
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Sound of Metal
  • فیلم Minari

فیلم The Father

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

  • فیلم Nomadland
  • فیلم The Father
  • فیلم One Night in Miami
  • فیلم The White Tiger
  • فیلم Borat Subsequent Moviefilm

فیلم If Anything Happens I Love You

بهترین انیمیشن کوتاه

  • فیلم Burrow
  • فیلم Genius Loci
  • فیلم If Anything Happens I Love You
  • فیلم Opera
  • فیلم Yes-People

فیلم Two Distant Strangers

بهترین فیلم کوتاه

  • فیلم Feeling Through
  • فیلم The Letter Room
  • فیلم The Present
  • فیلم Two Distant Strangers
  • فیلم White Eye

فیلم Sound of Metal

بهترین صداگذاری

  • فیلم Greyhound
  • فیلم Mank
  • فیلم News of the World
  • فیلم Soul
  • فیلم Sound of Metal

کلوئی ژائو برای فیلم Nomadland

بهترین کارگردانی

  • کلوئی ژائو برای فیلم Nomadland
  • توماس وینتربرگ برای فیلم Another Round
  • امرالد فنل برای فیلم Promising Young Woman
  • دیوید فینچر برای فیلم Mank
  • لی آیزاک چانگ برای فیلم Minari

آهنگ Fight for You از فیلم Judas and the Black Messiah

بهترین ترانه اورجینال

  • آهنگ Husavik از فیلم Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • آهنگ Fight for You از فیلم Judas and the Black Messiah
  • آهنگ lo si از فیلم The Life Ahead
  • آهنگ Speak Now از فیلم One Night in Miami
  • آهنگ Hear My Voice از فیلم The Trial of the Chicago 7

فیلم My Octopus Teacher

بهترین مستند

  • فیلم Collective
  • فیلم Crip Camp
  • فیلم The Mole Agent
  • فیلم My Octopus Teacher
  • فیلم Time

فیلم My Octopus Teacher

بهترین مستند کوتاه

  • فیلم Colette
  • فیلم A Concerto Is a Conversation
  • فیلم Do Not Split
  • فیلم Hunger Ward
  • فیلم A Love Song for Latasha

فیلم Another Round از دانمارک

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان

  • فیلم Another Round از دانمارک
  • فیلم Better Days از هنگ کنگ
  • فیلم Collective از رومانی
  • فیلم The Man Who Sold His Skin از تونس
  • فیلم Quo Vadis, Aida از بوسنی و هرزگوین

فیلم Mank

بهترین فیلم‌برداری

  • فیلم Judas and the Black Messiah
  • فیلم Mank
  • فیلم News of the World
  • فیلم Nomadland
  • فیلم The Trial of the Chicago 7

فیلم Ma Rainey's Black Bottom

بهترین گریم و طراحی مو

  • فیلم Emma
  • فیلم Hillbilly Elegy
  • فیلم Ma Rainey's Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم Pinocchio

فیلم TENET

بهترین جلوه‌های ویژه

  • فیلم TENET
  • فیلم Love and Monsters
  • فیلم The Midnight Sky
  • فیلم Mulan
  • فیلم The One and Only Ivan

فیلم Mank

بهترین طراحی صحنه

  • فیلم TENET
  • فیلم The Father
  • فیلم Ma Rainey's Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم News of the World

فیلم Soul

بهترین انیمیشن

  • فیلم Wolfwalkers
  • فیلم Over the Moon
  • فیلم A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • فیلم Soul
  • فیلم Onward