اگر چه غرق شدن در سریال های چند فصلی لذت خاص خود را دارد زیرا این کار به تعهد بسیار بالایی نیاز دارد اما مینی سریال ها چیزی هستند که پزشکان ترجیح داده و توصیه می کنند! وقتی دنبال سریال های کوتاه و جذابی می گردید که بتوانید در چند روز یا چند ساعت و یا حتی تماشای بی وقفه ببینید، مینی سریال هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد بهترین گزینه های شما خواهند بود. چه بخواهید برای کشتن وقت در یک آخر هفته کسل کننده یک سریال ببینید و چه به دنبال چیزی هستید که در طول شب های هفته حواستان را از درگیری های ذهنی دور کند، یک مینی سریال به شما اجازه دهد در یک داستان غرق شوید بدون اینکه به تعهد زیاد و طولانی نیاز داشته باشد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، از مستندهای جذاب تا سریال های علمی تخیلی سرگرم کننده، در ادامه با بهترین مینی سریال هایی که توسط نتفلیکس ارائه شده اند آشنا شوید.

۱- When They See Us

۱- When They See Us

مینی سریال When They See Us بر اساس داستان واقعی یک سرمایه گذار ۲۸ ساله ساخته شده که در سال ۱۹۸۹ مورد حمله و تجاوز قرار گرفته و پنج جوان اهل هارلم به اشتباه به خاطر این جنایت، محکوم شدند. آوا دوورنی کارگردان این سریال داستان پنج نفر سنترال پارک را روایت می کند در حالی که ملکه وحشت، ورا فارمیگا نقش الیزابت لدرر، مسئول اصلی پرونده بازی می کند.

۲- Safe

۲- Safe

در مینی سریال رازآلود Safe مایکل سی هال نقش تام را بازی می کند، یک جراح ناخوشایند بریتانیایی که زنش را از دست داده و سعی دارد حس نرمال بودن را برای دو دخترش ایجاد کند، در شرایطی که همه از مرگ زن خانواده رنج می کشند.

۳- Unbelievable

۳- Unbelievable

سریال Unbelievable که بر اساس یک داستان ترسناک واقعی ساخته شده، روایت دو کارآگاه است که بررسی پرونده یک سری تجاوز را بر عهده دارند. در این مسیر، آن ها با زنی جوان روبرو می شوند که به دروغ گویی در مورد یک پرونده مشابه متهم شده است و این دو تلاش دارند واقعیت را افشا کنند.

۴- Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

۴- Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

سریال Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker که بر اساس زندگینامه ای از آلیلا باندلز با نام On Her Own Ground  ساخته شده است، داستان مادام سی جی واکر را روایت می کند، یک کارآفرین سیاهپوشت که به اولین میلیونر خود ساخته آمریکایی آفریقایی تبار تبدیل می شود. اوکتاویا اسپنسر در این مینی سریال نقش شخصیت اصلی را بازی می کند و از دیگر بازیگران آن می توان به تیفانی هدیش، بلر آندروود، گرت موریس و بیل بلیمی اشاره کرد.

۵- Unorthodox

۵- Unorthodox

سریال Unorthodox بر اساس خاطراتی به همین نام نوشته دبورا فلدمن ساخته شده است. این مینی سریال داستان یک زن یهودی ارتدوکس جوان را روایت می کند که تصمیم می گیرد ازدواج اجباری و جامعه مذهبی سخت گیرش در بروکلین را رها کرده و به برلین برود.

۶- Seven Seconds

۶- Seven Seconds

این سریال درام پلیسی ساخته وینا ساد، خالق سریال The Killing، از اثر قبلی کارگردان بسیار احساسی تر است.  مینی سریال Seven Seconds رجینا کینگ و کلر-هوچ اشیتی را در یک اثر پلیسی به کار می گیرد که در آن یک مادر که داغدار پسر نوجوانش است، جوانی که در یک تعقیب و گریز توسط یک پلیس سفید پوست کشته شده است. آشیتی نیز نقش کارآگاهی را بازی می کند که به دنبال اجرای عدالت است.

۷- Black Earth Rising

۷- Black Earth Rising

مینی سریال تریلر Black Earth Rising با بازی میکائیلا کول، داستان زنی را روایت می کند که در دوران کودکی از قتل عام رواندا نجات یافته و در یک خانواده لندنی بزرگ شده اما اکنون می خواهد حقیقت را در مورد گذشته خود بداند.

۸- What/If

۸- What/If

در مینی سریال What/If، رنه زلوگر نقش آن مونتگومری را بازی می کند، یک سرمایه گذار و کارآفرین که با یک موسس استارتاپ جوان به نام لیزا و شوهرش ، شان، وارد یک معامله می شود. معامله این است که آن یک پیشنهاد بی شرمانه در مقابل مقدار قابل توجهی به این زوج را ارائه می کند و داستان از آنجا مسیر متفاوت را طی می کند.

۹- High Seas

۹- High Seas

مینی سریال High Seas چهارمین سریال اسپانیایی زبان نتفلیکس پس از Cable Girls, Elite و Money Heist است که داستان آن در اواخر دهه ۱۹۴۰ میلادی می گذرد و داستان یک سفر دریایی بین قاره ای لوکس آن دوران از اسپانیا به برزیل و قتلی که در این سفر رخ می دهد را روایت می کند. قربانی زنی است که در فهرست مسافران قرار ندارد و هیچ کس او را به خاطر نمی آورد.

۱۰- Deep Water

۱۰- Deep Water

یک کارآگاه به شهری باز می گردد که در آن بزرگ شده تا به بررسی پرونده یک مرد همجنسگرا بپردازد. اما در ادامه تحقیقات، این زن متوجه می شود که قتل مرد مذکور با مرگ برادرش که سال ها پیش اتفاق افتاده، در ارتباط است.

۱۱- Dead Set

۱۱- Dead Set

پیش از خلق سریال Black Mirror، چارلی بروکر سناریو این مینی سریال پنج قسمتی را در مورد وقوع آخرالزمان زامبی ها در جریان فیلمبرداری یکی از فصول سریال ریالیتی شو Big Brother به رشته تحری در آورده بود. شرکت کنندگان در این برنامه مسابقه ای در می یابند که اتفاق بدی افتاده است وقتی درهای مکان اقامت امنشان در یک شب باز شده و مردگان زنده شده وارد می شوند. مینی سریال Dead Set یک سریال خشن، ترسناک و پر از خونریزی بوده و یک شاهکار ترسناک مدرن به شمار می آید.

۱۲- Collateral

۱۲- Collateral

مینی سریال Collateral هر چیزی که از یک سریال بخواهید را در خود دارد: جنایت، درام و رازآلودگی! کری مولیگان در این مینی سریال نقش اصلی را بازی می کند، داستانی در مورد کارآگاهانی در لندن که مشغول تحقیق در مورد قتل یک پیتزابر هستند. چیزی که آن ها نمی دانند این است که قتل به مولفه های اجتماعی بسیار بزرگ تری مرتبط است.

۱۳- The Forest

۱۳- The Forest

در مینی سریال The Forest، یک کارآگاه فرانسوی بعد از مفقود شدن دخترش مامور رسیدگی به پرونده ای می شود که به خودش مربوط است. سریال The Forest داستانی تکان دهنده، جذاب و دیدنی دارد.

۱۴- Retribution 

۱۴- Retribution

مینی سریال Retribution از محصولات اورجینال نتفلیکس است که به ماجرای قتل یک عروس و داماد می پردازد. کارآگاهان تلاش دارند از طریق مصاحبه با خانواده های این دو که رابطه چندان خوبی با هم ندارند این پرونده را حل کنند اما در این مسیر قاتل واقعی را نادیده می گیرند.

۱۵- Black Spot

۱۵- Black Spot

مینی سریال Black Spot یک تریلر فرانسوی-بلژیکی است که در آن رییس پلیس یک شهر که شهرش نسبت به متوسط کشور، آمار جنایت بسیار بالاتری دارد، سعی می کند به شیوه خود عدالت را در شهرش حکمفرما نماید.

از مستندهای جذاب تا سریال های علمی تخیلی سرگرم کننده، در ادامه شما را با بهترین مینی سریال های نتفلیکس آشنا خواهیم کرد.

از دیگر مینی سریال هایی که تماشای آن ها را به شما توصیه می کنیم می توان به عناوین زیر اشاره کرد:

The Sinner

The Bonfire of Destiny

Glitch

Unauthorized Living

Marcella

We Are the Wave

The Spy

Somewhere Between

Age of Tanks

The Stranger