تیموتی شالامی

«تیموتی شالامی» که به‌تازگی تصویری از خود با ظاهر «وانکا» (Wonka) در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته، در مصاحبه با مجله «تایم» از توصیه‌های «قهرمان» بازیگری خود گفته و از پاسخ به پرسشی در مورد اتهامات جنجالی آزار جنسی همبازی‌اش «آرمی همر» خودداری کرده است. همر و شالامی در فیلم «من را به نام خودت صدا بزن» (Call Me By Your Name) مقابل یکدیگر مقابل دوربین رفته‌اند. در ماه مارس زنی که خود را «افی» نامیده بود همر را به تجاوز متهم کرد. این زن می‌گوید تجاوز خشونت‌آمیز همر در آوریل سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده و بازیگر سر او را به دیوار کوبیده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، «سم لنسکی» ژورنالیست «تایم» می‌نویسد: «[شالامی] در پاسخ به پرسشی پیرامون «آرمی همر» که اتهام علنی شده تجاوزش را رد کرده درنگ می‌کند. او می‌گوید: «کاملاً متوجه هستم که چرا این سؤال را می‌پرسید، اما پرسشی است که بحث‌های بیشتری می‌طلبد و من نمی‌خواهم پاسخ کوتاهی به آن بدهم.»

حتی پیش از مطرح شدن اتهام تجاوز، در ابتدای سال ۲۰۲۱ درز پیام‌های خصوصی همر در شبکه‌های اجتماعی حرفه بازیگری او را در معرض خطر قرار داده بود. درز این پیام‌ها سبب شد که همر از دو پروژه بزرگ کنار گذاشته شود: «ازدواج ناگهانی» (Shotgun Wedding) با بازی «جنیفر لوپز» و سریال «پیشنهاد» (The Offer) پارامونت+ در نقش تهیه‌کننده فیلم «پدرخوانده».

نمایندگان همر در واکنش به ادعای «افی» پیام‌های این زن که «خانم آنجلووا» خوانده شده را به اشتراک گذاشته‌اند و می‌گویند او با ارسال پیام‌هایی زننده از بازیگر درخواست کرده که دوباره وارد رابطه شوند. در بخشی از بیانیه‌ی نمایندگان همر آمده است: «تمامی رابطه‌های آقای همر با [افی] – و تمامی شرکای جنسی دیگرش – کاملاً از روی رضایت، مطرح‌شده، از پیش مورد موافقت قرار گرفته، و با همکاری دو طرف بوده‌اند. تلاش [افی] برای جلب توجه و اقدام حقوقی ناشیانه‌ی او تنها اجرای عدالت در حق قربانیان واقعی آزار جنسی را دشوارتر می‌سازد.»

شالامی در بخش دیگری از مصاحبه توصیه‌ای را فاش می‌کند که یکی از الگوهای بازیگری‌اش به او کرده: «یکی از قهرمانان من – نمی‌توانم اسمش را بگویم وگرنه من را کتک می‌زند –در اولین شب ملاقاتمان دستش را دور من حلقه کرد و به من توصیه‌ای کرد. مواد مخدر غیرقانونی و فیلم‌های ابرقهرمانی ممنوع.» شالامی «مایکل بی. جوردن»، «لئوناردو دی‌کاپریو» و «جنیفر لارنس» را الگوهای بازیگری خود می‌خواند.

این بازیگر ۲۵ ساله در مورد فیلم «وانکا» می‌گوید: «فیلمی نیست که احساسات پیچیده زندگی را استخراج کند. فیلمی است برای تجلیل از غیر-عادی بودن و مشکلی نداشتن با بخش‌های عجیب‌تر وجود خود که کاملاً به شما تعلق ندارند.»