جیغ 5

پارامونت پیکچرز که یکشنبه این هفته از اولین پوستر رسمی «جیغ ۵» (Scream 5) رونمایی کرده بود، اولین تصاویر رسمی فیلم را نیز منتشر کرد. روی پوستر این فیلم «گوست‌فیس» (Ghostface) با خنجری در دست دیده می‌شد. این اولین بار است که این شخصیت اسلشر نمادین روی پوستر یکی از فیلم‌های این چندگانه نقش می‌بندد.

«جیغ ۵» در واقع «جیغ» (Scream) نام خواهد داشت. این انتخاب عنوان شباهت زیادی به استراتژی چندگانه «هالووین» (Halloween) دارد که در سال ۲۰۱۸ پس از چندین دنباله با نام‌های مختلف، به عنوان ابتدایی خود بازگشت.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، «مت بتینلی-الپین» یکی از کارگردانان این قسمت در مصاحبه با «کلایدر» گفته بود:‌ «این فیلم ارتباط زیادی با وضعیت وحشتناک فعلی دارد، اما یکی از چیزهایی که در موردش گفتگو کردیم این بود که برخلاف قسمت اول وقتی که ژانر وحشت به نحوی رو به افول بود و دیگر محبوبیت چندانی نداشت – مرد خارج از جریان اصلی هنوز به این فیلم‌ها علاقه داشتند، اما جریان اصلی از این ژانر دست کشیده بود – روشن است که دیگر در چنین وضعیتی نیستیم. وحشت حالا مهم‌تر از همیشه است، و بنابراین جذاب است که از آن زاویه به سراغش برویم.»

«تایلر جیلت» دیگر کارگردان «جیغ ۵» خواهد بود و در این فیلم با «چد ویللا» تهیه‌کننده فیلم‌های «آماده یا نه» (Ready or Not) و «وی‌/اچ/اس» (V/H/S) همکاری کرده است. «مایکل آلر» تدوین‌گر فیلم، «برایان تایلر» آهنگساز و «جمیز وندربیلت» که سابقه نویسندگی برای «زودیاک» و «معمای قتل» (Murder Mystery) را دارد، نویسنده فیلمنامه «جیغ ۵» است.

«نیو کمبل» در نقش «سیدنی پرسکات»، «دیوید آرکت» و «کورتنی کاکس» در نقش‌های «ووی رایلی» و «گیل ودرز»، «مارلی شلتون» در نقش «جودی هیکس»، «جنا اورتگا»، «کایل گالنر»، «جزمین ساوی براون»، «دیلن مینت»، «میسون گودینگ» و «میکی مدیسون» از جمله بازیگران این قسمت خواهند بود.

جیغ 5

جیغ 5

جیغ 5

جیغ 5

جیغ 5