Eternals

فیلم «جاودانگان» (Eternals) به کارگردانی «کلوئی ژائو» از «راتن تومیتوز» امتیاز ۶۵ درصد دریافت کرده است. این امتیاز در میان تمامی عناوین «دنیای سینمایی مارول» در پایین‌ترین جایگاه قرار می‌گیرد. «ثور: دنیای تاریک» (Thor: Dark World) پیش از اکران این فیلم با امتیاز ۶۶ درصد رکورددار بود.

اگرچه بسیاری از منتقدین از «جاودانگان» استقبال نکرده‌اند، اما این امتیاز همیشه به معنای شکست تجاری فیلم‌ها نیست. «ونوم» (Venom) سونی در سال ۲۰۱۸ در حالی که از «راتن تومیتوز» امتیاز ۳۰ درصد دریافت کرده بود رکورد فروش ماه اکتبر تاریخ هالیوود را شکست. آن فیلم از مخاطبین امتیاز ۸۱ درصد «راتن تومیتوز» دریافت کرده بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، در فیلم ژائو برخی مسائل مانند صحنه‌های جنسی برای اولین بار در «دنیای سینمایی مارول» به تصویر کشیده شده و به همین علت ممکن است گروه‌هایی را ناخرسند کرده باشد. اما ژائو به نظر نگران فروش فیلمش نیست و در مصاحبه با «پلی‌لیست» از لذت نشستن بر روی صندلی کارگردانی یک فیلم ابرقهرمانی گفته است.

ژائو می‌گوید: «چیزی که درباره ساخت این فیلم دوست داشتم این است پیوند مستحکمی با پیشینه «دنیای سینمایی مارول» برقرار می‌کند و در نمایندگی [نژادی و جنسیتی] عناوین بعدی تأثیر مهمی خواهد داشت. با تضمین شدن این دو ویژگی، می‌توانستیم هر کاری انجام دهیم و یک فیلم مستقل و قوی بسازیم و هر چه داریم رو کنیم. درخواست همکاری دوباره با این گروه را برای مارول فوراً می‌پذیرم. بنابراین خواهیم دید.»

«انجلینا جولی»، «جما چان»، «ریچارد مدن»، «کیت هرینگتون»، «سلما هایک»، «کمیل نانجیانی» و «برایان تایری هنری» از جمله بازیگران «جاودانگان» خواهند بود.

«استیو رز» منتقد «گاردین» در مورد این فیلم می‌نویسد: «اتفاقات بیش از حد زیادی در جریان است. دقیقاً ملال‌آور نیست – همیشه چیزی تازه برای مشاهده وجود دارد – اما مشخصاً هیجان‌انگیز هم نیست. فاقد بذله‌گویی نشاط‌آور بهترین فیلم‌های مارول است.»

منتقد «پالیگان» می‌نویسد: «متأسفانه، «جاودانگان» جسورانه نیست و تنها نامتجانس است. این توضیح ساده‌تر واقعی‌تر است: «جاودانگان» فیلمی شلخته است.»

منتقد «بی‌بی‌سی» می‌گوید: ««جاودانگان» شاید بدترین فیلم مارول نباشد، اما بدون شک ناامیدکننده‌ترین آن‌هاست.»