471eff31e59c691c70120043da7c157

فیلم «آخرین دوئل» (The Last Duel) «ریدل اسکات» با بازی «مت دیمون»، «آدام درایور»، «جودی کومر» و «بن افلک» در جشنواره ونیز شروعی امیدوارکننده داشت، اما آن استقبال باعث نشد که فیلم به یک شکست تجاری تمام عیار تبدیل نشود. این فیلم با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری تولید شد اما در نهایت به فروش جهانی ۲۷ میلیون دلاری و فروش داخلی ۱۰ میلیون دلاری رسید. اسکات در مصاحبه جدیدی با با پادکست «مارک مارون» مسببین این شکست را معرفی کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، اسکات می‌گوید: «فکر می‌کنم برمی‌گردد به – چیزی که امروز داریم مخاطبینی هستند که با این گوشی‌های موبایل لعنتی بزرگ شده‌اند. نسل هزاره، به‌هیچ‌وجه نمی‌خواهد چیزی بیاموزد مگر اینکه روی گوشی موبایل باشد… یک بحث کلی است، اما به نظر من در مورد فیسبوک همین حالا با آن مواجه شده‌ایم. به نظر من، یک گمراهی اتفاق افتاده که نوع نادرستی از اعتماد به نفس به این نسل اخیر داده است.» اسکات با این حال از تلاش‌های دیزنی برای بازاریابی «آخرین دوئل» ستایش می‌کند.

علی‌رغم این شکست تجاری، اسکات همچنان پشت فیلمش می‌ایستد: «این تصمیمی است که باید بگیرید. تصمیمی است که فاکس [قرن بیستم] گرفت. همه ما اعتقاد داشتیم که فیلمنامه فوق‌العاده است. و آن را ساختیم. همیشه نمی‌توان پیروز شد. هرگز از ساختن هیچ‌یک از فیلم‌هایم پشیمان نشده‌ام. هرگز. از همان آغاز یاد گرفتم که منتقد خودم باشم. تنها چیزی که باید نظری در موردش بدهید کاری است که به‌تازگی انجام داده‌اید. از آن خلاص شوید. اطمینان حاصل کنید که خوشحالید. و به عقب نگاه نکنید. من چنین می‌کنم.»

اثر بعدی اسکات «خاندان گوچی» (House of Gucci) با بازی «لیدی گاگا»، «آدام درایور»، «جرد لتو» و «ال پاچینو» است که ۲۴ نوامبر اکران خواهد شد. با بسته شدن پرونده این فیلم، کارگردان ۸۳ ساله اوایل سال ۲۰۲۲ به سراغ فیلم بیوگرافیکال ناپلئون تحت عنوان «توشه» (Kitbag) با بازی «واکین فینیکس» و «جودی کومر»‌ خواهد رفت.