بتمن

«کریستفر نولان» در سال ۲۰۰۵ با «بتمن آغاز می‌کند» (Batman Begins) انتظارات را از ژانر ابرقهرمانی بالا برد و نسخه‌ای بزرگسالانه‌تر و جدی‌تر از شخصیت «بتمن» ارائه کرد. «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) او در سال ۲۰۰۸ نیز به یک پدیده فرهنگی و اثر مثال‌زدنی ژانر تبدیل شد. به همین دلایل، بازسازی «بتمن» در سینما امری خطیر است و زیر سایه آن سه‌گانه. اما «مت ریوز» نویسنده و کارگردان «بتمن» (The Batman) و «دیلن کلارک» تهیه‌کننده این چالش را پذیرفته‌اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، کلارک به‌تازگی در مصاحبه با مجله «امپایر» فاش کرده است که برای نولان خط و نشان کشیده است: «این را مستقیماً به نولان گفتم: «ببین، سعی داریم بهترین «بتمن» تاریخ را بسازیم، و سعی می‌کنیم بر تو غلبه کنیم.»» او اضافه می‌کند که ریوز تأکید داشته فیلمش ارتباطی با «دنیای گسترده دی‌سی» (DCEU) نداشته باشد: «برادران وارنر یک دنیای سینمایی دارد که با روش‌های مختلفی از شخصیت استفاده می‌کند. ما در آن مشارکتی نداریم. مت [ریوز] علاقه‌مند است که این شخصیت را عمیق‌ترین سطح احساسات بکشاند و بنیانش را بلرزاند.»

«رابرت پتینسون» بازیگر نقش «بروس وین» در فیلم ریوز در این مصاحبه می‌گوید «نقشه‌‌ای» برای آینده این نسخه از شخصیت ساخته است: «نوعی نقشه برای رشد روان بروس در دو فیلم دیگر ساخته‌ام. خیلی دوست دارم انجامش دهم.»

ریوز در بخش دیگری از مصاحبه به «امپایر» می‌گوید: «همه فیلم‌ها را فقط به عنوان یک پروژه شخصی ساخته‌ام. این فیلم هم چنین است، چون وقتی می‌دانید که اثری پیش از شما به خوبی ساخته شده، و به چنان محبوبیتی رسیده، نمی‌توانید بیایید و در این دنیا پرسه‌ای بزنید و بروید. باید دلیلی داشته باشید. ما سعی کرده‌ایم اثر خود را به جا بگذاریم.»