مرلین منسون ایوان ریچل وود

«ایوان ریچل وود» در مستند جدیدش «خیزش ققنوس» (Phoenix Rising) می‌گوید «مرلین منسون» در سال ۲۰۰۷ و در حین فیلمبرداری موزیک ویدیوی «عینک قلبی» (Heart-Shaped Glasses) به او «اساساً مقابل دوربین تجاوز» کرده است. در این ویدیو وود عینکی شبیه به شخصیت «لولیتا» به چشم دارد و با منسون رابطه جنسی برقرار می‌کند. وود که در آن زمان ۱۹ ساله بود در این مستند می‌گوید به قدری به او مشروب الکلی خورانده بودند که به‌سختی هوشیار بوده است.

وود می‌گوید: «شبیه چیزی که تصور می‌کردم نبود. کارهایی انجام می‌دادیم که به من نگفته بودند. در مورد شبیه‌سازی یک صحنه جنسی گفت‌وگو کرده بودیم، اما به محض اینکه فیلمبرداری آغاز شد، اون واقعا با من رابطه جنسی برقرار کرد. من هرگز در مورد چنین چیزی موافقت نکرده بودم... هرج‌ومرج کامل بود. احساس امنیت نمی‌کردم. هیچ‌کس از من محافظت نکرد.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، وود ادامه می‌دهد: «فیلمبرداری آن ویدیو تجربه واقعاً شکنجه‌واری بود. نمی‌دانستم چگونه از خودم دفاع کنم یا جواب نه بدهم چون مقید و آموزش دیده بودم که مخالفت نکنم – اینکه فقط به انجامش ادامه دهم. حس کردم که کاری شرم‌آور انجام داده‌ام و منزجر شدم، و می‌توانستم ببینم که عوامل معذب شده‌اند اما هیچ‌کس نمی‌داند چه کند.»

وود اضافه می‌کند:‌ «به بهانه‌های دروغین وادار به برقراری رابطه جنسی تجاری شدم. اینجا بود که اولین جنایت علیه من انجام شد. اساساً مقابل دوربین به من تجاوز شد.»

وود در گذشته چندین مرتبه از رفتارهای خشونت‌آمیز منسون از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ گفته است. او در این مستند می‌گوید منسون تأکید کرده که برای بازاریابی موزیک ویدیو در مصاحبه‌ها چگونه باید رفتار کند: «قرار بود به مردم بگویم که ما یک رابطه رمانتیک عالی داریم اما هیچ‌یک از آن‌ها حقیقت نداشت. می‌ترسیدم هر کاری انجام دهم که منسون را به شکلی ناراحت کند. آن ویدیو سرآغاز رفتارهای خشونت‌آمیزی بود که در آن رابطه شدت پیدا کرد.»

این بازیگر ۳۳ ساله نامزد گلدن گلوب، دوشنبه ۱ فوریه سال گذشته در صفحه اینستاگرامش جزئیاتی در مورد این اتهامات منتشر کرد و نوشت: «نام کسی که با من بدرفتاری کرد برایان وارنر است که دنیا او را به نام «مرلین منسون» می‌شناسد. وقتی که یک نوجوان بودم شروع کرد به فریب دادن من و تا چندین سال با من بدرفتاری کرد. شست‌وشوی مغزی و فریب خوردم تا به اجبار کارهایی انجام دهم. زندگی با ترس از انتقام، افترا و اخاذی کافی است.»

مستند «خیزش ققنوس» به کارگردانی «ایمی برگ» برای اولین بار در جشنواره ساندنس اکران شده است.