جیسون موموآ امبر هرد

چندین سلبریتی هالیوودی در مورد یکی از داغ ترین موضوعات دنیای سلبریتی ها در هفته های اخیر اظهارنظر کرده اند: دادگاه جنجالی و پرحادثه جانی دپ و همسر سابقش، امبر هرد. از زمان جدایی شان، سلبریتی های بسیاری در این دعوای حقوق طرف یکی از آن ها بود اما دستکم یک نفر بود که انتظار می رفت طرف امبر هرد را بگیرد اما در عمل طرف جانی دپ را گرفته است. جیسون موموآ همبازی امبر هرد در سری فیلم های آکوامن به شکلی ظریف و زیرپوستی از دپ حمایت کرده است. شایعاتی بود مبنی بر اینکه موموآ از هرد حمایت خواهد کرد اما موموآ به تازگی حساب اینستاگرامی ستاره فیلم های دزدان دریایی کاراییب را دنبال کرده است، درست پس از آنکه دادگاه دپ و هرد آغاز شده بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، بسیاری این کار را نشانه حمایت جیسون موموآ از جانی دپ دانسته اند. از دیگر سلبریتی های شناخته شده ای که حمایت خود را از جانی دپ اعلام کرده اند می توان به پنه لوپه کروز، خاویر باردم، جی کی رولینگ، سیا و پل بتانی اشاره کرد. در همین اثنا، ایلان ماسک و جیمز فرانکو که قرار بود از طرف امبر هرد در دادگاه حضور یافته و به نحوی از وی حمایت کنند اعلام کردند که در دادگاه حضور نخواهند یافت. بسیاری مدعی شده اند انصراف ماسک و فرانکو به دلیل شواهد و مدارک زیادی بوده که در روزهای اخیر در دادگاه ارائه شده و نشان داده که بسیاری از ادعاهای هرد دروغ بوده و در بسیاری از موارد این دپ بوده که مورد خشونت قرار گرفته است.

در این شرایط کارزاری در شبکه های اجتماعی راه افتاده تا از حضور هرد در فیلم Aquaman 2 و نقش مرا جلوگیری شود و بسیاری نیز مدعی شده اند سوفی ترنر بازیگر نقش سانسا در سریال بازی تاج و تخت جایگزین هرد در این نقش خواهد شد. در بیانیه این کارزار اینترنتی آمده است: «مردان نیز مانند زنان قربانی خشونت خانگی هستند. این مسئله باید به رسمیت شناخته شود و برای جلوگیری از تجلیلی از یک آزارگر تایید شده در صنعت فیلمسازی باید اقدامی صورت گیرد. کار درست را انجام دهید. امبر هرد را از Aquaman 2 حذف کنید». پشتیبانی ضمنی جیسون موموآ از جانی دپ در حالی است که بسیاری جدایی اخیر او از همسرش را نتیجه همبازی شدنش با هرد دانسته و بسیاری نیز مدعی شده بودند که جیسون موموآ با امبر هرد به همسرش خیانت کرده است. این شایعات هیچ وقت تایید نشده و برخی نزدیکان موموآ و همسرش از بازگشت آن ها به زندگی مشترک خبر دادند.