الیزابت اولسن

«الیزابت اولسن» بازیگر نقش «واندا ماکسیموف» و «اسکارلت ویچ» در «دنیای سینمایی مارول» و اخیراً «دکتر استرنج ۲» (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) از فیلم‌های استودیوی مارول در مقابل انتقاد فیلمسازانی چون «مارتین اسکورسیزی» دفاع کرده است.

اولسن در مصاحبه با «ایندیپندنت» می‌گوید چندگانه‌های مارول بیش از حد با انتقاد روبرو شده‌اند: «نمی‌گویم فیلم‌های مستقل هنری می‌سازیم، اما ارزش عوامل ما را پایین می‌آورد و این من را ناراحت می‌کند. بعضی از بهترین طراحان صحنه، طراحان لباس، فیلمبرداران [با ماورل همکاری] می‌کنند. با این نوع انتقاد احساس می‌کنم که ارزش آن‌ها را تقلیل می‌دهیم و ارزش افرادی که در فیلم‌های برنده جایزه مشارکت می‌کنند اتفاقاً در این پروژه‌ها نیز همکاری کرده‌اند پایین می‌آوریم.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، اولسن ادامه می‌دهد: «از نگاه یک بازیگر درک می‌کنم؛ کاملاً متوجه هستم که نوع دیگری از بازیگری وجود دارد. اما به نظر من قربانی کردن مارول از ارزش صدها عضو بااستعداد گروه تولید می‌کاهد. اینجاست که کمی من را عصبانی می‌کند.»

اولسن می‌گوید در ابتدا قرار بوده تنها در سه فیلم مارول ظاهر شود و از اینکه استودیو پیشنهاد ادامه همکاری را داده غافلگیر شده است: «فقط برای چند فیلم قرارداد امضاء کردم، بنابراین هنوز غافلگیرکننده است که می‌خواهند از من در فیلم‌های بیشتر استفاده کنند. از اینکه چقدر خوش‌شانس بودم که می‌خواستند «وانداویژن» (WandaVision) را بسازند گیج شده بودم.» اولسن در پایان می‌گوید: «نمی‌دانم برنامه‌های مارول تا چه اندازه عظیم است، اما تا وقتی ایده‌های خوبی مطرح شود با هر پروژه‌ای موافقم.»

«دکتر استرنج ۲» در افتتاحیه جهانی ۴۵۰ میلیون دلار فروش کرده و رکورد افتتاحیه آیمکس در تاریخ ماه‌های مه را شکسته است.