thor love and thun00

گروه مذهبی «یک میلیون مادر» خواستار تحریم «ثور: عشق و تندر» (Thor: Love and Thunder) مارول شد. این گروه معتقد است که فیلم جدید مارول به کارگردانی «تایکا وایتیتی» هم‌جنس‌گرایی را ترویج می‌کند.

در متن شکواییه این گروه آمده است: ««یک میلیون مادر» به کمک شما نیازمند است تا اطمینان حاصل کند مردم هرچه بیشتر از اینکه استودیوی مارول در تازه‌ترین فیلم ابرقهرمانی‌اش نقشه عمل ال‌جی‌بی‌تی‌کیو را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند آگاهی پیدا کنند. فیلم «ثور: عشق و تندر» با رده سنی پی‌جی-۱۳، حاوی مفاهیم تلویحی و تعابیر مبهم ال‌جی‌بی‌تی‌کیو است، اما در چند صحنه از شدت تأکید به‌هیچ‌وجه کاسته نشده.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، در وبسایت این گروه مضامین هم‌جنس‌گرایانه فیلم فهرست شده است: «شخصیت بیگانه با نام کورگ می‌گوید دو پدر دارد، و با یکی دیگر از هم‌نوعانش رابطه جنسی برقرار می‌کند. الهه دوجنس‌گرا، شاه والکری، دست زن دیگری را به نشانه علاقه به او می‌بوسد. یک کودک آسگاردی اصرار می‌کند که نام بدون-جنسیتی داشته باشد. و تنش رمانتیک هم‌جنس‌گرایانه میان ثور و استار-لرد آشکار است اما به شکل یک شوخی نشان داده شده.»

این گروه پیش‌تر فیلم‌های «داستان اسباب بازی ۴» (Toy Story 4)، لایو-اکشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)، و «جاودانگان» (Eternals) را تحریم کرده بود. فیلم‌های «دکتر استرنج ۲» (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) مارول و انیمیشن «لایت‌یر» (Lightyear) پیکسار نیز به دلیل وجود صحنه‌های هم‌جنس‌گرایانه در برخی کشورهای اسلامی از جمله عربستان سعودی اکران نشدند.

«ناتالی پورتمن» بازیگر نقش «جین فاستر» پیش‌تر گفته بود که «عشق و تندر» هم‌جنس‌گرایانه‌ترین فیلم مارول تا امروز است: «این خوانش را دوست دارم، بله. دوستش دارم.» او اضافه می‌کند: «یعنی، اساس کتاب‌های کامیک همین است. فکر می‌کنم که از آنجا آغاز شده.»

«تسا تامپسون» دوجنس‌گرا چند هفته قبل در مصاحبه با «یاهو» گفته بود که این فیلم به گرایش جنسی شخصیت «والکری» می‌پردازد: «در موردش خیلی حرف زدیم، بحث مهمی بود. چون به نظر من مخاطبین به درستی می‌خواهند شخصیت‌ها در این فضاها به وضوح دگرباش و عضوی از جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو+ باشند. و من فکر می‌کنم نمایندگی کردن آن‌ها بسیار مهم است.»

«ثور: عشق و تندر» از ۸ ژوئیه اکران شده و ۳۲۰ میلیون دلار در سه روز اول فروخته است.