13910326000074 PhotoA

لئوناردو دی‌کاپریو و شرکت فیلم‌سازی او، با همکاری کمپانی برادران وارنر «زندگی در شب» را تهیه می‌کند.

این بازیگر و تهیه‌کننده سینما پس از مذاکره با مسئولان کمپانی برادران وارنر، از مت دیمون دعوت کرد فیلم‌نامه فیلم را بنویسد.

دیمون قرار است فیلم‌نامه اقتباسی «زندگی در شب» را بر اساس قصه رمان پرخواننده دنیس لمان به همین نام بنویسد.

قصه کتاب لمان در شهر بوستون و در دهه بیست بیست و سی میلادی اتفاق می‌افتد و مربوط به دورانی است که یک سری محدودیت‌ها در جامعه آمریکا وجود داشت.

در آن زمان، به دلیل دستور دولتی مبنی بر مصونیت فروش یک سری اجناس، گروه‌های گنگستری رشد کرده و وارد فعالیت‌های اقتصادی پرسود غیرقانونی شدند.

قصه «زندگی در شب» درباره پسر یک افسر عالی رتبه پلیس است که وارد یکی از این گروه‌های سازمان یافته جنایتکار شده و فعالیت‌های غیرقانونی می‌کند.

برخی از کاراکتر‌های قصه، از کتاب قبلی رئیس لمان به نام «روز داده شده» وام گرفته شده است. امتیاز برگردان سینمایی این کتاب هم متعلق به کمپانی برادران وارنر است.

مسئولان کمپانی برادران وارنر هنوز اعلام نکرده آیا لیوناردو دی‌کاپریو و یا مت دیمون به عنوان بازیگر هم با فیلم «زندگی در شب» همکاری خواهند داشت یا خیر.

خود این دو بازیگر هم در این رابطه صحبتی نکرده‌اند. اما منابع نزدیک به پروژه می‌گویند بعید می‌دانند هیچ یک از این دو در فیلم بازی هم داشته باشند.

قرار است مت دیمون فیلم‌نامه اقتباسی خود را ظرف دو ماه آینده به تهیه‌کنندگان فیلم ارائه دهد. به این ترتیب احتمالا کلید فیلم‌برداری «زندگی در شب» اواخر سال جاری میلادی و یا اوایل سال 2013 زده خواهد شد.

تهیه‌کنندگان فیلم گفته‌اند همزمان با آماده شدن فیلم‌نامه، اسامی بازیگران آن را هم اعلام خواهند کرد.

لیوناردو دی‌کاپریو و شرکت فیلم‌سازی او، تا قبل از این سرمایه‌گذار تعدادی از محصولات غیرمتعارف و مستقل سینما بوده است.

خبرگزاری فارس