gerard butler 1136987

درام ورزشی «دینامو»، تماشاگران خود را به دوران جنگ جهانی دوم می‌برد. این فیلم که براساس یک ماجرای واقعی ساخته می‌شود، ژرارد باتلر را در نقش اصلی دارد.

«دینامو» با نگاهی به رمان پرخواننده اندی دوگان به همین نام ساخته می‌شود. فیلم‌نامه اقتباسی فیلم را الی‌ ریچبورگ می‌نویسد.

قصه فیلم «دینامو»‌در سال 1942 اتفاق می‌افتد و مربوط به زمانی است که ارتش آلمان هیتلری شهر کی‌یف (اوکراین) را اشغال کرده بود.

در کی‌یف تحت اشغال، یک مسابقه مهم فوتبال برگزار می‌شود که لقب «مسابقه بزرگ» را گرفته است و نتیجه بازی آن بسیار مهم است.

این مسابقه بین دو تیم اف‌سی (یک تیم بومی اوکراینی) و تیم فوتبال آلمانی فلاکلف (که نظامیان آلمانی در آن هستند) برگزار خواهد شد.

ژرارد باتلر در نقش دروازه‌بان تیم اوکراین بازی خواهد کرد ،که کاراکتر اصلی قصه فیلم است و حضور تعیین کننده‌ای در ماجراها و اتفاقات دارد.

این دروازه‌بان که شهرت زیادی در کشور خود دارد، نیکلاس تروسویچ نام داشت. وی مربی و رهبر تیم خود هم بود.

نیکلاس تروسویچ با بازی - و هم چنین فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی خود - الهام ‌بخش مردم شهر تحت اشغال کی‌یف شد.

کلید فیلم‌برداری «دینامو» اواخر فصل بهار در چند شهر اروپایی زده می‌شود. بخش های قدیمی شهر کی‌یف، یکی از لوکیشن‌های اصلی فیلم است.

این درام واقعی ضد جنگ با هزینه‌ای 30 میلیون دلاری تهیه می‌شود و قرار است محصول مشترک آمریکا و چند کشور اروپایی باشد.

هنوز کارگردانی برای «دینامو» انتخاب نشده است و تهیه کنندگانش می‌گویند بعید می‌دانند انجام این کار را به یک فیلم‌ساز روسی بسپارند.

دو سال قبل هم درام جنگی «مقاومت» با بازی دانیل گریگ در نقش یکی از قهرمانان جنگی لهستان ساخته شد. این فیلم که یک محصول مشترک اروپایی بود، فروش زیادی در جدول گیشه نمایش سینماها نکرد.

ژرارد باتلر تازه از بازی در اکشن ماجراجویانه «اولیمپوس سقوط کرده است» فارغ شده است. قصه این فیلم درباره حمله به کاخ سفید و تلاش یک مامور ضد جاسوسی (با بازی باتلر) مقابله با آن است.

 

خبرگزاری فارس