2-1-201432184257

«ژولی دلپی» فیلمنامه‌نویس و کارگردان فرانسوی‌الاصل آمریکا با انتقاد از آکادمی اسکار گفت: اعضای آکادمی اسکار پیرمردان سفیدپوست بالای ۷۰ ساله‌ای هستند که همواره چشمشان به جیب شماست.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، اگر چه همواره انتقاد از ترکیب اعضاء آکادمی اسکار چه از نظر نژادی و چه به لحاظ سن و جنسیت وجود داشته و مطلب چندان جدیدی نیست ولی «ژولی دلپی»، فیلمنامه‌نویس و کارگردان فرانسوی‌الاصل آمریکا که خود یک بار نامزد اسکار بوده، اینبار از اعضاء آکادمی به عنوان پیرمردانی طمع‌کار یاد می‌کند.

«دلپی» در مصاحبه اخیر خود گفت: آکادمی علوم و هنرهای سینمایی متشکل از افراد پولدار، سفیدپوست و غالبا مرد هستند.

وی افزود: ما مراسم گلدن گلوب داریم که اگر شما آن را دیده باشید نمی‌توانید باور کنید که هیچ چیز مثبتی در رابطه با این مراسم وجود ندارد، درست همین اتفاق در حال رخ دادن برای مراسم اسکار است.

وی اذعان داشت: 90 درصد از اعضاء آکادمی پیرمردان سفیدپوستی هستند که بالای 70 سال سن دارند و چشمشان دنبال پول شماست چون آنها برای مدت زمان طولانی هیچ کاری انجام نداده‌اند. تو باید به آن دو یا سه هدیه بدهی، و این هدیه‌ها در جیب شماست، البته این‌ها هیچکدام برای من معنایی ندارد.

«دلپی» در ادامه نسبت به کله‌گنده‌های سینمای هالیوود همچون «هاروی وینستین» انتقاد کرد و گفت: به نظر من درست‌ است که آنها عاشق سینما هستند ولی آنها همچنین عاشق این هستند که یک فیلم را برگزینند و سپس به آن شاخ و برگ دهند و آن را بیش از واقعیت ارزشمند جلوه دهند و سپس هر آنچه که پشت سرشان هست را بدون هیچ ملاحظه‌ای نابود کنند.‌آنها با اسکار هم همین کار را می‌کنند. در دهه 90 فیلم‌هایی در رقابت‌های اسکار وجود داشت که حقیقتا مستقل ساخته می‌شد ولی به تدریج گله‌کنده‌های هالیوود این فیلم‌ها را از آن خود کردند.

وی در ادامه افزود: زمانی من خود جزئی از جریان اصلی هالیوود بودم و این دوره مزخرفی بود، بگذارید صادقانه بگویم: 90 درصد فیلم‌هایی که در هالیوود ساخته می‌شود، چرند هستند.