n23a33g23102

دین دی هان : Dane DeHaan

تاریخ تولد : 6 فوریه 1986 در آلن تاون ، آمریکا

مهمترین افتخارات : -                                                                                                         

 

بیوگرافی کوتاه :

دین دی هان در سال 1986 در شهر آلن تاون آمریکا متولد شد. پدر دی هان برنامه نویس کامپیوتر و مادرش نیز مدیر اجرایی یک شرکت بود. از این جهت او دوران کودکی آرامی را پشت سر گذاشت و حمایت های کامل خانواده را به خود می دید.

دی هان در دوران تحصیل به هنر علاقه مند شد و این علاقه رفته رفته در او جدی تر شد تا حدی که وی آخرین سالهای تحصیلاتش را در دانشگاه هنر کارولینای شمالی گذراند. او سپس اجرای صحنه را در بروادوی تجربه کرد و در سال 2008 اولین حصورش در مقابل دوربین را با بازی در یکی از اپیزودهای سریال « نظم و قانون » آغاز نمود و پس از آن در چند سریال دیگر نیز نقش های کوتاهی را بدست آورد.

اما موفقیت دی هان در سینما در سال 2012 و با بازی در فیلم « Chronicle » به سراغ او آمد. فیلمی که مورد توجه مخاطبین سینما قرار گرفت و نام او را بر سر زبانها انداخت. دی هان همچنین موفق شد در فیلم پرفروش « مرد عنکبوتی 2 » در نقش هری آزبورن به ایفای نقش بپردازد و مسیر موفقیت هایش در عرصه بازیگری را ادامه دهد.

 vo444g2444e

نکاتی که احتمالا درباره دین دی هان نمی دانید :

همسرش آنا وود است که بازیگر می باشد. این دو در سال 2012 پس 6 از سال نامزدی با یکدیگر ازدواج کرده اند.

یک خواهر به نام مگان دارد.

ورزش مورد علاقه اش گلف است.

از دانشگاه کارولینای شمالی در رشته هنر و گرایش بازیگری فاغ التحصیل شده است. او در این دانشگاه هم دوره بازیگرانی مانند هانا تل و مری - لوئیس پارکر بوده است.

اصلیتی هلندی، آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی و کمی هم ولزی و ایرلند شمالی دارد.

گروه موسیقی معروف متالیکا اجرایشان در Orion Festival را با عنوان دی هان آغاز کردند. در آن زمان هیچکس نمی دانست که دی هان کیست و به چه معناست و بعدها هم مشخص نشد که ارتباط میان متالیکا و دی هان چه بوده است!

دو نفش را ایفا کرده که قبلا جیمز فرانکو ایفاگر آن بوده است. یکی هری آزبورن و دیگری جیمز دین

گفته که بازیگران مورد علاقه اش آل پاچینو، جیمز دین و فیلیپ سیمور هافمن هستند.

درباره گلف گفته که عاشق این بوده که بتواند یک گلف باز حرفه ای شود اما به اندازه کافی در این زمینه تبحر نداشته است. او بازی گلف را برای خود مانند یک مدیتیشن عنوان کرده!

dane deh122 002

مهمترین آثار جیمز دی هان  :

Chronicle

Lawless

Lincoln

Kill Your Darlings

The Amazing Spider-Man 2

Life

A Cure for Wellness

Knight of Cups

Valerian and the City of a Thousand Planets

 

امیر گلسفیدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید