ww223

نام : الهام چرخنده 

تاریخ تولد : 4 تیر 1357 در تهران ، ایران

مهمترین افتخارات : -

 

بیوگرافی کوتاه :

الهام چرخنده در 4 تیرماه سال 1357 در شهر تهران دیده بر جهان گشود. وی در دوران تحصیل علاقه بسیاری به هنر داشت اما در هنگام انتخاب رشته دانشگاهی ، رشته « معماری » را برگزید اما خیلی زود تصمیم گرفت مسیر زندگی اش را تغییر داده و به سمت هنر برود. نخستین فعالیت های هنری الهام چرخنده مرتبط با نقاشی و طراحی شد اما پس از آن وی تصمیم گرفت به دنیای بازیگری قدم بگذارد و پس از کسب تجربیاتی در این زمینه و پشت سر گذاشتن اجراهایی در صحنه تئاتر، با فیلم « شب یلدا » به کارگردانی کیومرث پوراحمد در سال 1379، ورودی موفق به عرصه سینما را تجربه کرد. « شب یلدا » پس از اکران تبدیل به بهترین872834220 023 فیلم کیومرث پوراحمد شد و نام الهام چرخنده را نیز بر سر زبانها انداخت. اما حضور موفق چرخنده در این فیلم سبب نشد که وی در آینده نام خود را به عنوان یک بازیگر مستعد بر سر زبانها بیندازد چراکه وی به شبکه ماهواره ای تازه تاسیس به نام « مهاجر » رفت و در آنجا مجری گری برنامه ای به نام « ستاره مهاجر » که هدفش جذب افراد برتر در زمینه موسیقی بود را برعهده گرفت اما بعدها به دلیل غیرقانونی اعلام شدن این شبکه و مشکلات دیگر، از فعالیت در این برنامه انصراف داد و پس از مدتها، در سال 1392 بار دیگر با مجموعه های تلویزیونی « پروانه » و « آوای باران » در در تلویزیون ظاهر شد که این حضور برای وی موفقیت آمیز بود.

 

نکاتی که احتمالاً درباره الهام چرخنده نمی دانید : 

مدتی در اصفهان ساکن بود تا به تدریس نقاشی بپردازد.

تحصیلات خود در زمینه معماری را نیمه کاره رها کرد.

همسرش فرشید نوابی بود که وی هم یک بازیگر و کارگردان است. این دو از یکدیگر جدا شده اند.

دو پسر به نامهای شایان و ارسطو دارد.

اولین فرزندش را زمانی که 18 ساله بود به دنیا آورد.

یکی از اولین بازیگرانی است که برای خود یک وبسایت راه اندازی کرد.

اصالتاً بختیاری می باشد.

برنامه « ستاره مهاجر » در شبکه ماهواره ای مهاجر را به همراه همسر سابقش اجرا می کرد.

پس از عدم ادامه برنامه « ستاره مهاجر » ، وی و همسرش به ایران بازگشتند تا برنامه ای تحت عنوان « آکادمی موسیقی ایرانی » را بسازند و ارائه کنند که این اتفاق هرگز رخ نداد.

وی یک مستند ساز هم محسوب می شود و آثاری به نام « باتوکیو » و « لالایی های مادران دنیا » را ساخته است. 222n11703333

ورزش مورد علاقه اش والیبال هست و خودش هم گفته که هروقت زمانش را داشته باشد والیبال بازی می کند.

پس از حضورش در یک برنامه تلویزیونی و گفتن تبریک سال نو به رهبر انقلاب اسلامی ایران ، مورد حمله بسیاری از سایت ها و شبکه های ماهواره ای قرار گرفت که باعث شد تا مدتها تیتر خبرگزاری های مختلف باشد.

وی گفته که بسیاری از اهالی سینما پس از حضورش در برنامه تلویزیونی ابتدای سال نو، به او گفته اند که دیگر در سینما جایی ندارد! چرخنده همچنین گفته که عده ای ناشناس در روز تولد پسرش، شیشه های ماشین اش را شکسته اند. 

چرخنده گفته که قاری قرآن نیز بوده است.

 

 فیلمهای مهم الهام چرخنده:

شب یلدا

من یک مستاجرم ( سریال )

آوای باران ( سریال )

پروان ( سریال )

 

امیر گلسفیدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!