تغییر نام افراد هنگام ورود به دنیای هنر، یکی از رایج ترین اتفاقات در میان هنرمندان بوده است که سهم هالیوود و سینما، بیش از سایرین است. در این گزارش تنها به بخشی از بازیگران هالیوود اشاره شده که نامهای اصلی شان متفاوت از نام هنری شان می باشد.

84t5242

خواکین فونیکس ( خواکین رافائل باتم ) : یکی از عجیب ترین نامهایی که در میان بازیگران هالیوود به چشم می خورد، نامی است که خواکین پیش از به شهرت رسیدنش داشته است. پدر و مادر فونیکس که عضو فرقه ای مذهبی به نام « فرزندان پروردگار » شده بودند، برای مدتی به آمریکای جنوبی سفر کردند اما خیلی زود به آمریکا بازگشتند و نام فامیل خانواده نیز به « فونیکس » تغییر کرد تا شروعی دوباره برای این خانواده باشد.

با اینحال نام فرزندان این خانواده در نوع خودش بسیار جالب توجه است. نام اعضای این خانواده بدین شرح بود : رودخانه، باران، مستقل و تابستان! با اینحال نامی که فونیکس بر روی خودش قرار داده بود « برگ » بود و خودش هم طی مصاحبه ای گفته بود که خیلی این نام را دوست داشته با اینحال، نام اولیه فونیکس « خواکین رافائل باتم » بود!

2332 2


دمی مور ( دمیتریا گنه گاینس ) : بازیگر فیلم « روح » و « فرشتگان چارلی » از جمله افرادی است که نام خود را به طور کامل تغییر داده است. نام اصلی دمی مور « دمتریا گنه گاینس » می باشد. دمی مور نام فامیل خود را از اولین همسر خودش که " فردی مور " نام داشت الهام گرفته است. نکته جالب درباره دمی مور این هست که دخترش نیز که « تالولا  » نام داشت، چند سال پیش نام خود را به « لولا » تغییر داد و اعلام کرده بود که از نام قبلی اش راضی نیست.

db47a2

ناتالی پورتمن ( ناتالی هرشلاق ): بازیگر برنده اسکار برای فیلم « قوی سیاه » نیز در آغاز دوران بازیگری اش نام فامیلش را از « هرشلاق » به « پورتمن » تغییر داد. نام فامیل اصلی ناتالی پورتمن اشاره به خانواده یهودی وی دارد. پدرِ پورتمن « انوِر هرشلاق » نام داشت و متولد شهر اورشلیم بود.

 wh45933

ووپی گلدبرگ ( کارین الین جانسون ) : بازیگر مشهور و برنده اسکار برای فیلم « روح » تا مدتها با نام اصلی اش یعنی « کارین الین جانسون » شناخته می شد تا اینکه وی در تئاتری در شهر سان فرانسیسکو مشغول به کار شد و در آنجا بود بود که تعدادی از دوستانش به دلیل اینکه وی دچار مشکل کوچکی در ارتباط با خارج کردن گاز معده بود، نامWhoopi را که برگفته ازwhoopee بود بر روی او قرار دادند!

نام فامیل گلدبرگ را هم مادر ووپی برایش برگزید چراکه معتقد بود دخترش برای حرفه ای شدن در هالیوود باید حتما از نام فامیلی برخوردار باشد که حال و هوایی یهودی داشته باشد!

 201423423433

کریستوفر والکن ( رونالد والکن ) : کریستوفر والکن تا پیش از اینکه بازیگر شود در کنار خواننده ای به نام « مونیک فان وورن » کار می کرده و ظاهرا این خواننده بدون هیچ دلیل مشخصی، نام " کریستوفر " را بر روی او گذاشته بوده و همین نام هم بر روی او باقی ماند. البته گفته شده که دوستان نزدیک والکن همچنان او را " رانی " صدا می کنند.

Meg m346355

مگ رایان ( مارگارت مری امیلی آن هیرا ) : به نظر می رسد که مگ رایان واقعا حق داشته نام کامل خود را برای ورود به حرفه بازیگری تغییر دهد! رایان زمانی که تصمیم گرفت به کلاسهای بازیگری برود ، نام خود را به مگ رایان تغییر داد.

108 133

بن کینگزلی ( کیشنا پندیت بانجی ) : بن کینگزلی برخلاف نام کاملا هندی اش، متولد انگلستان است اما پدرش به نام رحیم الله هارجی بانجی در کشور کنیا متولد شده و البته اصالت هندی تبار داشته است. کینگزلی در یک مصاحبه گفته بود که دلیل تغییر نامش این بوده که احساس می کرده نام خارجی اش می تواند به حرفه بازیگری او صدمه بزند.

01663443

مایکل کین ( موریس ژوزف میکلوایت ) : نام سخت مایکل پتانسیل بالایی برای تغییر داشته است و احتمالا افراد زیادی پیشنهاد تغییر نامش را مطرح کرده بودند اما ظاهرا تنها کسی که توانسته او را متقاعد کند که نامش را برای حرفه بازیگری تغییر دهد، مدیر برنامه هایش بوده.

خود کین در سال 2009 در مصاحبه ای گفته بود که دلیل انتخاب " کین " به عنوان نام فامیلی اش ، علاقه به فیلم « The Caine Mutiny » با بازی همفری بوگارت بوده است.

26367 333

ناتالی وود ( ناتالی نیکولائونا زاخارنکو ) : ناتالی وود در خانواده ای روسی که به آمریکا مهاجرت کرده بودند متولد شد و طبیعی بود که یک نام کاملا روسی داشته باشد. با اینحال ناتالی وودی زمانی که در کودکی حرفه بازیگری را آغاز کرد، نام کاملا " آمریکانیزه " شده « ناتالی وود » را برای وی در نظر گرفتند.

                           Joan45

جوآن کرافورد ( لوسیل لسئور ) : در دورانی که جوآن کرافورد در سینما مشغول بازیگری بود، معمولا داشتن یک نام راحت و در عین حال جذاب برای زنان هالیوودی به شدت رونق داشت و مشخصاً نام سخت « لوسیل لسئور » نمی توانست به راحتی در دهان بچرخد!

                         121209042633 23424

کرک داگلاس ( ایشور دنیلویتچ دمسکی ) : کرک داگلاس در خانواده ای یهودی به دنیا آمد که در شوروی زندگی می کردند ( بلاروس امروز ) و نام بسیار سخت وی که احتمالا تلفیقی است از نام روسی - یهودی، هرگز نمی توانست خیلی به او در کسب جایگاه کنونی اش کمک کند.

                                                 640x33424CkdE lTOUN

تئو جیمز ( تئودور پیتر جیمز کینیرد تاپتیکلیس ) : اینکه چه عاملی باعث شده که پدر و مادر تئو جمیز تصمیم بگیرند بازه ای از نامهای مختلف را بر روی فرزندشان قرار دهند نامشخص است اما نکته مهم اینجاست که آنها به خوبی می دانستند که باید این چند نام مختلف را به یک نام کوتاه تغییر دهند تا تماشاگران بتوانند بیشتر از یکبار نام این بازیگر را با صدای بلند بخوانند!

Audrey He23

آدری هیپبورن ( اِدا کاتلین فون هیمسترا هیپبورن - راستون ) : یکی از با استعدادترین و زیباترین بازیگران تاریخ سینما بر خلاف روح لطیف و چهره معصومش، نام اصلی اش بسیار زمخت و در عین حال تلفظش سخت بود و هیچکس تردیدی نداشت که می بایست این نام برای ورود به سینما تغییر کند. یکی از سخت ترین کارهایی که می شد در دوران بازیگری هیپبورن انجام دادن، خواندن 3 باره نام اصلی وی پشت سر هم بود!

Hele45

هلن میرن ( ایلینا لیدیا واسیلیونا میرونوف ) : برنده اسکار برای بازی در فیلم « ملکه » اگرچه در لندن به دنیا آمده اما اصالتی روسی دارد و نام عجیب و غریبش نیز ریشه در زادگاه پدری اش دارد. تلفظ نام اصلی هلن میرن اگرچه سخت است اما به اندازه تلفظ نام آدری هیپبورن سخت نیست!

Cary 443002

کری گرانت ( آرچیبالد آلکساندر لیچ ) : بازیگر مشهور سینمای کلاسیک، اصالتی انگلیسی داشت و نام اصلی اش آرچیبالد بود که در مجموع این نام خیلی در آن زمان محبوب نبوده و امروزه هم که کمتر کسی پیدا می شود که از چنین نامی استفاده نماید. گرانت بهرحال در بدو ورودش به سینما این نام انگلیسی را به اسم آرتیستی " کری گرانت " تغییر داد.

eed233422

نیکلاس کیج ( نیکلاس کیم کاپولا ) : نام نیکلاس کیج خیلی تفاوتی با نمونه اولیه پیدا نکرده اما تصمیم قاطعانه او مبنی بر حذف نام فامیلش یعنی " کاپولا " به منظور دستیابی به جایگاهی مختص به خود و نه با اتکا به شهرت عموی فیلمسازش، تصمیم جالبی بود که نیکلاس کیج در ابتدای ورودش به سینما آن را عملی کرد.

نیکلاس کیج نام فامیل کیج را با الهام گرفتن از قهرمان مارول به نام " لوک کیج " بر روی خود گذاشته است.

5rrr343

مرلین مونرو ( نورما جین مرتنسن ) : بازیگر مشهور و الهه حاشیه های هالیوودی، زندگی بسیار پُر دردسری را پشت سر گذاشت و از روزهای اولیه زندگی اش که در پرورشگاه بود تا زمانی که بازیگری را آغاز کرد، نام نورما جین را یدک می کشید اما در نهایت نامی که با آن به شهرت رسید، مرلین مونرو بود.

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!