محبوبیت بازیهای کامپیوتری سبب شده تا اقتباس های مختلفی از این عناوین در سینما شکل بگیرد. اینبار در گزارش ویژه ای که به همین موضوع اختصاص یافته، به معرفی بازیهای اقدام کرده ایم که بزودی نسخه سینمایی آنها به اکران درخواهد آمد.

gallery hitm234

هیتمن : مامور 47 (Hitman : Agent 47 ) : اولین قسمت از فیلم « هیتمن » در سال 2007 با بازی تیموتی اولیفانت به اکران درآمد که نتوانست رضایت طرفداران بازی « هیتمن » را برآورده کند و روی هم رفته اثری شکست خورده محسوب می شود. اما حالا در سال 2015، بار دیگر مامور 47 به سینما بازگشته و قصد دارد ناکامی گذشته اش را جبران نماید. اینبار بازیگر نقش مامور 47 ، روپرت فریند می باشد که برای بازی در سریال « سرزمین مادری » شناخته شده است. « هیتمن : مامور 47 » یک بازسازی از داستان اصلی مامور 47 می باشد و ارتباطی با قسمت قبل نخواهد داشت.

تاریخ اکران : 21 آگوست 2015

 

0 223 rf

پرندگان خشمگین (Angry Birds ) : یکی از پرفروش ترین بازیهای تاریخ صنعت سرگرمی که سالهاست در رایانه های شخصی و موبایل ها به انتخاب اول تبدیل شده، از جمله آثاری است که در سینما نیز حضور خواهد داشت. انیمیشن « پرندگان خشمگین » قرار هست در سال 2016 به اکران عمومی درآید. البته تا این لحظه اطلاعاتی از موضوع این انیمیشن در دسترس نیست اما بازیگران مطرحی از جمله پیتر دینکلیج، بیل هدر و جیسون سودیکیس قرار هست در این انیمیشن به عنوان صداپیشه حضور داشته باشند.

تاریخ اکران : 20 می 2016

 

124 12531 1251

کیش یک آدم‌کش (Assassin’s Creed ) : این عنوان محبوب کمپانی بازیسازی Ubisoft، از جمله محبوب ترین های تاریخ بازیهای رایانه ای می باشد که شماره های متعددی از آن تا به امروز منتشر شده است و نسخه سینمایی اش نیز در مرحله پیش تولید می باشد. در نسخه سینمایی « Assassin’s Creed » مایکل فاسبندر ایفاگر نقش اصلی می باشد و در کنار او ماریو کوتیار فرانسوی نیز حضور خواهد داشت. البته تاکنون مشخص نشده که قاسبندر قرار هست ایفاگر کدامیک از شخصیت های الطائر، اتزیو یا حتی ادوارد کنوی باشد.

تاریخ اکران : 21 دسامبر سال 2016

 

BioShock22 2

بایوشاک (Bioshock ) : سری بازیهای کامپیوتری بایوشاک، از جمله عناوینی بودند که بیشتر از هر بازی دیگری احساس می شد که باید نسخه ای سینمایی از آن تهیه شود! « بایوشاک » داستانی جذاب با فضایی رویایی در زیر اقیانوس داشت که این فضاسازی بیشتر از هرچیز، چشمها را به خود خیره می کرد. پیش از این قرار بود تا در سال 2011 گور ورینسکی نسخه سینمایی این بازی کامپیوتری را تهیه کند اما به دلیل اختلافاتی که بر سر بودجه ساخت بوجود آمد، ساخت پروژه کنسل شد و تا به امروز نیز بارها صحبت از ساخت فیلم به میان آمده که هیچکدام از این اظهار نظرها رسمی نبوده اند.

با اینحال با توجه به اقدام اخیر سونی مبنی بر خرید دامنه های اینترنتی با نام « بایوشاک » ، به نظر می رسد که بزودی بصورت رسمی باید منتظر انتشار خبر ساخت فیلمی براساس بازی « بایوشاک » باشیم.

تاریخ اکران : نامعلوم

 

devil may cry55

شیطان هم می گرید (Devil May Cry ) : پس از موفقیت های سری فیلمهای « رزیدنت اویل » که از روی بازی رایانه ای به همین نام ساخته شده بود، کمپانی Screen Gems اعلام کرد که به دنبال ساخت یک نسخه سینمایی از دیگر بازی محبوب کمپانی capcom به نام « شیطان هم می گرید » می باشد اما پس از این خبر، هیچ اطلاعاتی از روند ساخته شدن این فیلم در دسترس عموم قرار نگرفته است و تنها می دانیم که این اثر قرار است ساخته شود!

تاریخ اکران : نامعلوم

 

god of war the 3443

خدای جنگ (God Of War ) : محبوب ترین بازی کنسول پلی استیشن یعنی « خدای جنگ » از جمله بازیهایی است که سالهاست خبر ساخت نسخه سینمایی آن مطرح می شود. خبر ساخته شدن فیلم « خدای جنگ » به فاصله کوتاهی پس از انتشار اولین قسمت از بازی آن در سال 2005 اعلام شد و گفته شد که برت رتنر قرار هست سازنده این اثر باشد اما رتنر از ساخت فیلم انصراف داد. بعدها اعلام شد که این اثر در حال ساخت است و احتمالا دنیل کریگ بازیگر آن خواهد بود که کریگ هم بعدها از حضور در فیلم انصراف داد!

اما در سال 2014 بار دیگر اعلام شد که قرار است نسخه سینمایی از « خدای جنگ » ساخته شود که تمرکز روی بُعد انسانی قهرمان داستان یعنی کریتوس دارد(!) قرار خواهد داشت. با اینحال هنوز تاریخ رسمی برای اکران فیلم در نظر گرفته نشده و اطلاعاتی هم از جزئیات فیلم در دسترس نیست.

تاریخ اکران : نامعلوم

 

mk242

مورتال کمبات (Mortal Kombat ) : سری بازیهای مورتال کمبات که سابقه ای بیش از دو دهه دارند، از جمله خشن ترین عناوین تاریخ بازیهای رایانه ای می باشند که یکی از عوامل اصلی ایجاد درجه بندی سنی در تاریخ بازیهای رایانه ای بودند. در سال 1995 و 1997 نیز دو اقتباس ضعیف ویدئویی از این اثر ساخته شد که اصلا به مذاق طرفداران این سری از بازیها خوش نیامد. اما در سال 2013 اعلام شد که اینبار قرار است یک اقتباس درست و حسابی از این بازی خشن با بوجه ای 40-50 میلیون دلاری ساخته شود اما هنوز تاریخی برای کران فیلم در نظر گرفته نشده و اطلاعاتی هم از خود فیلم در دسترس نیست.

تاریخ اکران : نامعلوم

 

12 dqwd dddd2

متال گیر سولید (Metal Gear Solid ) : تنها کسانی که سری بازیهای « متال گیر سولید » را انجام داده اند به خوبی می دانند که این عناوین از پیچیدگی های داستانی به مراتب بیشتری از یک فیلم سینمایی برخوردار بوده اند!

سالهاست که اخبار ضد و نقیضی درباره ساخت فیلم سینمایی « متال گیر » به گوش می رسد اما تا به امروز جزئیات و اطلاعات فیلم محرمانه باقی مانده است. تنها نکته ای که درباره نسخه سینمایی « متال گیر » قابل توجه است، حضور هیدئو کوجیما به عنوان یکی از نویسندگان فیلم می باشد که همین موضوع امید به کیفیت بالای این فیلم سینمایی را بالا می برد.

تاریخ اکران : نامعلوم

 

38545 04 resid234

رزیدنت اویل : آخرین قسمت (Resident Evil: The Final Chapter) : سری فیلمهای « رزیدنت اویل » علی رغم تغییر کاربری شان در سینما از ژانر ترسناک به اکشن، توانستند به فروش قابل توجهی دست پیدا کنند. قسمت ششم و احتمالا آخرین قسمت از این مجموعه قرار است در ماه سپتامبر به نمایش درآید و داستان آلیس و کمپانی آمبرلا برای همیشه به پایان برسد؛ البته تا این لحظه اینطور به نظر می رسد و امکان دارد پس از اکران فیلم گفته شود که یک ویروس دوباره در یک گوشه ای منتشر شده و پشت قضیه هم وسکر است و...!

تاریخ اکران : 2 سپتامبر 2015

 

58 btt 4 t

فرار از سلول (Splinter Cell ) : سری بازیهای محبوب « فرار از سلول » محصول کمپانی بازیسازی Ubisoft، یکی از آثاری است که مدتهاست خبر ساخته شدنش مطرح شده اما تا مدتها اطلاعاتی از این پروژه در دسترس نبود تا اینکه اعلام شد ، داگ لیمن که سازنده فیلمهای مطرحی چون « هویت بورن » و « آقا و خانم اسمیت » بوده، قرار هست سازنده فیلم « فرار از سلول » باشد. هنوز اعلام نشده که چه کسی قرار است ایفاگر نقش سم فیشر در این فیلم باشد اما شایعاتی درباره حضور تام هاردی در فیلم منتشر شده است.

تاریخ اکران : سال 2017

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!