محبوبیت بازیهای کامپیوتری سبب شده تا اقتباس های مختلفی از این عناوین در سینما شکل بگیرد. اینبار در گزارش ویژه ای که به همین موضوع اختصاص یافته، به معرفی بازیهای اقدام کرده ایم که بزودی نسخه سینمایی آنها به اکران درخواهد آمد.

 

2809253 1424111575 12

مهاجم مقبره (Tomb Raider ) : در اولین اقتباس از سری بازیهای معروف « مهاجم مقبره » ، آنجلینا جولی در نقش لارا کرافت در دو فیلم به ایفای نقش پرداخت که این دو اثر به فروش قابل توجهی نیز در سینما دست یافتند. اما پس از آن، خبری از ساخت دنباله برای این فیلمها نشد تا اینکه در سال 2011 امتیاز ساخت این سری به کمپانی GK Films رسید با اینحال هنوز بطور رسمی جزئیاتی از قسمت جدید فیلم « مهاجم مقبره » منتشر نشده است. شایعه شده که هیلی آتول که بیشتر او را با سری فیلمهای « کاپیتان آمریکا » به خاطر می آوریم، به گرفتن نقش لارا کرافت نزدیک شده است.

تاریخ اکران : نامعلوم

a234width 24

کشف نشده (Uncharted ) : این بازی معروف و محبوب کنسول پلی استیشن 3، از جمله آثاری است که گفته شده نسخه ای سینمایی از آن ساخته خواهد شد. نسخه سینمایی بازی « Uncharted » را ست گوردن که سازنده آثاری نظیر « دزد هویت » بوده کارگردانی خواهد کرد و شایعات تایید نشده ای نیز حکایت از آن دارد که مارک والبرگ برای بازی در نقش اصلی این فیلم در نظر گرفته شده است.

تاریخ اکران : 10 ژوئن 2016

234r21

وارکرافت (Warcraft ) : سری بازیهای آنلاین وارکرافت، یکی از محبوب ترین عناوین تاریخ بازیهای رایانه ای محسوب می شوند که میلیون ها طرفدار در سراسر دنیا روزانه چندین ساعت برای انجام این بازی وقت صرف می کنند. نسخه سینمایی این اثر نیز احتمالا یکی از پرهزینه ترین اقتباس های سینمایی براساس یک بازی ویدئویی خواهد بود چراکه ساخت دنیای وارکرافت، مطمئنا یکی از چالش های اساسی برای سازندگان جلوه های ویژه محسوب خواهد شد.

نسخه سینمایی وارکرافت را دانکن جونز که سازنده آثار محترمی نظیر « ماه » و « کد منبع » بوده کارگردانی کرده و بازیگرانی نظیر دومینیک کوپر، تروایس فیمل و توبی کمل در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

تاریخ اکرن : 11 مارچ 2016

t4g322

سگ‌های نگهبان (Watch Dogs ) : بازی پر سر و صدای کمپانی بازیسازی Ubisoft نتوانست در حد و اندازه های تبلیغات وسیعی که برایش در نظر گرفته شده بود باشد اما با اینحال به حدی جذاب بود که تصمیم گرفته شود تا نسخه ای سینمایی براساس آن ساخته شود. در حال حاضر جزئیاتی از سازندگان و داستان فیلم منتشر نشده است اما نام فیلم در میان آثار در مرحله تولید قرار گرفته و احتمالا بزودی باید منتظر انتشار اخبار جدیدی درباره آن باشیم.

تاریخ اکران : نامعلوم

2319f

آخرین بازمانده از ما (The Last of Us ) : داستان جذاب بازی « آخرین بازمانده از ما » که در فضای آخرالزمانی روایت می شد، خیلی زود توجهات رو به خود جلب کرد و سبب شد تا تهیه کنندگان به سرعت برای ساخت یک اقتباس سینمایی از این اثر به رقابت بپردازند. تا به امروز اطلاعات دقیقی از فیلم منتشر نشده است به جز اینکه گفته می شود " میسی ویلیامز " که بازیگر سریال « بازی تاج و تخت » بوده، قرار هست ایفاگر نقش اِلی باشد.

تاریخ اکران : 2016

minecraft344

ماینکرفت (Minecraft ) : ساختن یک اثر ویدئویی از بازی آنلاین محبوب « ماینکرفت » اتفاقی عجیب محسوب می شود چراکه کمتر کسی می داند قرار هست داستان فیلم درباره چه چیزی باشد! اما با اینحال کمپانی Mojang و برادران وارنر در حال ساخت اثری سینمایی درباره بازی « ماینکرفت » هستند که احتمالا داستان شخصیتی خیالی را در این دنیای بامزه روایت خواهد کرد.

تاریخ اکران : نامعلوم

FarCry35

فارکرای (Far Cry ) : بازی « فارکرای » محسوب کمپانی بازیسازی Ubisoft نیز از جمله بازیهایی است که بعد از ساخته شدن قسمت سوم از آن و رونمایی از شخصیت دیوانه ای به نام " وس " ، ساخته شدن یک فیلم براساس آن آن قوت گرفت. با اینکه گفته شده فیلمی براساس این بازی ویدئویی در حال ساخته شدن است، اما هنوز مشخص نیست که آیا در فیلم قرار هست شخصیت " وس " را ملاقات کنیم یا که خیر.

تاریخ اکران : نامعلوم

 kane ly34

کین و لینچ (Kane & Lynch ) : خبر ساخته شدن یک فیلم سینمایی براساس بازی بسیار خشن « کین و لینچ » خبری هیجان انگیز برای طرفداران این بازی ویدئویی محسوب می شد. مدتها پیش اعلام شد که بروس ویلیس و جیمی فاکس قرار هست زوج کین و لینچ در فیلم باشند اما بعدها نام جرارد باتلر و وین دیزل به میان آورده شد. با اینحال هنوز اطلاعات دقیقی از پروژه « کین و لینچ » در دسترس نیست و باید منتظر ماند تا دید بالاخره کدامیک از بازیگران هالیوود بازیگران نقش های کین و لینچ خواهند بود.

تاریخ اکران : نامعلوم

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!