Wizard Pri532

کشتی گیر آمریکایی : جادوگر ( American Wrestler: The Wizard  (نام فیلم مستقلی است که درباره زندگی یک ایرانی می باشد که با مشقت به آمریکا می رود و در آنجا با رفتارهای نژادپرستانه مواجه می شود.

اینبار در گزارش ویژه، پرونده این فیلم که تا لحظه تنظیم این مقاله هیچ تریلری از آن منتشر نشده را مورد بررسی قرار داده ایم.

داستان فیلم درباره چیست ؟

علی پسر 17 ساله ای است که برای فرار از جنگ بین عراق و ایران، بصورت قاچاق از ایران خارج می شود و به آمریکا فرستاده می شود تا نزد عموی خود در شهر کوچک پتالوما زندگی خود را ادامه دهد. اما در آمریکا به دلیل تسخیر سفارت این کشور در ایران و همچنین آتش زدن پرچم آمریکا، جو عمومی بر علیه علی می باشد و مردم این کشور نگاهی نژادپرستانه به او دارند. وضعیت زمانی پیچیده تر می شود که عموی علی به نام حافظ نیز به دلیل پذیرش وی مورد بی مهری جامعه قرار می گیرد. در این شرایط علی تصمیم می گیرد عضو باشگاه ورزشی مدرسه اش شود تا...

آیا داستان واقعی است ؟

گفته شده که این فیلم براساس داستان زندگی واقعی علی افشار ساخته شده است که هم اکنون در ایالات متحده بازیگر تلویزیونی می باشد و خودش هم در این فیلم در نقش عمو حافظ به ایفای نقش پرداخته است. مادرِ علی افشار یکی از شناخته شده ترین شاعران سالهای گذشته ایران یعنی خانم لیلا کسری افشار می باشد که در سال 1368دار فانی را وداع گفت. کتاب های شعر زیادی از خانم افشار در ایران به چاپ و به فروش رسیده است.

 Skinn43525

تهیه کننده فیلم چه کسی است ؟

تهیه کننده اصلی فیلم شخصِ علی افشار می باشد.

نویسنده چه کسی است ؟

نویسنده اثر برایان راندیک می باشد که تا به امروز چند فیلمنامه تلویزیونی و کوتاه نوشته است که بعضاً نامهای عجیب و غریبی هم داشتند. مثل این نمونه « Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God » که مانند نام انگلیسی، ترجمه فارسی اش هم عجیب خواهد شد!

کارگردان چه کسی است ؟

آلکس راناریولو که همانند راندیک، تا به امروز تجربه موفقی در سینما نداشته و بیشتر فعالیتش معطوف به ساخت آثار رده پائین تلویزیونی بوده است. راناریولو امسال یک اثر فاجعه آمیز به نام « عشقِ سگ » هم ساخته است.

 Kri3453

بازیگران فیلم چه کسانی هستند ؟

جان وویت : ستاره سالهای دور سینما و پدرِ آنجلینا جولی که در سالهای اخیر تقریباً بطور کامل از صحنه سینما محو شده است و کمتر اثری از او در ابعاد گسترده اکران می شود. علاقه مندان به سینما احتمالا او را با « کابوی نیمه شب » در کنار داستین هافمن و البته فیلم « بازگشت به خانه » که باعث شد تنها اسکار دوران بازیگری اش را دریافت کند به خاطر خواهند آورد.

ویلیام فیکنر : اگرچه در فیلمهای مشهوری از جمله « شوالیه تاریکی » حضور پیدا کرده اما برای علاقه مندان به سینما و تلویزیون در ایران، بیشتر با سریال « فرار از زندان » شناخته می شود. فیکنر در این فیلم ایفاگر نقش مربی علی می باشد.

جورج کاستروس : این بازیگر جوان که سابقه چندانی در سینما ندارد، بازیگر نقش اصلی فیلم یعنی علی افشار می باشد. « کشتی گیر آمریکایی : جادو » مهمترین فیلم کاستروس تا به امروز می باشد.

علی افشار : تهیه کننده فیلم که در واقع داستان فیلم نیز برگرفته از سرنوشت اوست، بازیگر نقش عمو حافظ در فیلم می باشد. افشار موفقیتی در سینما کسب نکرده و بیشتر نقش آفرینی هایش نیز به حضور در نقشهای فرعی فیلمهای تلویزیونی گذشته است.

نکات جالب درباره « کشتی گیر آمریکایی : جادوگر » :

فیلم هیچ صفحه رسمی با نام خود در شبکه های اجتماعی ندارد و هرچه که هست، مربوط به کمپانی حمایت کننده فیلم می باشد که آن هم عکس گربه و جانور و دشت منتشر می کند!

 Krist424

فیلم چه زمانی اکران خواهد شد ؟

تنها تاریخ اکران فیلم مربوط به آمریکاست که روز 11 نوامبر 2016 برای آن در نظر گرفته شده است. « کشتی گیر آمریکایی : جادوگر » ظاهراً اکران خارجی نخواهد داشت.

تصاویری از فیلم « کشتی گیر آمریکایی : جادوگر » :

 Wiz5253

Wiza34afez3

Wiza3434r1

Wizar4522

Wizar4523pal1

Wizard 4yingF34

Wizard Al5543

 

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید