هر ساله لیست بلند بالایی از بازیگرانی منتشر می شود که بیشترین دستمزد را دریافت می نمایند. اما کمتر تابحال به این موضوع پرداخت شده که کمترین دستمزد ستارگان سینما برای فیلمها چه مبلغی بوده است.

اینبار در گزارش ویژه تصمیم گرفته ایم به دستمزد بسیار پائین ستارگان سینما بپردازیم که گاهی به دلیل جایگاهشان و گاهی به دلیل علاقه به نقش آن را دریافت کرده اند.

50 shades of1211 

 ابتدا قرار بود چارلی هانم در فیلم « پنجاه سایه خاکستری » حضور پیدا کند اما بر سر رقم دستمزدش که 125 هزار دلار تعیین شده بود به توافق نرسید و جیمی درنان جایگزین او شد که حاضر بود با دستمزد 85 هزار دلار در نقش اصلی فیلم بازی کند. موفقیت مالی این فیلم قطعاً باعث خواهد شد او در قسمت های بعد دستمزد بیشتری دریافت نماید.

 frozen1232eb

شاید بدشانس ترین فرد در این لیست اسپنسر لیسی گانوس باشد که برای صداپیشگی نقش دوران کودکی السا در انیمیشن « یخ زده » تنها 926 دلار دستمزد گرفت اما خود فیلم بیش از یک میلیارد در جهان فروش کرد. البته گفته می شود پس از فروش رویایی « یخ زده » مبلغی در حدود 10 هزار دلار نیز نصیب گانوس شد!

 li00say lohan zoom 855b68d3 049a2322

لیندسی لوهان سالها پیش به عنوان یکی از گران ترین چهره های نوظهور هالیوود شناخته می شد که برای بازی در هر فیلم حدود 7.5 میلیون دلار دریافت می کرد. اما انتخاب های بد و زندگی پر فراز و نشیب او باعث شد تا وی برای بازی در فیلم « Canyons » راضی شود با مبلغ شش هزار و چهارصد و هشتاد دلار مقابل دوربین قرار بگیرد!

 lin455oom 855b68d553 049a2322

جونا هیل از جمله کمدین های مشهوری است که برای حضور در آثاری نظیر « 22 Jump Street » دستمزد میلیون دلاری دریافت کرده بود. با اینحال او پذیرفت برای بازی در فیلم « گرگ وال استریت » تنها 60 هزار دلار دریافت کند چراکه معتقد بود حاضر است هرکاری انجام دهد تا در فیلم مارتین اسکورسیزی بازی کرده باشد!

 4pe 1430497999 the avengers000

 سری فیلمهای پرفروش « کاپیتان آمریکا » ثروت عظیمی را برای کمپانی مارول به همراه داشت اما نکته جالب اینکه کریس اوانز بازیگر نقش اصلی این فیلم با مبلغ تنها 300 هزار دلار حاضر به حضور در این پروژه شده بود. با اینحال در دنباله های بعدی که از این داستان ساخته شد دستمزد او هم همانند یک ستاره سینما معین گردید.

 2431864 399

برخاد عبدی که نقش دزد دریایی مشهور فیلم « کاپیتان فیلیپس » را در این فیلم ایفا کرده بود و برای آن توانسته بود نامزد دریافت اسکار شود، تنها مبلغ 65 هزار دلار به عنوان دستمزد دریافت کرده بود.

 sean ast55he rings

شان آستین که در سه گانه « ارباب حلقه ها » ایفاگر نقش سم بود، برای بازی در این سه گانه تنها حاضر به دریافت 250 هزار دلار شد. با اینحال پس از موفقیت های رویایی این فیلم برای تمام بازیگران این فیلم پاداش هایی در نظر گرفته شد تا رقم دریافتی شان خیلی توی چشم نزند!

 Good Night Good Luck geo11

جورج کلونی از آن دسته بازیگرانی است که می داند برای بازی در هر فیلم می بایست چه مقدار دستمزد دریافت نماید! او برای بازی در سری فیلهای « اوشن » بیش از ده میلیون دلاردستمزد دریافت کرد اما برای نویسندگی، بازی و کارگردانی فیلم « شب بخیر و موفق باشید » تنها 120 هزار دلار دستمزد دریافت کرد. این فیلم نامزد 6 جایزه اسکار شد.

 rus2223221587b

بیل مورای یکی از عجیب ترین بازیگران هالیوود است که معمولاً ترجیح می دهد در پروژه های مستقل و بعضاً بسیار مستقل (!) حاضر شود و حتی چند ثانیه در مقابل دوربین قرار بگیرد. یکی از این حضورها به فیلم « راشمور » وس اندرسون مربوط می شود که برای بازی در آن 9 هزار دلار دستمزد دریافت کرد.

 vin0001ga 3207513b

زمانی که کوئینتین تارانتینو برای ساخت فیلم « پالپ فیکشن » به سراغ جان تراولتا رفت او اصلاً دوران کاری خوبی را پشت سر نمی گذاشت و به همین جهت حاضر شد با مبلغ 150 هزار دلار در این فیلم بازی کند. با اینحال « پالپ فیکشن » دوران بازیگری تراولتا را احیاء کرد و باعث شد او در سالهای بعد برای بازی در « اره ماهی » حتی بیست میلیون دلار دریافت نماید. اما باز هم ثابت کرد که نمی توان خیلی بر روی او به عنوان یک ستاره همیشگی حساب کرد!

 HALF NELS000N 3221712b

بسیاری از علاقه مندان به سینما اطلاع ندارند که اولین نامزدی اسکار رایان گسلینگ برای فیلم « Half Nelson » بدست آمده است. اما نکته عجیب تر اینکه گسلینگ برای بازی در این فیلم در هر هفته هزار دلار دریافت کرد! رقمی که البته ارزشش رو داشت.

 oprah444139ple

ثروتمندترین زن دنیا که تخمین زده می شود بیش از 3 میلیارد دلار دارایی داشته باشد، سالها پیش برای بازی در فیلم « به رنگ ارغوان » استیون اسپیلبرگ مبلغ 35 هزار دلار دریافت کرد و برای همان فیلم نامزد اسکار نیز شد. البته اپرا وینفری در آن سالها ثروت و شهرت امروز را نداشت.

 da77714lub 2665214b

متیو مک کانهی از جمله بازیگرانی است که روند پر فراز و نشیبی را در بازیگری پشت سر گذاشته است. او سالها در نقش های کمدی رمانتیک به ایفای نقش پرداخت و رفته رفته حال تبدیل شدن به یک کلیشه بود که به یکباره برای بازی به یاد ماندنی اش در فیلم « کلوب خریداران دالاس » توانست اسکاری دریافت نماید و مجددا خود را به عنوان یک ستاره مطرح نماید. با اینکه او سالها برای بازی در هر فیلمی میلیون دلار دستمزد می گرفت، اما حاضر شد برای بازی در این فیلم 200 هزار دلار دستمزد دریافت نماید.

 

نازنین واحدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید