harvey weinstein2231

رسوایی اخلاقی هاروی واینستاین که یکی از سرشناس ترین تهیه کنندگان هالیوود می باشد، در روزهای اخیر جنجال های فراوانی را بوجود آورده است بطوریکه اغلب سینماگران مشهور که سالهاست با او همکاری می کنند مجبور شده اند انزجار خود را از فعالیت های وی اعلام نمایند.

اینبار در گزارش ویژه تصمیم گرفته ایم تا بخشی از مهمترین اظهار نظر قربانیان درباره این اتفاق را منتشر نمائیم تا بخشی از عمق فاجعه در این پرونده نمایان شود.

موارد زیر بخشی از اظهار نظرهای افراد مشهور درباره آزار و اذیت های هاروی واینستاین می باشد که گزارش شده است. لازم به ذکر است که سخنگوی واینستاین کلیه اتهامات وارد شده توسط این افراد را رد کرده.

 asia arge3427313609

آسیا آرگنتو ( Asia Argento ) : بازیگر ایتالیایی یکی از قربانیان واینستاین بوده است. وی اخیرا به نیویورکر اعلام کرده در 21 سالگی، واینستاین او را به یک جشن در هتلی که در نزدیکی جشنواره فیلم کن وجود داشته دعوت کرده اما در آنجا او خود و واینستاین را تنها دیده و در آن محل مورد تعرض این تهیه کننده قرار گرفته است. وی همچینن اعلام کرده که بعدها رابطه ای یک طرفه را هم با واینستاین تجربه کرده چراکه می ترسیده اگر از اینکار امتناع کند، وی مانع از پیشرفت وی در سینما شود.

 5a323 54e3427313609

لوسیا ایوانز (Lucia Evans  ) : این خواننده و برنده مسابقه شوی استعدادیابی گفته که در سال 2004 قراری با واینستاین در اداره « میراماکس » داشته و او نیز خود را به این محل رساند. ایوانز اعلام کرده که در این قرار وی مورد تعرض واینستاین قرار گرفته و در تمام این سالها به این دلیل که علیه این جریان مبارزه نکرده خود را سرزنش کرده است.

 4139ff4bf31922d5f5fc11c1ea6d311

گوئینت پالترو (Gwyneth Paltrow  ) : بازیگر مشهور و برنده اسکار برای بازی در « شکسپیر عاشق » نیز از جمله قربانیان هاروی واینستاین می باشد. پالترو به نیویورک تایمز گفته که در سن 22 سالگی برای بازی در نقش اصلی فیلم « اِما » که توسط واینستاین تهیه کنندگی می شد انتخاب شده بود اما یک روز واینستاین ، پالترو را به هتلش دعوت می کند و او را مورد اذیت و آزار قرار می دهد. پالترو همچنین اضافه کرده که در آن مقطع موضوع را با دوست پسرش یعنی برد پیت نیز مطرح کرده بود اما بعدها واینستاین او را تهدید کرده بود که به هیچکس درباره آن اتفاق نباید چیزی گفته شود. وی همچنین گفته : « فکر میکردم او مرا اخراج کند! »

 angelina jolie c3170220322

آنجلینا جولی (Angelina Jolie) : بازیگر و کارگردان مشهور هالیوود نیز اخیرا اعلام کرد که در زمان بازی در فیلم « Playing by Heart  » در دهه ی 90 میلادی، یکبار با واینستاین در اتاقی در هتل تنها شده و رفتارهای منزجر کننده ای را از او شاهد بوده که با مقاومت او مواجه شده است. جولی گفته که پس از این اتفاق هرگز با واینستاین همکاری نکرده و به دیگران هم درباره همکاری با او هشدار داده است. 

 nerdist5702

میرا سوروینو (Mira Sorvino  ) : برنده اسکار بهترین بازیگر مکمل زن برای فیلم « Mighty Aphrodite  » که در چندین فیلم به تهیه کنندگی واینستاین حضور داشته، به نیویورکر گفته که در سال 1995 در جریان برگزاری جشنواره فیلم تورنتو ، واینستاین سعی کرده تا شانه های او را ماساژ دهد اما وی توانسته خود را از مخمصه نجات دهد و از آن محل فرار کند.

 00Actresses3 super23

روزانا آرکت (Rosanna Arquette  ) : بازیگر فیلم « پالپ فیکش » به نیویوکر گفته که یکبار برای دریافت فیلمنامه و صرف شام مشترک با واینستاین، به هتل بورلی هیلز رفته اما به محض رسیدن وی گفت که به اتاق شخصی اش برود. در آنجا نیز واینستاین قصد آزار و اذیت آرکت را داشته اما او مقاوت می کند و اعلام می کند که هرگز تن به اینکار نخواهد داد و واینستاین هم به او می گوید که به دردسر بزرگی افتاده است. آرکت اعلام کرده که پس از آن اتفاق دوران کاری حرفه ای وی در سینما با مشکل مواجه شده.

Ambra Battilana Gutierre3234 

آمبرا باتیلانا گاتیرز (Ambra Battilana Gutierrez) : مورد مدل ایتالیایی - فیلیپینی در پرونده واینستاین یکی از جنجالی ترین موارد محسوب می شود. این مدل اعلام کرده که در سن 20 سالگی به دفتر واینستاین دعوت شده و در آنجا واینستاین می خواسته تا او را مورد آزار و اذیت قرار دهد اما او امتناع کرده و پس از آن به سراغ پلیس رفته. نیویوکر فایل صوتی منتشر کرده از میکروفنی که به گاتیرز وصل بوده و شامل مکالمه او با وایستاین می باشد. در این فایل صوتی واینستاین از این مدل می خواهد تا به هتل او برود اما زمانی که با مخالفت وی مواجه می شود، به او اعلام می کند که رابطه دوستانه شان را به خاطر 5 دقیقه نابود نکند!

Zoe Brock 23 

زوئی بروک (Zoe Brock ) : مدل و نویسنده نیوزیلندی اعلام کرده در زمانی که 23 ساله بوده، دعوت واینستاین برای حضور در اتاق شخصی اش در هتلی واقع در کن فرانسه را پذیرفته و فکر می کرده در آنجا افراد دیگر نیز حضور دارند. اما پس از اینکه تنها او و واینستاین در اتاق تنها شدند، واینستن عریان شده و بروک از وحشت به سمت دستشویی رفته و درب را می بندد. او گفته که واینستاین به در می کوبیده و التماس می کرده که او درب را باز کند اما وی گفته که تنها زمانی درب را باز می کند که او تمام لباس های خود را بپوشید! پس از این اتفاق نیز وی درب را باز کرده و به سرعت از اتاق خارج شده است.

 Katherine Kendall 52

کاترین کندل ( Katherine Kendall ) : بازیگر فیلم « Swingers » نیز به نیویورک تایمز گفته زمانی که او 23 ساله بوده، توسط واینستاین دعوت شده تا به اکران خصوصی یک فیلم برود اما پس از اینکه به او گفته به آپارتمایش بروند تا او چیزی را بردارد، واینستاین قصد آزار و اذیت او را داشته است. کندل گفته که علی رغم اصرار شدید واینستاین هرگز تن به اینکار نداده است.  

 Tomi Ann Roberts 24

تونی آن رابرتز (Tomi-Ann Roberts  ) : این دختر 20 ساله که به عنوان خدمتکار در هتلی که واینستاین در آن تست بازیگری می گرفته کار می کرده، به نیویورک تایمز گفته که وقتی او به اتاق وی رفته، واینستاین از او خواسته که در حالت عریان تست بازیگری دهد چراکه امکان دارد نقش او شامل چنین صحنه ایی باشد! رابرتز گفته که بلافاصله از او عذرخواهی کرده و گفته که نمی تواند اینکار را انجام دهد.

 Ashley Judd 3452

اشلی جاد (Ashley Judd  ) : بازیگر مشهور هالیوود که در آثاری نظیر « Divergent » حضور داشته، گفته که زمانیکه او 20 ساله بوده ، واینستاین او را برای صرف یک صبحانه به هتل بورلی هیلز دعوت می کند اما سپس به اتاق او راهنمایی می شود و واینستاین در آنجا از او می خواهد تا وی را ماساژ  دهد! جاد به نیویورک تایمز اعلام کرده که در آن لحظه به خود گفته : « چطوری می توانم به سریع ترین شکل ممکن از این اتاق خارج شوم! »

 Emma de Caunes 4245

اما دی کانز (Emma de Caunes ) : بازیگر فرانسوی اعلام کرده که در جریان برگزاری جشنی درفستیوال فیلم کن سال 2010، او به صرف ناهاری با واینستاین دعوت شده بود اما او به حمام رفت و در حال دوش گرفتن درب حمام را هم باز گذاشت! کانز می گوید که از این رفتار تعجب کرده و پس از دقایقی واینستاین آمده و از او درخواست رابطه می کند و او هم بلافاصله آنجا را ترک می کند.

 Romola Garai ss

رامولا گارای (Romola Garai ) : بازیگر بریتانیایی که در فیلم « تاوان » حضور داشته، به گاردین گفته که در زمان 18 سالگی وقتی واینستاین قصد داشته از او تست بازیگری بگیرد او را مجبور کرده تا لباس نامناسبی بر تن نماید. گارای گفته در آن مقطع فکر می کرده که اینکار طبیعی هست و مصاحبه شغلی است هرچند که هرگز احساس خوبی نداشته و فکر می کرده این کار اشتباه است!

 Dawn Dunning 2454

داون دانینگ (Dawn Dunning  ) : دانینگ که در سن 24 سالگی به مدرسه طراحی می رفت و به عنوان یک خدمتکار نیز امرار و معاش می کرد،  گفته که در آن روزها وی برای صرف غذا با واینستاین دعوت شده اما در عوض او به اتاق هتل راهنمایی شده و در آنجا واینستاین به او گفته که وی قرارداد بازی در سه فیلم را برای او آماده کرده و تنها کاری که او باید بکند این است که با وی رابطه داشته باشد! دانینگ نیز پس از شنیدن این صحبت به شدت عصبانی شد و تصمیم گرفت بازیگری را برای همیشه کنار بگذارد و طراح لباس شود.

 Léa Seydoux24

لی سیدوکس (Léa Seydoux) : بازیگر مشهور فیلم « اسکای فال » به گاردین گفته که واینستاین در جریان یک شوی لباس در پاریس که در سال 2012 برگزار شد، سعی کرده او را مورد آزار و اذیت قرار دهد! سیدوکس گفته که من در مقابل او مقاوت کردم و اجازه ندادم چنین کاری انجام دهد.

 Cara Delevingne 3243

کارا دلوین (Cara Delevingne  ) : بازیگر مشهور این روزهای هالیوود نیز از جمله کسانی است که اعلام کرده در اوایل دوران کاری اش مورد آزار و اذیت واینستاین قرار گرفته است. وی اعلام کرده که واینستاین در اتاقش در هتل از او خواسته با زن دیگری که در هتل حضور داشت رابطه برقرار کند و او شاهدش باشد (!) و زمانی که وی با اینکار مخالفت کرده، اینبار خودش قصد داشته به وی تعرض نماید که موفق نشده و دلوین از اتاق خارج شده است!

 Sophie Dix 2344

سوفی دیکس (Sophie Dix  ) : بازیگر زن انگلیسی گفته که در سن 22 سالگی در هتلی در لندن مورد حمله هاروی واینستاین قرار گرفته و پس از آن مسیر کاری اش دچار مشکلاتی شد. دیکس گفته که آن اتفاق تنها مسئله ای در زندگی او بوده که آسیب های روحی شدیدی به وی وارد کرده است.

 Rose McGowan 2431

رز مک گاون (Rose McGowan  ) : مک گاون که اینروزها به خاطر اظهارات جنجالی اش درباره بن افلک مورد توجه رسانه ها قرار گرفته نیز از جمله کسانی است که گفته تجربه تلخی از رویارویی با واینستاین در جشنواره فیلم ساندنس داشته است. مک گاون گفته که پس از این اتفاق با یک وکیل مشورت کرده اما وکیل به او گفته احتمال بسیار کمی دارد که بتواند در این پرونده پیروز شود! این بازیگر همچنین گفته که پس از تجربه آزار دهنده با واینستاین، در لیست سیاه قرار گرفته و دوران کاری اش با مشکل مواجه شده است.

 

نازنین واحدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید