بازیگران مطرح فراوانی هستند که هم اکنون چهره های آنها را در یاد سپرده ایم و احساس می کنیم که آنها همواره چنین شکل و شمایلی داشته اند!

اینبار در گزارش ویژه مووی مگ سعی کرده ایم تا به گذشته دور برویم و تصاویر بازیگران مطرح سینما را زمانی که در اولین تجربه های بازیگری خودشان در مقابل دوربین قرار گرفته اند منتشر نمائیم که دیدن آنها خالی از لطف نیست. این گزارش در دو قسمت تقدیم شما همراهان گرامی خواهد شد.

 جیم کری - نیکلاس کیج

نیکلاس کیج (Nicolas Cage ) و جیم کری (Jim Carrey) : تصویر فوق اگرچه اولین تجربه بازیگری جیم کری و نیکلاس کیج نیست اما یکی از زیر خاکی ترین تصاویر از دوران اولیه بازیگری این دو ستاره سینماست! این تصویر متعلق به فیلم « Peggy Sue Got Married » محصول سال 1986 می باشد که یکی از کمدی های موفق آن سال نیز بود و نامزد دریافت 3 جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای کتلین ترنر شد.

 felid2rrr

فلیسیتی جونز (Felicity Jones) : بازیگر مشهور نامزد اسکار در سالهای اخیر موفقیت های فراوانی در عرصه بازیگری کسب کرده است. وی موفق به نامزدی اسکار برای فیلم « تئوری همه چیز » شده و پس از آن نیز در آثار پرفروشی از جمله « Rogue One: A Star Wars Story » نقش اصلی را ایفا نموده است. جونز از جمله بازیگرانی است که از کودکی فعالیت خود را آغاز کرده و تصویر فوق، او را در فیلم « جویندگان گنجینه » نشان می دهد که محصول سال 1998 است.

 جیسون ماموآ

جیسون ماموا (Jason Momoa  ) : ستاره فیلم « لیگ عدالت » که به زودی با فیلم اختصاصی اَبَرقهرمانی اش یعنی « آکوامن » به سینما بازخواهد گشت، نخستین تجربه بازیگری اش را در سریال پر بیننده« Baywatch » پشت سر گذاشت. تصویر فوق چهره کاملاً متفاوت ماموا را هنگام بازی در این سریال نشان می دهد که شباهتی به ظاهر امروز او ندارد!

 وینونا رایدر

وینونا رایدر (Winona Ryder  ) : ستاره سینما در دهه 90 میلادی که دو نامزدی اسکار را در کارنامه هنری اش دارد و نامزد سابق پر حاشیه جانی دپ نیز بوده، کار خود را در دهه 80 میلادی با بازی در فیلم «  Lucas » آغاز کرد و تصویر فوق متعلق به بخشی از بازی او در این فیلم می باشد. رایدر علی رغم اینکه در دهه 90 ستاره سینما بود اما چند سالی است که بطور کامل از هالیوود کنار رفته و در سریالهای تلویزیونی به ایفای نقش می پردازد.

جیسون بیتمن

جیسون بیتمن (Jason Bateman  ) : این روزها بیتمن بیشتر به واسطه آثار کمدی نظیر « روسای وحشتناک » نزد تماشاگران شناخته می شود که توانسته محبوبیت فراوانی نیز بدست آورد. تصویر فوق مربوط به اولین نقش آفرینی بیتمن در سریال « Little House on the Prairie » است که محصول سالهای 1974 تا 1983 بوده. وی در هنگام بازی در این سریال کودکی خردسال بود.

 کویین لطیفه

کویین لطیفه (Queen Latifah  ) : ستاره فیلم « شیکاگو » که این روزها بیشتر از اینکه مقابل دوربین دیده شود، به پشت صحنه رفته و به عنوان تهیه کننده به فعالیت می پردازد، فعالیت بازیگری خود را در سال 1991 آغاز کرد و در این سال چندین اثر با بازی او به نمایش درآمد. تصویر فوق بازی او در فیلم « House Party 2 » می باشد که می توان گفت یکی از اولین نقش آفرینی های وی در مقابل دوربین بوده است.

 ساموئل ال جکسون

ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson  ) : ساموئل ال جکسون می تواند یک نمونه خوب از تلاش برای رسیدن به یک رویا باشد. بازیگری که در دهه چهارم زندگی اش توانست در سینما به شهرت برسد و پیش از آن ایفاگر نقش های کاملاً حاشیه ای بود. تصویر فوق بازی او را در فیلم «Do the Right Thing  » محصول سال 1989 نشان می دهد که توسط اسپایک لی ساخته شده بود و از اولین نقش آفرینی های قابل قبول وی در مقابل دوربین بود! جکسون در سال 1994 با بازی در « پالپ فیکش » به شهرت رسید.

 بروس ویلیس

بروس ویلیس (Bruce Willis  ) : شاید کمتر علاقه مندی به سینما وجود داشته باشد که بروس ویلیس را با مو در سر و بازی در یک اثر عاشقانه کمدی به یاد داشته باشد! اما اولین نقش آفرینی مهم ویلیس با بازی در سریال « Moonlighting » محصول سال 1985 رقم خورد. ویلیس پس از بازی در این فیلم " جان سخت " سینما شد و تصویری از خود به مخاطب ارائه نمود که تا به امروز نیز پابرجا بوده و دچار تغییر و تحول نشده!

 f2345d299rrr220

جرمی رینر (Jeremy Renner  ) : تصویر فوق در نگاه اول شباهت فراوانی به برندن فریزر ( بازیگر سری فیلمهای « مومیایی » ) دارد! اما وی جرمی رینر، ستاره سری فیلمهای « انتقام جویان » می باشد که در نخستین نقش آفرینی خودش در فیلم « Senior Trip » محصول سال 1995 او را مشاهده می نمائید. رینر در میان بازیگران این فیلم تنها فردی بود که موفق شد به شهرت رسیده و 2 نامزدی اسکار را تا به امروز به نام خودش ثبت کند.

 f2345d2rrr43452

تام هاردی (Tom Hardy  ) : ستاره محبوب این روزهای هالیوود که اکثراً در نظرسنجی های سینمایی بیشترین امتیاز را از علاقه مندان به سینما دریافت می کند و با بازی در آثاری نظیر « Inception » و « Mad Max: Fury Road » در سینما خوش درخشیده، یکی از اولین تجربه های بازیگری خود را در فیلم « Star Trek: Nemesis  » محصول سال 2002 در کنار بازیگرانی از جمله پاتریک استیوارت پشت سر گذاشته است. تام هاردی هنگام بازی در این فیلم 25 ساله بود.

 جیک جیلنهال

جیک جیلنهال ( Jake Gyllenhaal ) : ستاره سری فیلمهای « حیوانات شبگرد » و « مشت زن » از جمله بازیگرانی است که از کودکی مقابل دوربین بوده و تجربه بازیگری کسب کرده است. نخستین نقش آفرینی جیلنهال در فیلم « City Slickers » محصول 1991 در سن 11 سالگی رقم خورده و تصویر فوق او را هنگام بازی در این فیلم نشان می دهد. به نظر می رسد که از لحاظ چهره خیلی تفاوتی بین جیلنهال دیروز و امروز وجود ندارد!

 داکوتا فنینگ

داکوتا فنینگ (Dakota Fanning  ) : داکوتا فنینگ یکی از اصلی ترین چهره های خردسال سینما در آغاز قرن بیست و یکم بود. بازیگری که با بازی در فیلمهای « من سم هستم » و « جنگ دنیاها » توانسته بود توجه فراوانی را به خود جلب نماید اما پس از ورود به سن نوجوانی و جوانی، جایگاه او به عنوان ستاره از دست رفت و در عوض خواهر او ال فنینگ توانست خود را به عنوان ستاره در هالیوود مطرح نماید! تصویر فوق داکوتا فنینگ را در نخستین تجربه بازیگری اش در سریال « ER » محصول سال 2000 نشان می دهد. وی هنگام بازی در این فیلم 6 سال داشت.

 کوین بیکن

کوین بیکن (Kevin Bacon  ) : شاید کمتر کسی بداند که کوین بیکن فعالیت بازیگری خود را از دهه 70 میلادی آغاز کرده است! ستاره فیلمهای « مرد نامرئی » و « رودخانه مرموز » اولین تجربه بازیگری خود در مقابل دوربین را در سال 1978 در فیلم کمدی « Animal House » تجربه کرد. بیکن هنگام بازی در این فیلم 20 ساله بود.

 مریل استریپ

مریل استریپ (Meryl Streep  ) : پرافتخارترین بازیگر سینمای جهان که هر سال نامزد اسکار می شود و ظاهراً قرار هست این روند نیز ادامه داشته باشد، نخستین تجربه بازیگری خود را در سریال « The Deadliest Season » محصول سال 1977 تجربه کرد. قطعاً هیچکدام از سازندگان سریال مذکور نمی توانستند پیش بینی کنند که استریپ بعدهاً تبدیل به بازیگر زن دست نیافتنی خواهد شد که رکوردار نامزدی اسکار را به خود اختصاص خواهد داد. استریپ به فاصله کمی پس از بازی در این سریال در فیلم « شکارچی گوزن » به ایفای نقش پرداخت. 

 لسلی نیلسن

لسلی نیلسن (Leslie Nielsen  ) : نیلسن شاید یکی از بدشانس ترین بازیگران هالیوود باشد چراکه در کارنامه او نقش های بسیار جدی وجود دارد که تصویر فوق یکی از آنهاست اما او به واسطه بازی در سری فیلمهای کمدی « اسلحه برهنه » شناخته می شود! تصویری بالا متعلق به فیلم تخیلی « Forbidden Planet » محصول سال 1956 است که مربوط به سالهای اولیه حضور این بازیگر در سینماست.

 

نازنین واحدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید