رایان گاسلینگ به روایت تصویر
شروع کار ستاره ی کانادایی الاصل به اوایل دهه ی 90 بر می گردد هنگامی که به سریال " کلوب  میکی ماوس" پیوست. از آن به بعد او همواره به بازی در فیلم های مستقل روی آورد و اکنون می توان او را در کنار آنتونی هاپکینز، سَندرا بولاک، میشل ویلیامز، جورج کلونی یا حتی یک عروسک پلاستیکی ( لارس و دختر واقعی ) دید !

RememberTheTitans6794Medium_a_l


1- تایتان ها را به خاطر بسپار (2000)
یکی از اولین بازی هایش نقش کوچکی بود بعنوان عضوی از  تیم فوتبال مدرسه ای ویرجینا در سال 1971. بیاد ماندنی ترین صحنه ی بازی وی وقتی ست که او بوگی هایش را به دار می آویزد در حالی که تیم آواز "من به بلندای کوه نیستم" اثر ماروین گِیه را می خوانند.
5145
2- مؤمن (2001)
برنده ی جایزه ی فستیوال ساندنس. او در مؤمن (معتقد) نقش یک نئو نازیِ یهودی اورتودوکسی شده را ایفا می کند.

MurderbyNumbers_a_l
3- قتل با اعداد  (2002)
22 ساله بود که این تریلر بیرون آمد. سَندرا بولاک در این فیلم نقش یک کارآگاه را بازی می کند. پس از این فیلم رایان و سندرا با هم قرار ملاقات گذاشتند.او در فیلم بعدیش"ایالات متحده ی لیلند" نقش یک قاتل را بر عهده می گیرد.

Notebook_a_p
4- نوت بوک (2004)
گاسلینگ بازی خود را با ایفای نقش در این فیلم سنگین و رمانتیک که با  درخشش ریچل مک آدامز همراه بود، بهبود بخشید. آنها نقش نوآه و آلی دو جفت عاشق را بازی کردند که بوسه های آنها در قایق پارویی زیر باران  آنچنان معروف شد که جایزه ی بهترین بوسه را از ام.تی.وی مووی اوارد دریافت کرد !

HalfNelson_a_l
5- نیمه نلسون (2006)
این بازیگر کانادایی اولین و تنها نامزدی اسکار را برای این فیلم به کارگردانی رایان فلِک دریافت کرد. گاسلینگ در این اثر یک معلم است. در حالی که او اسکار را به خانه نبرد امّا برنده ی جایزه ی جشنواره ی مستقل اسپریت شد.      

Fracture_a_p
6- شکست (2007)
گاسلینگ در باره ی آنتونی هاپکینز می گوید : " واقعا ً چه چیزی را نمی توان از او آموخت؟ او هر کاری انجام می دهد.، او هر کار را عالی انجام می دهد. من فکر می کنم فیلم هایی مانند این توهم دوری جستن از چیزی را بر می انگیزد. " فیلمِ گرگوری هابلیت داستان یک وکیل جوان (گاسلینگ) تلاشش برای تعقیب یک مجرم (هاپکینز) را دنبال می کند.

LarsandtheRealGirl_a_p
7- لارس و دختر واقعی (2007)
گاسلینگ در این فیلم نامزد گولدن گلاب برای بهترین بازی شده بود. داستانِ فیلم ِ کرگ گلسپیِ کارگردان، حول رابطه ای عجیب با یک عروسک است.

blue_valentine_10_a_l
8- ولنتاینِ آبی (غمگین) (2010)
میشل ویلیامز نقش معشوقه ی گاسلینگ را در این فیلم به کارگردانی دِرِک کیانفرنس که شروع و پایان یک رابطه را به تصویر می کشد، بازی می کند. گاسلینگ در مصاحبه ای به هالیوود ریپورتر درباره ی این فیلم که بار دیگر  نامزد گولدن گلاب شده بود گفت : "احساس می کنم فیلم های مستقل مایل به مطرح کردن سؤالات بیشتری هستند و مثل فیلم های بزرگ وانمود نمی کنند که همه چیز را می دانند."

UDFP04902_a_l
9- عشق ِ مزخرف ِ دیوانه (2011)
رایان گاسلینگ که تا کنون برای نقش های کمدی نا شناخته بود، گفت هیچگاه برای یک کمدی رمانتیک این چنین هیجانزده نشده است.او در پریمر نیویورک سیتی به هالیوود ریپوتر این چنین دیوانه وار گفت : " خیلی دوستش دارم (استیو کارل) و به خودم قول داده بودم یک روز با او کار خواهم کرد و به قولم عمل کردم. به آرزویم رسیدم.".دیگر ستاره های این فیلم اِما استون و جولین مور بودند.

Drive_a_l
10- راندن (2011)
"من همیشه دوست داشتم خشونت را در فیلم های جان هیوز ببینم و همیشه فکر می کردم اگر فیلم رومانتیک پرتی این پینک (1986) خشن هم بود عالی می شد." گاسلینگ از خواسته اش برای ساخت یک اکشن ِ رومانتیک می گوید. کارگردان درایو نیکلاس وندینگ و دیگر ستاره این فیلم کری مولیگان بود.

theidesofmarchmoviephoto01_a_l
11- نیمه ماه مارس (2011)
گاسلینگ این بار با جورج کلونی و ایوان ریچل وود در این تریلر هم بازی می شود.امّا، به گفته ی گاسلینگ بازی های بدون دوربین خیلی قوی تر از آنچه در فیلم می بینیم بوده است.

مرتضی قنبری

کپی برداری از مطالب سایت تنها با ذکر دقیق لینک سایت MovieMag.IR و نویسنده مطلب مجاز است.

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید