یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید.

 008 spellbound ther12

1945 : موسیقی فیلم افسون شده (Spellbound) : در این سال شاخه ای در اسکار به نام « موسیقی فیلم درام یا کمدی » بوجود آمده بود و میکلوش روژا موفق شد برای ساخت موسیقی « Spellbound » اسکار را بدست آورد.

دانلود فایل

 hero EB20071229REVIEWS083

1946- موسیقی فیلم بهترین سالهای زندگی ما (The Best Years Of Our Lives) : در این سال هوگو فریدهوفر کار بزرگی انجام داد و توانست رقبای سرسختی از جمله برنارد هرمان و میکلوش روژا را شکست دهد و برای ساخت موسیقی فیلم « بهترین سالهای زندگی ما » اسکار را کسب نماید.

دانلود فایل 

 he2330071229REVIEWS083

1947 - موسیقی فیلم یک زندگی دوگانه (A Double Life) : میکلوش روژا که سال گذشته رقابت را به هوگو فریدهوفر واگذار کرده بود، در این سال دوباره توانست برای ساخت موسیقی « یک زندگی دوگانه » اسکار بهترین موسیقی را کسب نماید.

دانلود فایل

 The Red Shoe233x356

1948 - موسیقی فیلم کفش های قرمز (The Red Shoes) : در این سال رقابت معمول بین آهنگسازان بزرگ از بین رفت و برایان ایسدلِ بریتانیایی موفق شد برای ساخت موسیقی « کفش های قرمز » اسکار بهترین موسیقی را دریافت نماید و تبدیل به اولین آهنگساز بریتانیایی شود که توانسته برنده اسکار بهترین موسیقی شود.

دانلود فایل

 Heir2352 0 1 1400x907

1949 - موسیقی فیلم وارثه (The Heiress) : آرون کاپلند که دو دهه نامش در میان نامزدهای اسکار بهترین موسیقی دیده می شود سرانجام توانست برای ساخت موسیقی فیلم « وارثه » اسکاری بدست آورد.

دانلود فایل

sunset boulevard watc3424 

1950 - موسیقی فیلم سانست بلوار (Sunset Boulevard) : فرانتس واکسمن که بیشتر برای ساخت موسیقی فیلم ترسناک « عروس فرانکشتاین » شناخته می شد، توانست در این سال برای ساخت موسیقی فیلم نوآر « سانست بلوار » اسکار کسب نماید.

دانلود فایل

 Place001

1951 - موسیقی فیلم جدال در آفتاب (A Place In The Sun) : واکسمن که سال گذشته برای « سانست بلوار » اسکار بهترین موسیقی را دریافت کرده بود، در دومین سال متوالی موفق شد اسکار بهترین موسیقی را اینبار برای « جدال در آفتاب » دریافت نماید.

دانلود فایل

 high primary2332

1952 - موسیقی فیلم ماجرای نیمروز (High Noon) : در این سال دیمیتری تیومکین که سابقه چندین نامزدی اسکار را داشت سرانجام موفق شد برای ساخت موسیقی فیلم وسترن « ماجرای نیمروز » اسکاری را تصاحب نماید.

دانلود فایل

 3455oe233x356

1953 - موسیقی فیلم لیلی (Lili) : برونیسلاو کپر، آهنگساز لهستانی با ساخت موسیقی فیلم « لیلی » تبدیل به نخستین آهنگساز لهستانی شد که توانسته اسکار بهترین موسیقی را دریافت نماید. وی در این سال رقبای سرسختی از جمله میکلوش روژا و هوگو فریدهوفر داشت.

دانلود فایل

 The High and the Mighty Willia231

1954 - موسیقی فیلم متکبرها (The High And The Mighty) : در این سال آهنگسازان معروفی در رقابت اسکار حضور داشتند از جمله مکس اشتاینر و فرانتس واکسمن. اما این دیمیتری تیومکین بود که موفق شد دومین اسکار خود را در رشته بهترین موسیقی بدست آورد. 

دانلود فایل

 

 

مطلب قسمت قبل را از طریق لینک زیر مشاهده نمائید :

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

 

 

صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید