یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید. این سومین بخش از این سلسله مطالب می باشد که تقدیمتان می گردد.

 loveisamanysplendoredthing1955 103020121049

1955 - موسیقی فیلم عشق چیز باشکوهی است (Love Is A Many-Splendored Thing) : در این سال آلفرد نیومن سرانجام توانست اسکار بهترین موسیقی را تصاحب نماید. اصلی ترین رقیب نیومن در این سال مکس اشتاینر بود.

 

دانلود فایل

 

 rLQwU201

1956 - موسیقی فیلم دور دنیا در هشتاد روز (Around The World In Eighty Days) : در این سال برای اولین بار در شاخه موسیقی اسکار، جایزه به آهنگسازی رسید که در زمان دریافت جایزه از دنیا رفته بود یعنی ویکتور یانگ که بیشتر برای ساخت موسیقی برای نمایش های برادوی شناخته می شد.

دانلود فایل

 

 The Bridge on the River Kwai 23

1957 - موسیقی فیلم پل رودخانه کوای ( The Bridge on the River Kwai) : موسیقی مالکوم آرنولد نه تنها توانست اسکار بهترین موسیقی آن سال را دریافت کند بلکه موسیقی این فیلم در سالهای بعد نیز بارها و بارها در کلیپ های متعدد مورد استفاده قرار گرفت.

دانلود فایل

 

 The Old Man and the Sea in23

1958 - موسیقی فیلم پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) : اقتباس سینمایی از رمان ارنست همینگوی اگرچه برای اسپنسر تریسی یک نامزدی اسکار به همراه داشت اما برای دیمیتری تیومکین یک اسکار دیگر برای موسیقی به فیلم به ارمغان آورد.

دانلود فایل

 

 ben hur2221

1959 - موسیقی فیلم بن هور (Ben-Hur) : آخرین اسکار میکلوش رژا با یک پایان حماسی همراه بود. موسیقی مشهور فیلم « بن هور » فارغ از دریافت جایزه اسکار برای رژا، یکی از به یاد ماندنی ترین موسیقی هیجانی در تاریخ سینما محسوب می شود.

 

دانلود فایل

 

 exodus5 1 640x372223

1960 - موسیقی فیلم خروج ( Exodus ) : فیلم « خروج » که درباره مناقشه اعراب و اسرائیل بود و حواشی فراوانی هم به همراه داشت، در بخش موسیقی موفق ترین اثر سال بود و برای ارنست گلد مجسمه اسکار را به ارمغان آورد.

 

دانلود فایل

 

 breakfast tiffany435

1961 - موسیقی فیلم صبحانه در تیفانی (Breakfast At Tiffany's) : بازی به یاد ماندنی آدری هپبورن تنها نکته به یاد ماندنی « صبحانه در تیفانی » به شمار نمی رود بلکه شاهکار هنری مانچینی در ساخت موسیقی این فیلم حتی پس از گذشت بیش از نیم قرن نیز فراموش نشده است. « صبحانه در تیفانی » در این سال رقبای مهمی از جمله « ال سید » و « تفنگ های ناوارون » را کنار زد.

 

دانلود فایل

 

 hero Lawrence Ali2

1962- موسیقی فیلم لارنس عربستان (Lawrence of Arabia) : در این سال رقابت فشرده ای در رشته اسکار بهترین موسیقی برقرار بود اما سرانجام موسیقی مشهور مائوریس ژار برای فیلم « لارنس عربستان » توانست رقبای سرسختی از جمله جری گلد اسمیت را کنار بزند.

 

دانلود فایل

 

 

 landscape 1522155400 1

1963 - موسیقی فیلم تام جونز (Tom Jones) : فیلم کمدی « تام جونز » در این سال توانست نخستین اسکار موسیقی را برای جان آدیسون به همراه بیاورد.  آدیسون در این سال آهنگسازان برجسته ای نظیر آلفرد نیومن و دیمیتری تیومکین را پشت سر گذاشت.

 

دانلود فایل

 

 

 96023424

1964- موسیقی فیلم مری پاپینز (Mary Poppins) : در این سال رقابت بسیار سختی در شاخه بهترین موسیقی اسکار جریان داشت اما در نهایت داوران چاره ای نداشتند تا ریچارد شرمن را برای ساخت موسیقی موزیکال فیلم « مری پاپینز » انتخاب کنند. جالب است که بدانید رقیب « مری پاپینز » در این سال موسیقی جاودانه « پلنگ صورتی » بود که موفق به دریافت اسکار نشد.

 

دانلود فایل

 

 

 dr zhivago011

1965 - موسیقی فیلم دکتر ژیواگو (Dr Zhivago) : ژار در این سال نیز بار دیگر با یک موسیقی حماسی دیگر به سینما بازگشت و قطعات او به حدی به حال و هوای فیلم نزدیک بود که انتخاب مجدد او را برای دریافت جایزه اسکار را اجتناب ناپذیر کرد.

 

دانلود فایل

 

 

مطالب قسمت های قبل را از طریق لینک زیر مشاهده نمائید :

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1945 الی 1954 }

 

صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید