یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید. این چهارمین بخش از این سلسله مطالب می باشد که تقدیمتان می گردد.

 2195 hero22

1966 - موسیقی فیلم آزاد زاده شو (Born Free) : در این سال جان بری مشهور و سرشناس توانست نخستین اسکار خود را برای ساخت موسیقی فوق العاده فیلم « آزاد زاده شو » که درباره یک شیر یتیم بود دریافت نماید.

دانلود فایل

70olIbusVfEzHoF9rlM30LH23shvo

1967 - موسیقی فیلم میلی کاملا مدرن (Thoroughly Modern Millie) : المر برنستین در این سال موفق شد تا نخستین اسکار خود را کسب نماید و رقبایی از جمله لالو شفرین و کوینسی جونز را کنار بزند.

دانلود فایل 

 2195 h321ro22

1968 - موسیقی فیلم شیر در زمستان (The Lion In Winter) : جان بری که دو سال پیش به واسطه فیلم « آزاد زاده شو » توانسته بود اسکار بهترین موسیقی را کسب کند، در این سال نیز با فیلمی که باز هم عنوان " شیر " را یدک می کشید توانست دومین اسکار خود را کسب نماید.

دانلود فایل 

 Butch Cassidy scre3321

1969 - موسیقی فیلم بوچ کسیدی و ساندنس کید (Butch Cassidy and the Sundance Kid) : رابرت ردفورد سالها بعد از بازی در این فیلم جشنواره ای را راه اندازی کرد و نامش را با الگوبرداری از نام شخصیتش در این فیلم « ساندنس » قرار داد. اما شاید در میان تمام این داستانها، اسکار بهترین موسیقی این فیلم فراموش شده باشد که ساخته برت باچاراچ بود.

دانلود فایل 

Love Story2311

1970 : موسیقی فیلم داستان عشق (Love Story) : در این سال اگرچه آهنگسازان برجسته ای از جمله آلفرد نیومن، هنری مانچینی و جری گلداسمیت حضور داشتند، اما به واقع نمی شد از فرانسیس لای و موسیقی شاهکار « داستان عشق » گذشت. موسیقی که به مراتب از خود فیلم شهرت بیشتری یافت و تا به امروز نیز یکی از بهترین انتخاب ها برای صحنه های عاطفی به شمار می رود.

دانلود فایل 

asumme23442ela

1971 - موسیقی فیلم تابستان 42 (Summer of '42 ) : در این سال رقابت سختی جریان نداشت و در نهایت میشل لگرند موفق شد نخستین اسکار موسیقی خود را دریافت نماید.

دانلود فایل 

Chaplin Limelight silen121447

1972 : موسیقی فیلم روشنایی صحنه (Limelight ) : در این سال اسکار به تیم سازندگان موسیقی فیلم « روشنایی صحنه » شامل چارلی چاپلین، ریموند رش و لری راسل رسید اما به دلیل ممناعت از ورود چاپلین به آمریکا به دلیل اتهام حمایت از کمونیسم، این جایزه اهدا نشد.

دانلود فایل 

MV5BODBjMmU1M2EtYjI4Yy00444LTg2Yjct33

1973 - موسیقی فیلم جوری که ما هستیم (The Way We Were) : ماروین هملیش برای ساخت موسیقی زیبای « جوری که ما هستیم » موفق شد تا رقیب سرسختی به نام جان ویلیامز را کنار بزند و اسکار را کسب نماید. وی همچنین در این سال توانست اسکار بهترین آهنگ با کلام را نیز نصیب خود کند.

دانلود فایل 

B005DNPFV8 thegodfatherpart2 UXPA1. RI SX940

1974 - موسیقی فیلم پدرخوانده 2 (The Godfather Part II) : نینو روتا در این سال با ساخت موسیقی جاودانه فیلم « پدرخوانده 2 » توانست اسکار بهترین موسیقی را کسب نماید. رقابت بهترین موسیقی در این سال به شدت بالا بود و از رقبای دیگر « پدرخوانده » در این سال می توان به موسیقی شاهکار « محله چینی ها » اشاره کرد که توسط جری گلداسمیت ساخته شده بود.

دانلود فایل 

static23spa3114

1975 - موسیقی فیلم آرواره ها (Jaws) : ظهور کارگردان با استعدادی به نام استیون اسپیلبرگ برای جان ویلیامز نیز خوش یمن بود چراکه او پس از چندین بار نامزدی اسکار سرانجام توانست برای ساخت موسیقی « آرواره ها » اسکاری را کسب کرده و از حسرت دریافت آن بگریزد!

دانلود فایل 

the ome49234

1976 - موسیقی فیلم طالع نحس (The Omen) : در این سال « راننده تاکسی » مارتین اسکورسیزی نیز در میان نامزدهای بهترین موسیقی قرار داشت اما اسکار به جری گلداسمیت برای ساخت موسیقی فیلم ترسناک « طالع نحس » رسید.

دانلود فایل 

 

مطالب قسمت های قبل را از طریق لینک زیر مشاهده نمائید :

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1945 الی 1954 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1955 الی 1965 }

 

 

صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید