یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید. این ششمین بخش از این سلسله مطالب می باشد که تقدیمتان می گردد.

 last emperor blu ray1 e14134920564

1987 - موسیقی فیلم آخرین امپراطور (The Last Emperor ) : برناردو برتولوچی برای ساخت موسیقی فیلم « آخرین امپراطور » ریوچی ساکاموتو را انتخاب کرد و او نیز موفق به کسب اسکار بهترین موسیقی متن شد.

دانلود فایل

 CFC 107

1988 - موسیقی فیلم جنگ میلاگرو بینفیلد (The Milagro Beanfield War  ) : اسکاری که دیوید گروسین برای ساخت موسیقی متن این فیلم گرفت را می توان در رده فراموش شده ترین اسکارهای موسیقی تاریخ برشمرد! گروسین در این سال آهنگسازان برجسته ای نظیر جان ویلیامز، مائوریس ژار و هانس زیمر را در رقابت شکست داد.

دانلود فایل

 CFC 1070

1989- موسیقی انیمیشن پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid) : دیزنی پس از اسکار بهترین موسیقی که در سال در دهه 40 برای انیمیشن « پینوکیو » دریافت کرده بود، هرگز مجددا موفق به کسب آن نشد تا اینکه در سال 1989 با « پری دریایی کوچولو » توانست بار دیگر در این شاخه صاحب مجسمه اسکار شود.

دانلود فایل

 b7c535 20120907 dances wi22

1990 - موسیقی فیلم رقصنده با گرگ ها (Dances With Wolves) : فیلم ماندگار کوین کاستنر که جوایز فراوانی را در این سال کسب کرده بود، در شاخه بهترین موسیقی نیز بهترین گزینه ممکن محسوب می شد و اینبار جان بَری توانست اسکار را تصاحب کند و بر رقیب دیرینه اش یعنی جان ویلیامز غلبه کند.

دانلود فایل

 beauty and the beast22

1991 - موسیقی انیمیشن دیو و دلبر (Beauty and the Beast) : آلن منکن که دو سال پیش برای « پری دریایی کوچولو » اسکار بهترین موسیقی را دریافت کرده بود، اینبار نیز برای ساخت موسیقی « دیو و دلبر » توانست دومین اسکار را کسب نماید.

دانلود فایل

 beauty and the beast22222

1992- موسیقی انیمیشن علاءالدین (Aladdin) : به نظر می رسید که در آن مقطع آکادمی اسکار توجه ویژه ای به دیزنی و مخصوصاً موسیقی متن فیلمهایش داشت. آلن منکن که در 3 سال گذشته 2 اسکار بدست آورده بود، امسال نیز با موسیقی انیمیشن « علاالدین » توانست سومین اسکار خود را کسب نماید. اگر « رقصنده با گرگ ها » در سال 1990 نبود، می شد گفت که منکن برای کسب اسکار هت تریک کرده و یک رکورد بدست آورده!

دانلود فایل

 schindlers list watching reco233

1993 - موسیقی فیلم فهرست شیندلر (Schindler's List) : جان ویلیامز که در چند سال گذشته همواره رقابت را به دیگر آهنگسازان در فصل جوایز واگذار کرده بود، در سال 1993 با موسیقی ماندگار فیلم « فهرست شیندلر » به رقابت بازگشت و کسی هم نبود که بتواند حریفش شود! « موسیقی فهرست » شیندلر یکی از به یاد ماندنی ترین موسیقی متن های تاریخ سینما به شمار می رود.

دانلود فایل

 59faaafb87483c30008b45bf 750 375

1994 - موسیقی انیمیشن شیرشاه ( The Lion King ) : در این سال بار دیگر یک انیمیشن از کمپانی دیزنی موفق شد تا در رشته بهترین موسیقی متن اسکار را تصاحب کند و سازنده آن کسی نبود جز هانس زیمر افسانه ای که برای نخستین بار اسکار را تصاحب کرد.

دانلود فایل

image w1280

1995 - موسیقی فیلم پستجی (Il Postino ) : در این سال جیمز هورنر برای ساخت موسیقی فیلمهای « آپولو 13 » و « شجاع دل » نامزد دریافت جایزه اسکار بود اما این لوییز باکالوف بود که توانست برای فیلم « پستچی » اسکار را به خانه ببرد.

دانلود فایل

 EnglishPatient 660x33033

1996 : موسیقی فیلم بیمار انگلیسی (The English Patient) : « بیماری انگلیسی » بازگشت دوباره صنعت فیلم بریتانیا به عرصه رقابت در شاخه بهترین موسیقی متن بود، شاخه ای که مدتها از آن دور شده بود و نماینده ای نداشت و در نهایت هم فیلم موفق به کسب اسکار آن سال شد.

دانلود فایل

 233erstock 5886183aa

1997 - موسیقی تایتانیک ( Titanic ) : فیلم پر سر و صدای جیمز کامرون در آن سال توانست 11 اسکار تصاحب کند و یکی از پرفروش ترین فیلمهای سال و بعدها، تاریخ سینما شود. در این میان موسیقی ماندگار فیلم نیز که توسط جیمز هورنر ساخته شده بود توانست اسکار را تصاحب کند. موسیقی که یکی از محبوب ترین قطعات موسیقی تاریخ سینما محسوب می شود.

دانلود فایل

 

 

مطالب قسمت های قبل را از طریق لینک های زیر مشاهده نمائید :

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1945 الی 1954 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1955 الی 1965 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1966 الی 1976 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1977 الی 1987 }

 

 

 

صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید