یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید. این هفتمین بخش از این سلسله مطالب می باشد که تقدیمتان می گردد.

 newsphotos LifeIsBeautiful 0

1998 - موسیقی فیلم زندگی زیباست ( Life Is Beautiful ) : فیلم بسیار موفق « زندگی زیباست » اثر روبرتو بنینی که در آن سال جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را نیز دریافت کرد، در بخش موسیقی متن نیز اثر برگزیده اسکار آن سال شد. با این توضیح که رقبای او هانس زیمر و جان ویلیامز بودند و در مجموع این انتخاب غیرمنتظره بود.

دانلود فایل

tig001r a22

1999- موسیقی فیلم ویلن قرمز (The Red Violin) : جان کاریگلیانو در این سال موفق شد توماس نیومن را برای ساخت موسیقی فیلم « زیبایی آمریکایی » شکست دهد و اسکار را به منزل ببرد.

دانلود فایل

 tiger a22

2000- موسیقی فیلم ببر خفته ، اژدهای پنهان (Crouching Tiger, Hidden Dragon) : در این سال فیلمهای مطرحی همچون « گلادیاتور » و « مالنا » در رشته بهترین موسیقی متن حضور داشتند و رقابت بسیار فشرده بود. اما در نهایت موسیقی زیبا و ماندگار فیلم چینی « ببر خفته ، اژدهای پنهان » توانست جایزه این بخش را دریافت نماید و کسی هم از این انتخاب ناراضی نبود!

دانلود فایل

 the lord of the rings fellowship of the rin0

2001- موسیقی فیلم ارباب حلقه ها : یاران حلقه (The Lord of the Rings: The Fellowship of the) : سه گانه حماسی « ارباب حلقه ها » به کارگردانی پیتر جکسون توانست اغلب جوایز اسکار را از آن خود کند و یکی از آنها در بخش موسیقی متن بود که توسط هاوارد شور ساخته شده بود و در اولین فیلم از سه گانه، اسکار را نصیبش کرد.

دانلود فایل

Frida 222

2002 : موسیقی فیلم فریدا (Frida) : یکی از انتخاب های عجیب بخش موسیقی متن تاریخ اسکار، در سال 2002 به وقوع پیوست. جایی که از موسیقی متن مشهور فیلم « ساعت ها » ساخته فیلیپ گلس به عنوان برنده اصلی نام برده می شد اما در نهایت فیلم « فریدا » بود که به این جایزه دست یافت و همه را متعجب کرد.

دانلود فایل

 LordofRings630

2003 : موسیقی فیلم ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه (The Lord Of The Rings: Return Of The King) : هاوارد شور در شبی که « ارباب حلقه ها » فاتح جوایز اسکار بود، مجسمه بخش موسیقی را به منزل برد. او در مجموع برای موسیقی متن دو فیلم از سه قسمت ارباب حلقه ها، موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

دانلود فایل

 fn088200

2004 - موسیقی فیلم در جستجوی ناکجاآباد (Finding Neverland) : در این سال جان ویلیامز و توماس نیومن رقبای اصلی یکدیگر محسوب می شدند اما جایزه در نهایت به آهنگساز فیلم « در جستجوی ناکجاآباد » تعلق گرفت و پیش بینی ها را برهم زد.

دانلود فایل

 Brokeback Mountain 4

2005 - موسیقی فیلم کوهستان بروبک (Brokeback Mountain) : در این سال فیلم درام آنگ لی توانست در بخش موسیقی به عنوان اثر برگزیده محسوب شود و در کمال تعجب دست جان ویلیامز که در این سال با موسیقی فیلمهای « خاطرات یک گیشا » و « مونیخ » دوبار نامزد شده بود را از جایزه کوتاه نماید.

دانلود فایل

 uHx9E9xqSgOBoRvL4shmMNu8Ojc33

2006 - موسیقی فیلم بابل (Babel) : در این سال باز هم گوستاو سانتائولا که سال گذشته برای « کوهستان بروبک » موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی متن شده بود، در این سال نیز جایزه را با « بابل » به منزل برد که انتخاب بسیار مناسبی هم به نظر می رسید.

دانلود فایل

 atone001

2007 - موسیقی فیلم تاوان (Atonement) : در سالی که در بخش موسیقی اثر چندان برجسته ای به چشم نمی خورد، داریو ماریانلی توانست برای ساخت موسیقی متن درام جنگی « تاوان » اسکار بهترین موسیقی را بدست آورد.

دانلود فایل

 

 

 

مطالب قسمت های قبل را از طریق لینک های زیر مشاهده نمائید :

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1945 الی 1954 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1955 الی 1965 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1966 الی 1976 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1977 الی 1987 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1987 الی 1997 }

 

صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید