carterپیش از اکران گزارشات بسیاری در مورد آنچه بر پروژه ی بزرگ والت دیزنی می گذرد منتشر می شد .از برترین جلوه های ویژه تا انقلاب در کارهای گرافیکی و داستان ناب و زیبایی های فیلم تا تیر آخر در مورد اینکه  فیلم لو رفته است و نسخه هایی از آن در اینترنت منتشر شد اما هیچکدام نتوانست راه نجات را برای این فیلم باز کند.شاید در پایان روزی که نسخه ی تدوین شده ی فیلم برای مسئولان و گردن کلفت های دیزنی پخش شد از همان موقع به فکر بودند تا راهی پیدا کنند تا از شدت شکست و فاجعه تا حد زیادی جلوگیری کنند.داستان یک پروژه ی دویست میلیون و پنجاه میلیون دلاری که دویست میلیون دلار خسارت روی دست سازندگان گذاشت.


سخنگوی والت دیزنی در آخرین مصاحبه ی  خود در مورد این فیلم گفت که دیزنی دویست میلیون ضرر مالی برای این پروژه اش در نظر گرفته است.فیلمی که ترکیبی از جلوه های ویژه ،وسترن غربی و قهرمان ورزشکار بود اما در نهایت امتیازی در حد بی منفی از منتقدین دریافت کرد. دیزنی در بیانیه ی خود اعلام کرد که با توجه به عملکرد جهانی فروش جان کارتر که حدود184میلیون دلار شد.این میزان ضرر را در نظر گرفت در حالی که برای داشتن یک سود مناسب از این فیلم آنها انتظار فروش ششصد میلیون دلاری در سطح جهانی را داشتند.شکستهای پیاپی دیزنی گویا پایان ندارد.پس از شکست مفتضحانه ی انیمیشن مریخی ها به مادر احتیاج دارند. شاگرد جادو و شاهزاده ی پارسی اکنون باید نام جان کارتر را نیز در کلکسیون فجایع فیلم سازی دیزنی اضافه کرد.


Walt-Disneyطبیعتا دیزنی به آینده امیدوار است جایی که فیلم های مثل انتقام گیر و انیمیشن شجاع در تابستان منتظر فتح گیشه ها هستند.آنچه که از بیانیه ی دیزنی برمی آید این است که پرونده ی جان کارتر بسته شده است و فیلم به آخر خط رسیده و از الان دیزنی به دنبال پول روی زمین خواهد گشت و شاید به این زودی ها دیگر به مریخ برنخواهد گشت.مریخ جایی است که پول های والت دیزنی را می بلعد.همان بهتر که فقط سفینه های فضایی به آنجا بروند


جان کارتر                    سرمایه250میلیون دلار       فروش جهانی 184میلیون دلار

شاهزاده پارسی          سرمایه200میلیون دلار        فروش جهانی 332میلیون دلار

شاگرد جادوگر              سرمایه150میلیون دلار        فروش جهانی215میلیون دلار

مریخ مامان میخواد       سرمایه 150میلیون دلار       فروش جهانی 38میلیون دلار!

توجه داشته باشید آمار فروش آمار کلی است و سود خالص نیست.برای بازگشت سرمایه حداقل فیلم باید دوبرابر میزان سرمایه گذاری فروش داشته باشد. با یک حساب کلی می شود گفت والت دیزنی روی چهار فیلم بزرگ خود مجموعا750میلیون دلار ضرر داشته است.

باید دید والت دیزنی از این به بعد چه میخواهد بکند. آیا همچنان به ساخت فیلم هایی شکست خورده ادامه خواهد داد؟ و آیا اصلا قدرت سرمایه گذاری های عظیم را خواهد داشت؟

 

کپی برداری از مطالب مووی مگ تنها با ذکر دقیق لینک سایت MovieMag.IR و نویسنده مطلب مجاز است.

 

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید