Mortal Kombat

با انتشار فیلم مورتال کمبت ( Mortal Kombat ) بار دیگر توجه علاقه مندان به سینما به دو فیلمی که براساس این بازی در دهه 90 ساخته شده بود جلب شده است. 2 فیلمی که نتوانستند به موفقیتی دست پیدا کنند اما با گذشت سال ها از زمان ساخت، تبدیل به یک اثر کلاسیک در سینمای رزمی شدند.

در گزارش ویژه این هفته نگاهی داشته ایم به بازیگران دو فیلم « مورتال کمبت » و « مورتال کمبت: نابودی » و سرنوشتی که آن ها پس از بازی در این دو فیلم تجربه کردند.

Mortal Kombat

رابین شو (Robin Shou): شو بازیگر نقش لیو کانگ در دو فیلم « مورتال کمبت » و « Mortal Kombat: Annihilation » بود که نقش اصلی این سری از فیلم ها محسوب می شود. رابین شو هرگز نتوانست به موفقیتی بیش از آنچه که با « مورتال کمبت » کسب کرد دست پیدا کند و در سال های بعد بازیگر فیلم های ویدئویی و کوتاه شد. شو پس از سال 2014 در هیچ فیلم یا سریالی حضور نیافته است.

کریستوفر لمبرت (Christopher Lambert):

کریستوفر لمبرت (Christopher Lambert):  مشهورترین بازیگر سری فیلم های « مورتال کمبت » بود که در نقش رِیدن در نسخه سال 1995 ایفای نقش کرد. لمبرت یکی از بازیگران پرکار هالیوود است و در دوران اوج بازیگری اش برای بازی در فیلم های محبوب « قلعه » ، « بل کانتو » و  البته فیلم « تارزان » شناخته می شد.

لیندن اشبی (Linden Ashby):

لیندن اشبی (Linden Ashby): وی بازیگر نقش " جانی کیج " در نسخه اول فیلم بود. اشبی کماکان حضور فعالی در عرصه تلویزیون دارد و از جمله سریال هایی که در آن حضور داشته می توان به « Teen Wolf » و « Trinkets » اشاره کرد. اشبی همچنین صداپیشه شخصیت جانی کیج در بازی کامپیوتری جدید این سری یعنی « Mortal Kombat 11» نیز بود.

بریجت ویلسون – سمپرس (Bridgette Wilson-Sampras):

بریجت ویلسون – سمپرس (Bridgette Wilson-Sampras): علی رغم محبوبیتی که ولیسون – سمپرس با بازی در فیلم « مورتال کمبت » کسب کرده بود، وی از لیست بازیگران قسمت دوم در سال 1997 خط خورد و پس از آن نیز همواره به عنوان بازیگر نقش های فرعی در سینما و تلویزیون به ایفای نقش پرداخت. آخرین حضور ولیسون – سمپرس در مقابل دوربین به سال 2008 و فیلم « Phantom Punch » باز می گردد.

تالیسا سوتو (Talisa Soto)

تالیسا سوتو (Talisa Soto) : تالیسا سوتو پیش از اینکه بازیگر شود یک مدل محبوب در اروپا بود. سوتو این شانس را داشت که در هر دو فیلم « مورتال کمبت » و « مورتال کمبت: نابودی » در نقش تانیا حضور داشته باشد. سوتو پس از بازی در این دو فیلم، در چند فیلم نه چندان مطرح دیگر نیز حضور یافت اما نتوانست به موفقیتی در عرصه بازیگری دست پیدا کند و پس از بازی در « La Mission» بازنشسته شد.

کری-هیرویوکی تاگاوا (Cary-Hiroyuki Tagawa):

کری-هیرویوکی تاگاوا (Cary-Hiroyuki Tagawa): او بازیگر نقش شانگ سونگ در اولین فیلم این مجموعه بود. هیرویوکی تاگاوا کماکان یکی از بازیگران پرکار در هالیوود محسوب می شود که در فیلم های تلویزیونی،کوتاه و سریال های کوتاه و بلند به ایفای نقش می پردازد. هیرویوکی تاگاوا هرگز نتوانست تبدیل به بازیگر بزرگی شود و فیلم بزرگی هم در کارنامه او ثبت نشد.

ترور گادارد (Trevor Goddard):

ترور گادارد (Trevor Goddard): این بوکسور اهل انگلستان، بازیگر نقش " کینو " در نسخه اول فیلم « مورتال کمبت » بود. گادارد پس از بازی در این فیلم، در چند فیلم اکشن و رزمی دیگر به ایفای نقش پرداخت و در سال 2003 به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر اوردوز کرد و درگذشت.

جیمز ریمار (James Remar):

جیمز ریمار (James Remar): پس از اینکه کریستوفر پلامر از بازی در قسمت دوم فیلم « مورتال کمبت » انصراف داد، جیمز ریمار بازیگر نقش " رِیدن " در قسمت دوم شد. ریمار کماکان حضور فعالی در عرصه سریال های تلویزیونی دارد و بیش از 170 اثر کوتاه و بلند در کارنامه او به ثبت رسیده است. با این حال، او هرگز به موفقیتی در سینما دست پیدا نکرد.

سندرا حس (Sandra Hess):

سندرا حس (Sandra Hess): « مورتال کمبت: نابودی » نخستین فیلم غیر سوئیسی بود که سندرا حس در آن به ایفای نقش پرداخت. او در قسمت دوم فیلم « مورتال کمبت» جایگزین بریجت ویلسون – سمپرس شده بود که بازیگر نقش " سونیا بلید " بود. حس نیز پس از بازی در فیلم « مورتال کمبت: نابودی» ، توفیقی در سینما کسب نکرد و پس لز بازی در چند فیلم و سریال تلویزیونی، در سال 2012 خود را بازنشسته کرد.

لین رد ویلیامز (Lynn 'Red' Williams):

لین رد ویلیامز (Lynn 'Red' Williams): او بازیگر نقش شخصیت " جکس " در قسمت دوم « مورتال کمبت » بود. ویلیامز که سابقاً بازیکن راگبی در آمریکا بود، فعالیت هنری موفقی نداشت و عمده شهرت او نیز به دلیل بازی در نقش " جکس " است. این بازیگر نیز در سال 2004 خود را بازنشسته کرد و دیگر در هیچ اثری دیده نشد.

برایان تامپسون (Brian Thompson):

برایان تامپسون (Brian Thompson): تامپسون بازیگر نقش " شائو کان " در فیلم « مورتال کمبت: نابودی » بود. تامپسون سابقه طولانی در بازیگری دارد و در آثار مطرحی از جمله « ترمیناتور » نیز حضور داشته اما هرگز تبدیل به بازیگری مطرح نشد. عمده نقش آفرینی های تامپسون به حضور در نقش های مکمل در آثار معمولی سینما و تلویزیون گذشته که کماکان هم ادامه دارد.

رینر شون (Reiner Schöne):

رینر شون (Reiner Schöne): بازیگری آلمانی که در فیلم « مورتال کمبت: نابوتی » بازیگر نقش " شینوک " بود. شون بازیگری پرکار در عرصه تلویزیون محسوب می شود و کماکان حضور فعالی در فیلم ها و سریال های آلمانی دارد.

موستا واندر (Musetta Vander):

موستا واندر (Musetta Vander): این بازیگر اهل آفریقای جنوبی بازیگر نقش " سیندل " در فیلم « مورتال کمبت: نابودی » بود. بازیگری که بازی بدش در این فیلم بیش از دیگر بازیگران دیده شد. واندر نیز در پس از بازی در این فیلم، موفقیتی در عرصه سینما و تلویزیون کسب نکرد و کماکان در نقش های فرعی در سریال های تلویزیونی دیده می شود. شاید مطرح ترین فیلم ثبت شده در کارنامه واندر بازی در فیلم « اوه! برادر کجایی؟ » باشد.

آیرینا پانتااوا (Irina Pantaeva):

آیرینا پانتااوا (Irina Pantaeva): این بازیگر اهل روسیه پیش از اینکه بازیگر شود یک مدل بود. پنتااوا در فیلم « مورتال کمبت: نابودی » بازیگر نقش " جید " بود که مهمترین اثر در کارنامه هنری این بازیگر نیز محسوب می شود. پانتااوا پس از این فیلم بازیگری حرفه ای را کنار گذاشت و در سال 2002 نیز خود را بازنشسته کرد.

مرجان هولدن (Marjean Holden):

مرجان هولدن (Marjean Holden): هولدن بازیگر نقش " شیوا " در فیلم « مورتال کمبت: نابودی » بود. برخلاف سابقه درخشان هولدن در هنرهای رزمی، سازندگان « مورتال کمبت » استفاده مناسبی از او در فیلم به عمل نیاوردند. هولدن پس از بازی در فیلم « مورتال کمبت: نابودی » در چند سریال تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت و پس از سال 2010 نیز در هیچ اثری دیده نشد. با اینحال گفته می شود او یکی از بازیگران سه گانه « Garrison7 » خواهد بود که قرار است در سال 2022 منتشر شود.

night wolf

گری "لایت فوت " دیویس (Gary "Litefoot" Davis): او بازیگر نقش " نایت وولف " در فیلم « مورتال کمبت: نابودی » بود. این بازیگر که به نام هنری « لایت فوت » شناخته می شود، از جامعه سرخپوستان آمریکایی است و یک فعال اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود. از این جهت، لایت فوت هرگز توفیقی در بازیگری کسب نکرد و به سمت تجارت کشیده شد.

 

پویا اقبالی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید