دو ماه آخر سال معمولا تعدادی از پرفروش ترین فیلم های سال را برای اکران در خود جای داده است و تعطیلات سال 2012 با تشکر از بلاک باستر های گارانتی شده ای مانند "هابیت: یک سفر غیر منتظره" ؛ "گرگ و میش: شروع روز قسمت دوم" و "سقوط آسمانی" از همیشه آماده تر به نظر می رسد. بعضی دیگر از فیلم ها مانند "زندگی پای"؛ "جانگوی رها شده" و "این چهل سالگی است" کمتر قابل اطمینان هستند. به نظر می رسد که این فصل به اندازه کافی قدرت داشته باشد تا سال 2012 را به یک رکورد جدید سوق دهد. در این مطلب پیش بینی 12 عنوان پرفروش ترین های دو ماه آخر سال 2012 در فروش داخلی امریکا را بررسی می کنیم:

hobbit0244

 

 1- هابیت: یک سفر غیر منتظره (14 دسامبر- 24 آذر)

سه فیلم ارباب حلقه ها بین سال های 2001 تا 2003 در سینماهای امریکای شمالی  فروشی بیش از یک میلیارد دلار داشته اند و قسمت سوم برنده 11 جایزه اسکار شد. این سری فیلم ها بسیار پر طرفدار هستند که این موضوع باعث فروش خوب هابیت خواهد شد. با این حال بازسازی ها و پیش در آمد ها معمولا مقداری کمتر از فیلم های اصلی می فروشند. این مسائل فروش هابیت را در حد بازگشت سلطان قرار می دهد که 327 میلیون دلار فروش کرد.
پیش بینی:  330 میلیون دلار

 54154542

 2- گرگ و میش: شروع روز قسمت دوم (16 نوامبر- 26 آبان)

قسمت قبلی گرگ و میش 281.3 دلار فروش کرد که کمی از قسمت سوم یعنی "کسوف" با فروش 300.5 کمتر می باشد. فروش "گرگ و میش: شروع روز قسمت دوم" با توجه به اینکه آخرین قسمت این فیلم ها می باشد (خدا را شکر) باید رقم بالاتری باشد( با توجه به اتفاقی که برای قسمت آخر جنگ های ستاره ای و هری باتر رخ داد) و رکورد جدیدی برای این سری خواهد بود.
پیش بینی:  320 میلیون دلار

 

 3- سقوط آسمانی ( 9 نوامبر- 19 آبان)skyfall0110

آخرین قسمت باند بعد از چهار سال از آخرین فیلم باند (ذره ای آرامش) رسیده است و تاکنون یک رکورد فروش 285 میلیونی در فروش خارج از امریکا داشته است و این در حالی است که طرفداران به شدت از اکشن هیجان انگیز و فراموش نشدنی و داستان چند لایه و پر پیچ و خم آن تعریف می کنند. با توجه به تعریف و تمجید های فراوان کسانی که فیلم را دیده اند و آهنگ آدل به عنوان ساندترک اصلی فیلم و تعدادی از بهترین نقد های منتشر شده؛ انتطار یک رکورد شکنی برای "سقوط آسمانی" می رود.
پیش بینی:   185 میلیون دلار

 

 4- رالف خرابکار (2نوامبر- 12 آبان) : wreckitralph12

اولین هفته نوامبر زمان مناسبی برای اکران انیمیشن ها می باشد و در طول سال های گذشته فروش کلی این انیمیشن ها از "فیلم زنبوری" با کمترین فروش (126 میلیون دلار) تا "ماداگاسکار 2 " با بیشترین فروش (180 میلیون دلار) در این رنج قرار داشته اند. با در کنار هم قرار دادن عواملی چون کاراکتر بازی های ویدیویی قدیمی برای بزرگسالان و کاراکتر های پر زرق و برق و جذاب برای کودکان رالف خرابکار این شانس را دارد تا فروش خوبی داشته باشد.

پیش بینی:   155 میلیون دلار

 

5- خیزش محافظان (25 نوامبر- 5 آذر) : rise2

فیلم هایی با موضوع سانتا کلوز در حوالی کریسمس در طول تاریخ باکس آفیس؛ فروش خوبی داشته اند تا زمانی که فیلم آرتور کریسمس در سال گذشته اکران شد و با فروش کل 46 میلیون دلار شکست خورد. "خیزش محافظان" درست در این زمان اکران می شود. دریم وورکز نسبت به سونی پیکچرز تجربه بیشتری در تولید انیمیشن های پرفروش دارد و با توجه به این مطلب فروش "خیزش محافظان" باید از 100 میلیون دلار بگذرد. هرچند توقع فروش "چگونه اژدهای خود را آموزش دهید" را نداشته باشید مگر اینکه فیلم بیش از آنچه به نظر می آید بهتر باشد.
پیش بینی:   130 میلیون دلار

 

6- بینوایان (25 دسامبر- 5 دی): lesmis011

بینوایان به درستی به عنوان یک فیلم کلاسیک تعطیلاتی زمان مناسبی برای اکران دارد. کارگردانی ستایش شده (تام هوپر؛ سخنرانی پادشاه) و بازیگرانی شاخص دارد و از یکی از پر طرفدارترین موزیکال های تاریخ معاصر اقتباس شده و به احتمال زیاد یکی از امید داران اصلی جوایز اسکار خواهد بود.
پیش بینی:   125 میلین دلار

 

7- جانگوی رها شده (25دسامبر- 5 دی): django2

فیلم جدید نویسنده و کارگردان معروف کوئینتین تارانتینو که آخرین فیلمش "حرامزاده های بی آبرو" پرفروش ترین فیلمش هم بود (120 میلیون دلار). از خیلی جهات جانگو فیلمی است در ادامه فیلم های تارانتینو با محوریت انتقام که البته اینبار کریستف والتز را در یک نقش اصلی دارد. این فیلم همچنین لئوناردو دی کابریو؛ جیمی فاکس و ساموئل ال جکسون را دارد به طوری که می توان گفت قوی ترین گروه بازیگران را دارد. متاسفانه فیلم هایی با مدت زمان طولانی و با درجه نمایشی R معمولا در زمان کریسمس خیلی پرفروش و محبوب باقی نمی مانند؛ به طور مثال "دختری با خالکوبی اژدها" سال گذشته 102.5 میلیون دلار فروش کرد. با این حال انتطار می رود  "جانگوی آزاد شده" با اختلاف ناچیزی نسبت به "حرامزاده های بی آبرو" فروش کند.
پیش بینی:   105 میلیون دلار

 

8- کتابچه با خطوط نقره ای (21 نوامبر- 1 آذر): SLP2

فیلم جدید دیوید اُ راسل کارگردان فیلم "مبارز" که فروشی 93.6 میلیون دلاری داشت؛ ریویو های فوق العاده ای در جشنواره تورنتو دریافت کرد و به عنوان یکی از امید داران اصلی اسکار شناخته شده است. با توجه به اینکه به شخصه (نویسنده مطلب) این فیلم را تماشا کردم به طور یقین می توانم بگویم یک کمدی رومانتیک بسیار محبوب و پرفروش خواهد شد که ممکن است در ابتدا شروع ضعیفی داشته باشد اما در طول ماه دسامبر فروش کلی خوبی خواهد داشت. درجه نمایشی R ممکن است باعث کم بودن میزان فروش شود اما با این وجود بزرگسالان استقبال خوبی از فیلم خواهند داشت؛ همینطور تین ایجر هایی که طرفدار برادلی کوپر و جنیفر لارنس هستند.
پیش بینی:   100 میلیون دلار

 

9- زندگی پای (21 نوامبر- 1 آذر): lifeofpi011

از خیلی جهات "زندگی پای" شبیه فیلم نوامبر سال گذشته یعنی "هوگو" می باشد. اکران هر دو در چهارشنبه قبل از عید شکر گذاری است. هر دو اقتباسی از کتاب های کودکان هستند و از امید داران اسکار. هردو کارگردان های بزرگ و ستایش شده ای دارند که برای اولین بار با تکنولوژی سه بعدی کار کرده اند. "زندگی پای" از کتاب پرطرفدار تری اقتباس شده و انتظار می رود فروش بیشتری از هوگو (73.9 میلیون دلار) داشته باشد.
پیش بینی:   95 میلیون دلار

 

10- جک ریچر (21 دسامبر- 1 دی): reacher

جک ریچر تا چند ماه به نظر یک فیلم بدون مغز می رسید. جک ریچر اقتباسی از سری داستان هایی با محوریت این شخصیت به نویسندگی لی چایلدز است . این شخصیت بسیار محبوب است. تام کروز بعد از نمایش تاثیر گذارش در قسمت چهارم ماموریت غیر ممکن در این فیلم ظاهر شده. متاسفانه چهره سینمایی تام کروز بعد از طلاق از کیتی هولمز دچار آسیب شده و همچنین تریلر فیلم "جک ریچر" هم چندان دلگرم کننده نبود. طرفداران کاراکتر جک ریچر از فیلم استقبال خواهند کرد اما با توجه به اکران فیلم در یک فصل رقابتی احتمالا فیلم در حدود 2 فیلم اکشن قبلی تام کروز یعنی والکیری (83 میلیون دلار) و شوالیه و روز (76.4 میلیون دلار) خواهد فروخت.
پیش بینی:   90 میلیون دلار

 

11- این چهل سالگی است (21 دسامبر- 1 دی): 67576465

دو فیلم اول جاد آپاتو یعنی "باکره 40 ساله" و "باردار" هر دو فروش بسیار خوب 109.4 و 148.8 میلیون دلاری داشتند." آدم های بامزه" با فروش 51.9 میلیون دلار موفقیت کمتری داشت. این چهل سالگی است به نوعی ادامه ای بر فیلم "باردار" می باشد. بنابراین امید می رود فیلم فروش بالایی داشته باشد. متاسفانه کاراکتر میانسال پال راد و لزلی مان جذابیت بارداری ناخواسته فیلم "باردار" را ندارد.
پیش بینی:   85 میلیون دلار

 

12- پرواز (2 نوامبر- 12 آبان): flight09

بعد از 12 سال دوری از فیلم زنده؛ رابرت زمه کیس با فیلم درام "پرواز" به این فرمت فیلمسازی باز می گردد. اگر کسی بداند چگونه یک داستان ارجینال را به یک موفقیت تجاری تبدیل کند او رابرت زمه کیس است. چهار فیلم زنده آخر او نزدیک به 840 میلیون دلار در داخل امریکا فروش داشته اند و هر چهار فیلم داستانی ارجینال داشتند. درجه نمایشی R و موضوع سیاه فیلم از رکورد شکنی آن جلوگیری می کند اما طرفداران دنزل واشینگتن که تشنه چنین فیلم هایی از او هستند از فیلم استقبال خواهند کرد. فیلم همچنین ریویو های بسیاری خوبی داشته است.
پیش بینی:   75 میلیون دلار

 

تهیه ،ترجمه و تنظیم:   نیما بخت همت

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید