259656

 « هابیت : یک سفر غیرمنتظره » پیش درآمدی است بر سه گانه ی مشهور « ارباب حلقه ها ». «ارباب حلقه ها » نخستین بار به صورت کتاب در بین سال های 1954 و1955 منتشر شد وهابیت نیز پیش تر در سال1937 به چاپ رسیده بود.« هابیت » سومین کتاب معروف تالکین سیلماریلیون است که حال و هوای آن نیز مشابه « ارباب حلقه ها » می باشد و البته نکته مهم اینجاست که این داستان پیش از نگارش « ارباب حلقه ها » به انتشار رسیده بود.

 

دریافت تمام پوسترهای فیلم هابیت یک سفر غیرمنتظره 

download

دریافت تریلر های فیلم هابیت یک سفر غیرمنتظره

    download       download       download

آشنایی با نویسنده:

جان رونالد روئل تالکین شناخته شده با نام جی آر آر تالکین ، نویسنده ی انگلیسی که در سوم ژانویه ی1892 در بلوم فونتین آفریقای جنوبی به دنیا آمد. در سال 1896 به همراه خانواده به انگستان باز می گردند و در روستایی نزدیک بیرمنگام انگلستان ساکن می شوند.

تالکین در سال1915 مدرک درجه یک در انگلیسی که معادل درس ادبیات و زبان است را از دانشگاه آکسفورد دریافت می کند .در سال1917 کار بر روی داستان خود سیلماریلیون را آغاز می کند.در سال 1937 داستان نیمه کاره ی او به نام هابیت توسط یکی از دوستانش که در انتشارات فعالیت داشت، دیده می شود و وی تالکین را ترغیب می کند تا کتابش را به پایان برساند و سرانجام در سال1937 داستانی با نام هابیت منتشر می شود.

فروش و محبوبیت هابیت به قدری بالا می گیرد که مدریر انتشارات از او می خواهد تا دیگر ایده های مشابه این کار را دنبال کند.تالکین نسخه ای از کتاب سیلماریلیون را پیشنهاد می کند اما از سوی ناشر به دلیل آنچه که عدم امکان فروش بالا خوانده شد، این کتاب به چاپ نرسید و به جای آن از تالکین خواسته شد تا جریانات هابیت را دنبال کند و در واقع برای این داستان دنباله ای بنویسد. به این ترتیب در بین سال های 1954 تا1955 تالکین کتاب ارباب حلقه ها را در سه جلد به بازار می فرستد که تمام کتاب ها به سرعت فروخته و نایاب می شوند.

جان تالکین در نهایت در دوم سپتامبر1973 از دنیا می رود و در آکسفورد به خاک سپرده می شود.پس از مرگ او پسرش کار ویرایش و جمع آوری نوشته های پدر را ادامه می دهد و کتاب محبوبش سیلماریلیون در سال1977 منتشر می کند. همچنین سه کتاب دیگر او با نام های داستان های نا تمام تاریخ سرزمین میانه و فرزندان هوربن در فاصله ی سال های 1980 تا 2007 منتشر گردیدند.

98456

مهمترین شخصیت های کتاب هابیت:

هابیت ها: نژادی که مردمانی کوتوله و خوشگذران و دوستدار جشن و بازی هستند.آنها قلبی مهربان دارند و از ماجراجویی و خارج شدن از دهکده ی خود می ترسند.

دورف ها : دورف ها مو جوداتی کوتاه قامت و پر ریش هستند که کار اصلی شان آهنگری و سنگ تراشی می باشد.آنها مغرور و جان سخت هستند و عمری بیش از250 سال دارند و نیروی جنگندگی بسیاری دارند.

اِلف ها : موجوداتی شبیه به انسان با عمری بسیار درازتر و گوش هایی کشیده تر و همیشه در نبرد با مورگوت و سائورون.

حلقه :حلقه به دست ارباب تاریکی ،سایورن ساخته شد و زمانی که آن را در دست می کرد قدرتش چندین برابر می شد در جریان نبردخیر و شر فرمانده ی نیروهای خیر انگشت سایورن را برید و حلقه را به دست آورد.

حلقه بعدها از دست او خارج شد و در رودخانه افتاد 2000 سال از زمان افتادن حلقه می گذشت تا ماهیگیری آن را پیدا کرد.ماهیگیر توست اسمیگل کشته شد و حلقه به دست اسمیگل یا همان گالوم افتاد. گالوم تحت تاثیر نیروی جادویی حلقه به غاری متروک پناه برد و پانصد سال در غار زندگی کرد و در نهایت بیلبو بگینز با زیرکی و حقه بازی حلقه را از اسمیگل گرفت.

با در دست کردن حلقه توسط هر نفر؛ قدرت ارواح به او منتقل می شود.حلقه از طلای ناب و در آتش کوه هلاکت ساخته شد و تنها از راه انداختن آن در آتش همان کوه از بین می رود.سایرون برای قدرت گیری دوباره و تسلط بر سراسر جهان به وجود آن حلقه نیازمند است و با از بین رفتن حلقه سایرون نیز خواهد مرد.

51456

داستان فیلم هابیت :

13دورف به همراه گاندولف جادوگر بزرگ به خانه ی بیلبو بگینز که یک هابیت و ساکن روستای شایر است می روند و در آنجا تصمیم می گیرند تا سفری دور و دراز را برای یافتن گنجینه های افسانه ای آغاز کنند. در میانه های راه بیلبو از گروه جدا افتاده و گم می شود و در آنجا با گالوم روبرو می شود که که حلقه ی قدرت را در اختیار دارد.بیلبو با دوز و کلک حلقه را از گالوم(اسمیگل)می رباید و در نهایت به دوستانش می پیوندد در ادامه نگهبان گنج افسانه ای که اژدهایی به نام اسماگ است کشته می شود و دورف ها و بیلبو بگینز به ثروت می رسند.

معرفی تمام عوامل فیلم :

کارگردان : پیتر جکسون

متولد سی و یکم اکتبر 1961 در نیوزیلند . کارگردان و فیلم نامه نویس فیلم « کینگ کنگ » و سه گانه ی « ارباب حلقه ها » و تهیه کننده فیلم موفق « منطقه 9 » که برنده جایزه اسکار نیز شده است.

نویسندگان:

فرن والش(Fran Walsh)  :متولد1959 نویسنده فیلمنامه فیلم های « کینگ کنگ » و سه گانه ی « ارباب حلقه ها» ، «استخوان های دوست داشتنی » ( The Lovely Bones )و تهیه کننده فیلم « Halo » ) در مرحله پیش تولید است )

فیلیپا بوینز: فیلم نامه نویس فیلم های « کینگ کنگ » ، « استخوان های دوست داشتنی » و سه گانه «ارباب حلقه ها » و تهیه کننده فیلم « منطقه 9 » (District 9)

پیتر جکسون :متولد سی و یکم اکتبر 1961 در نیوزیلند . کارگردان و فیلم نامه نویس فیلم « کینگ کنگ » و سه گانه ی « ارباب حلقه ها » و تهیه کننده فیلم موفق « منطقه 9 » که برنده جایزه اسکار نیز شده است.

گیلرمو دل تورو :متولد نهم اکتبر 1964 در گواداخالارای مکزیک و شناخته شده به خاطر سری فیلم های « پسر جهنمی »و تهیه کنندگی فیلم هایی چون « پاندای کونگ فو کار» و « گربه ی چکمه پوش ». دل تورو همچنین تهیه کنندگی قسمت سوم « پاندای کونگ فو کار » و فیلم « پینوکیو » را نیز بر عهده خواهد داشت.او در اواسط کار از گروه هابیت ها جدا شد.

نکته جالب در مورد گروه نویسندگان این است که خانم ها فرن والش و فیلیپا بوینز به همراه پیتر جکسون در اکثر کارها به صورت تیمی کار کرده اند: « ارباب حلقه ها » ، «استخوان های دوست داشتنی »، « کینگ کنگ » و « منطقه 9 » از جمله این فیلمها بوده که همگی آثار موفقی بوده اند.

 945964596

بازیگران ، نقش ها و فیلم های مهم گذشته:

یان مک کلین گاندولف  Gandalf ارباب حلقه ها ، مردان ایکس یک و دو ، نامزد دریافت اسکار
مارتین فریمن بیلبو  Bilbo  تقریبا هیچ فیلم مهمی بازی نکرده است
ریچارد آرمیتاژ ثورین  Thorin  رابین هود ، کاپیتان آمریکایی: نخستین انتقام جو
کن استات بالین  Balin King Arthur One Day
گراهام مک تاویش دوالین  Dwalin Columbiana  Rambo ،، صدا پیشگی تعداد زیادی بازی ویدیویی از جمله Call of Duty: Modern Warfare 3
ویلیام کیچر بیفور  Bifur / Tom Troll  Out of the Blue
جیمز نزبیت  بوفور  Bofur  Bloody Sunday  MillionsMillions
استفان هانتر بومبور  Bombur  تقریبا هیچ فیلم مهمی بازی نکرده است
دن اوگرمن فیلی Fili  تقریبا هیچ فیلم مهمی بازی نکرده است
آیدان تورنر کیلی  Kili  سریال Being Human
جان کالین اووین  Oin  تقریبا هیچ فیلم مهمی بازی نکرده است
پیتر هامبلتون گلووین  Gloin / William Troll  تقریبا هیچ فیلم مهمی بازی نکرده است
جد بورفی نوری  Nori  ارباب حلقه ها ،کینگ کنگ، منطقه 9
مارک هادلو دوری  Dori / Bert Troll  کینگ کنگ
آدام براون اوری  Ori  تقریبا هیچ فیلم مهمی بازی نکرده است
یان هولم پیری بیلبو  Old Bilbo  بیگانه ، انیمیشن راتاتویی ، ارباب حلقه ها نامزد دریافت اسکار
الیجا وود فرودو  Frodo  ارباب حلقه ها happy feet  sin city
هوگو ویوینگ الروند  Elrond  ارباب حلقه ها  ، ماتریکس ، کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام جو  ، V for VendettaV for Vendetta
کیت بلانشیت گارادریل Galadriel  ارباب حلقه ها ، مورد عجیب بنجامین باتن ، الیزابت رابین هود،. وی قبلا برنده جایزه اسکار شده است.
کریستوفر لی سارومان  Saruman  ارباب حلقه ها ، سایه های تاریک،  آلیس در سرزمین عجایب
اندی سرکیس گالوم  Gollum  سیاره ی میمون ها  ، ارباب حلقه ها،  انیمیشن ماجراهای تن تن ، The Prestige
سیلوستر مک کوی راداگست  Radagast  سریال دکتر هو
بری هومفریز گابلین بزرگ  Great Goblin  به دنبال نمو  ماری و مکس
جفری توماس ثور  Thror  سریال اسپارتاکوس
لی پک تراندویل  Thranduil  A Single Man ، گرگ و میش : سپیده دم -قسمت دوم ، لینکلن
مانو بنت  آزوگ Azog  30 Days of Night ، سریال اسپارتاکوس
کونان استیونس بلوگ  Blog  True Legend، سریال بازی تخت و تاج

 

 امیر گلسفیدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید