a0aa7168b83f7f34cb9e02314

Zarinاولین لوح زرین هفته را به حسن دادخواه ، تهیه کننده شناخته شده سینمای ایران تقدیم می کنیم که قرار بود فیلمی تحت عنوان « سلام بمبئی » را کارگردانی کند اما پس از اینکه یکی از بازیگران بالیوودی به ساحت مقدس حضرت زهرا ( ع ) اهانت کرد، خیلی سفت و سخت بطور کامل بی خیال ساخت این فیلم در هندوستان شد و گفت که به خاطر اعتقاداتش اصلا قید ساخت این فیلم را زده و آسمان به زمین هم که بیاد دیگه امکان نداره چنین فیلمی بسازد!

از این رو، به دلیل آنچه که « بها دادن به اعتقادات مذهبی به دور از ادا و اطوار رسانه ای » می نامیم، لوح زرینی را به جناب آقای دادخواه تقدیم میکنیم و امیدواریم که همیشه سلامت باشند و استوار باشند.

2 1 201412311832

Zarinدر هفته ای که گذشت یک خبر وصلت داشتیم و آن اینکه شان پن قرار هست بزودی شازده دوماد شود و چارلیز ترون هم عروس خانم. این دو بازیگر در این هفته اعلام کردند که با یکدیگر نامزده کرده اند و رابطه عاشقانه شان هم به نظر نمی رسد که حداقل تا الان به مشکلی برخورده باشد و می توانید خوشحالی مفرط را در لبخند شان پن در تصویر بالا هم ببینید!

از این رو، از آن جهت که ما خیلی با وصلت و عروسی و دامبول و دیمبول حال میکنیم لوح زرینی را به رسم ادب و هدیه ازدواج تقدیم شان پن و چارلیز ترون میکنیم و علاوه بر آرزوی خوشبختی برای این دو عزیز عاشق، خواهش می کنیم که در زمان در کنار هم بودن حواسشان بیشتر به بچه هایشان باشد تا خدای ناکرده دوباره یکی نیاید به پلیس بگوید اینها بچه را به امان خدا رها کرده اند!

farjr342

68466در هفته ای که گذشت لیست آثار بخش « سودای سیمرغ » جشنواره فیلم فجر اعلام شد و همه را بهت زده کرد چراکه تقریبا تمام فیلمهای مهم امسال از لیست نهایی بخش سودای سیمرغ حذف شده اند که این موضوع باعث تعجب بسیاری شده است. اینطور که از شواهد بر می آید، ظاهرا دلیل اصلی حذف برخی آثار « مشکل دار بودنشان » اعلام شده اما گفته نشده این مشکل ها چه بوده اند!

از این رو، ما به دلیل آنچه که « کم تحمل بودن هیئت انتخاب آثار سی و سومین جشنواره فیلم فجر » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم این عزیزان می کنیم که اجازه نداده اند تنور جشنواره سی و سوم فجر حسابی داغ شود و فیلمهای مطرح را حذف کردند.

5604 orig

68466در هفته ای که گذشت یک خبر خیلی کوچک و حاشیه ای منتشر شد از اینکه بابک حمیدیان در نشست رسانه ای « مرثیه ای برای کتاب سوزی ها » شرکت کرده و به سوالات مطرح شده درباره این نمایش پاسخ داده است. اما نکته ای که باعث شده تا این هفته یک تمشک زرین به بابک حمیدیان عزیز اهدا کنیم اظهار نظر ریزی در میان گفته هایش است که خیلی قشنگ نبوده.

حمیدیان گفت : « این نمایش از دغدغه علی اتحاد در حوزه زبان‌شناسی می‌آید. متاسفانه در دنیای امروز دایره لغات ما کمی بیشتر از ۳۰۰ واژه است که این به معنای فقر و رکود واژه به حساب می‌آید و ما باید از این اتفاق بترسیم. در این اجرا همه ما طلایه‌دار حمایت و دفاع از این سرزمین هستیم. این اجرا به شدت طعمی شاعرانه دارد و به نظرم الزامی هم نیست که حتما عوام به دیدن کار بیایند چون این اجرا از سطح فرهنگی متفاوتی برخوردار است. من از مخاطب خاص به شدت دفاع می‌کنم چون مخاطب عام باید بروند «اخراجی‌ها» ببینند.

ما اینجا از اینکه بابک حمیدیان گفته که مخاطب عام باید برود « اخراجی ها » بببیند کلا تعجب کرده ایم! جناب بابک حمیدیان عزیز ، باور کنید که مخاطبین « اخراجی ها » فقط افرادی متعلق به یک تفکر خاص نبودند و خیلی ها از متفکرین و آدم حسابی های مملکت هم به تماشای فیلم نشستند و اصلا ، بابا چرا آدمها رو دسته بندی می کنید که بروند یک چیز را نگاه کنند و متعلق به یک دسته باشند آخه!

از این رو، به دلیل آنچه که « دسته بندی کردن مخاطبین و تعیین خط مشی ذهنی برای آنان از جانب بازیگر مملکت » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم بابک حمیدیان عزیز می کنیم و امیدواریم که دیگر شاهد نباشیم بیاید و بگوید که تماشاگر عام باید برود فلان فیلم را ببیند!

10897836 760666380682031 6416621653325319697 n

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم بار دیگر تقدیم آن دسته افراد میکنیم که نمی دانیم چه کسانی هستند اما خیلی راحت شب می خوابند و صبح بلند می شوند خبر مرگ این و آن را منتشر می کنند.

در جدیدترین این موارد باخبر شدیم که به اشتباه خبر مرگ شهرام لاسمی که با ایفای نقش قلقلی دربرنامه های کودک شناخته می شود را منتشر کرده اند و یک جامعه را سر کار گذاشتند.

آقا خدا رو خوش نمیاد به خدا که خانواده های این بندگان خدا را ناراحت میکنید و بستگانشان را شوکه میکنید و مردم را ماتم زده. از این رو، به دلیل آنچه که « شایعه سازی از نوع مرگ و میر » می نامیم، تمشک زرینی را به تمامی فعالان عرصه شایعه سازی تقدیم میکنیم و امیدواریم که یک روز بالاخره متوجه شوند کارشان اشتباه است.

 

ذره بین

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!