20150416114706 7

Zarinدر هفته ای که گذشت، تولگا چلین کانات، تهیه کننده و کارگردان ترک تبار در یک مصاحبه اعلام کرد که قصد دارد با همکاری ایران فیلمی درباره « مولانا » بسازد که سر و شکل جهانی داشته باشه و حسابی مطرح بشه.

شنیدن این خبر به خودیه خود بد نیست اما یکی نیست بگه اخه چرا یکی داخل خود کشور دست به کار نمیشه و از شاعران نامی کشورمون فیلم نمیسازه تا اخرش یکی دیگه بیاد بگه میخوام فیلم بسازم، اونم کسانی که میگن مولانا اصلا واس ماست!

بهرحال، به دلیل آنچه که « ساخت فیلم درباره شاعر نامدار ایرانی » می نامیم، لوح زرینی را به کسانی که قرار هست در این پروژه باشند تقدیم میکنیم و امیدواریم که مولانامون رو بالاخره بتونیم روی پرده سینما ببینیم؛ به شرط اینکه نگن کلا متعلق به ترکیه بوده!

dnnwe

Zarinدر هفته ای که گذشت در جشنواره فیلم استانبول اتفاقی افتاد که دلمون نیومد یه لوح زرین بهش ندیم جوری که به کسی برنخوره. جریان از این قراره که مسئولین این جشنواره از میان کلی فیلم که قرار بوده اونجا رقابت کنند، یک فیلم رو به دلیل مضمون اش که درباره شبه نظامیان کرد بوده اجازه ندادن به نمایش دربیاد و به همین دلیل بقیه فیلمسازان هم فیلماشونو کشیدن بیرون و گفتن که اگه سانسور هست ما هم نیستیم!

یه وقت خدای ناکرده به کسی برنخوره اما به دلیل آنچه که « خودنخوری سینماگران ترک » می نامیم، لوح زرینی را به این عزیزان تقدیم میکنیم و منتظر میمانیم ببینیم مسئولین این جشنواره میان بگن که این عزیزان خودشون فیلماشونو کشیدن بیرون ما اصلا کاریشون نداشتیم یا نه!

2 1 2013118192747

Zarinکیت بلانشت در هفته ای که گذشت طی یک مصاحبه از رسانه ها انتقاد کرد و گفت شما به جای اینکه روی فرش قرمز بر روی لباس ستاره ها زوم کنید ، یکمی به خود سینما اهمیت بدید و فراموشش نکنید!

حرف حساب جواب نداره دیگه. این مراسم فرش قرمز در سالهای اخیر اینقدر مهم شده که اصلا یه سری جشن های سینمایی رو میرن نگاه می کنن فقط به عشق فرش قرمزش و با خود سینما کاری ندارن! امسال در مراسم جوایز انجمن بازیگر سینمای آمریکا هم کسانی مثل جولیان مور و جنیفر لارنس از اینکه روی فرش قرمز راه بروند خودداری کردند.

بهرحال، به دلیل آنچه که « اظهار نظر درست و حسابی از بازیگر اسکاری » می نامیم، لوح زرینی را به خانم بلانشت اهدا میکنیم و امیدواریم که سلامت باشن و اینقدر اسکار بگیرن که روی مریل استریپ کم بشه!

dar45

68466آقا ما هی هر هفته باید بیاییم این ستون رو خط خطی کنیم و جملات تکراری بنویسیم که باور کنید حوصله خودمون هم سر میبره! این جریان اعتراض به مهران مدیری و سریالش هم شده بحث ثابت این ستون و هر هفته باید بیاییم یه تمشک زرین به این عزیزان بدیم. اگه همینجوری پیش بره کم کم باید بگیم که یه رقیب خیلی جدی برای گزینه ثابت ستون مان پیدا شده است!

تا دیروز که پزشکان حسابی سینه چاک داده بودن واسه سازندگان این سریال، حالا خبر رسیده که کانون وکلای دادگستری مرکز نامه ای نوشته و به صدا و سیما داده و نوشته : « پخش برخی از سریال ها و برنامه ها به ویژه برنامه طنز «در حاشیه» در شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی با لودگی و ایجاد اتهام، خواسته یا ناخواسته هجمه فرهنگی گسترده ای را به حرفه مقدس وکالت واردنموده است و این قشر فرهیخته را که در نهادینه کردن قانون گرایی و عدالت گستری و تأمین امنیت قضایی نقش عمده ای به عهده دارد را مورد تمسخر و تحقیر قرار داده است. »

والا من دیگه موندم چی بگم! آخه اخوی ها، شما مثلا قشر تحصیل کرده این مملکت هستید. شماها هنوز نمیدونید که طنز چی هست؟ نمی دونید که همه جای دنیا به مراتب طنز های صریح تری در ارتباط با صنف ها ساخته می شود و به سینما می می آید و کسی هم کاریشون نداره؟ اون بنده های خدا اگه قرار بود مثل شما باشند که الان باید کاخ سفید هم بیانیه علیه سازندگان سریال « خانه پوشالی » صادر میکرد خب!

بهرحال، به دلیل آنچه که « بازم بی جنگبی اینبار از جانب وکیل جماعت » می نامیم، تمشک زرینی را به کانون وکلاسی دادگستری مرکز اهدا میکنیم و امیدواریم که یکم جنبه طنز دیدنشون رو بالاتر ببرن.فقط یکم!

U124499

68466یه چند هفته ای بود که در ستون « زرین های سینمایی هفته » خبری از دزدی مزدی نبود اما این هفته این سوژه همیشگی، خودش رو دوباره به ستون رسوند و ما هم مجبور شدیم پس از یه مدت کوتاه دوری، دوباره به اینجا بیاریمش!

در هفته گذشته دو سوژه سرقت منتشرشد. اولی مربوط به دزدی بود که از خونه مرحوم مهین شهابی انجام شده بود و دزد نامرد به دزدی اکتفا نکرد و زده تمام عکس ها و قاب و هرچی بوده شکسته و فرار کرده.

دومین مورد هم مربوط به سارقینی بود که 4 قسمت از فصل جدید سریال « بازی تاج و تخت » رو کِش رفتن و گذاشتن روی اینترنت که ملت حسابی جیگرشون حال بیاد اما کلی ضرر رو متوجه شبکه HBO کردند.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « دزد بازی در آوردن » می نامیم، تمشک زرینی را به سارقین نامحترم اهدا میکنیم و امیدواریم که کمتر به فکر نون حرام خوردن بیفتن. آخر عاقبت نداره به خدا.

 

ذره بین

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!